Strugurasi de Sept-Oct 2011 *23*

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Jade - multumesc de raspuns! eu inca ii dau cu nr 2, insa mi se pare ca se cam enerveaza sa traga, nu are rabdare, ma gandesc ca trebuie sa i le schimb.
Dosarul l-am depus prin nov, instiintarea am primit-o la sf lui decembrie.

Inez s-a iritat pe fata in jurul guritei si la fundulet putin, cred ca are legatura cu dintisorii. Ma gandesc ca si saliva are compozitia mai acida acum.

Camady - noi stam relativ aproape de zona fierbinte, s-au auzit sirene de salvare, politie, pompieri toata noaptea! . Nici nu vreau sa vad cum arata centrul acum

mamica de Indra Stefania si Inez Alexandra - 15.09.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

buna dimi!
sei, si eu tot la oale de inox ma gandeam dar nu stiu pe unde am citit ca cele de email sunt mai bune, nu stiu insa care este explicatia.lena parca tu spuneai ca iei oale de la ves
,de ce sunt mai bune?
pana la urma din ce material trebuie sa fie vasele si lingurile cu care mananca bebe?

oana,am citit schema ta, e faina ca punct de plecare

camady tu ai folosit coverul la munte? cum te-ai descurcat cu el? fetelor, cum trebuie imbracat bebe sub cover?

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)


Mikka, eu am citit k sunt ok astea din email, dezavantajul e cand sare emailul (de la lovituri de obicei) nu mai poti sa le folosesti.

din inox presupun k tot sunt ok. exista craticioare mici pt bebe?
uite aici cateva detalii http://adelle.ro/materiale-sanatoase-pentru-gatit/

Eu am folosit o data coverul. Maia era hainutele din casa * overwall plusat (asta http://www.bombonici.md/products/view/18/c:2 ) si coverul (4 seasons) deasupra.
erau vre0 8 grade atunci


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

neatza,,
Maria scu multumim de cafeluta.. buna a fost..

Oalele de email stiu ca sunt mai bune, insa sunt nocive daca la sare smaltul..

Eu nu stiu care e diferenta intre melamina (plastic mai tare ) si plastic
canita cu maner ne trebuie ? pt ce? daca teoretic nu ii dau sucuri, o sa trebuiasca sa ii dam apa ?

eu ma bucur pt ce se intampla ( insa imi pare rau de fetele din zona).. totusi suntem un popor pe care nimeni nu-l intelegea de ce accepta atatea..

am fost la dr .. nu l-am gasit deci am facut o plimbare lunga.. aseara a facut si kk

si mie imi plac sanii de acum.. chiar sunt mai ridicati decat inainte, si mai plini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Ieri mi-am pus-o in wrap , sa vad daca sta daca ii place.. era speriata , si dupa 10 min a varsat mulltt pe mine, nu era stransa din contra .. ma gandesc ca din cauza balansului sau ceva... deci nu iau marsupiu.. desi acum voiam boba...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Lena multumesc mult pt raspuns. am si eu un overall cam ca al tau, sper sa ii mai vina.eu vreau sa iau cover de la kiddy shop, e mai ieftin.

Sei la ce dr?
eu nici nu imi pot privi sanii, atat de urati sunt.cred ca si din cauza varstei.inainte de nastere erau ok, acum s-au marit exagerat si s-au flescait, seamana cu ai bunica-mii.

azi trebuie sa mergem la vaccin si nu am niciun chef, mi-e tare mila de ea.

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

sei mai poti incerca pe la 6 luni sa vezi daca se va simti mai ok.e faina boba

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

seidana T este in continuare la fel
cat timp ii dau prebiotice face , cand nu i mai dau se chinuie , face greu , rar , tare
asta e...azi mergem si noi la dr , vedem ce mai zice
cu covorasul tip puzzel , atunci cand a fost scandalul parca a fost vorba doar de cele chinezesti...sau poate nu mai tin eu bine minte
in orice caz , chiar ieri am vazut la Imaginarium si era o caruta de bani , adica 99 ron si am vazut si la Kika , acolo nu mai stiu cat era dar parca 70 ron
astea sunt ambele magazine cu pretentii...acum nu stiu ce sa zic , ca si eu sunt in dubii daca sa iau sau nu
din alea chinezesti sigur nu o sa iau
cand mai merg la mall o sa intru sa vad daca scrie ceva de compozitie pe pachet

nanna of , ce greu intra banii la noi

klauditza scaunul acela nu este bun pt bebeii nostri , ci pt bebei mai mari
ai doua variante
- cumperi acum unul de 0-18 kg
- sau mai astepti cateva luni , il mai inghesui in scoica cat mai poti si cumperi varianta mai mare
si eu sunt in situatia ta si am ales varianta 1

eu nu prea stiu ce s a intamplat sau se intampla la Bucuresti
a cazut Base ?


_


de T 4+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

multumim frumos tuturor fetelor pt comentariile frumoase pe care le ati lasat la fotografiile noastre

_


de T 4+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Jade - tu cand ai depus dosarul? Tot in nov?

Ai fost mortala cu ultima intrebare!

mamica de Indra Stefania si Inez Alexandra - 15.09.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Mikka, stiu pe cineva care face ea cover, dak te intereseaza caut si iti dau link.

Jade, in stirea de pe protv scrie k toate, nu conteaza producatorul http://stirileprotv.ro/stiri/social/atentie-parinti-covorasele-puzzle-interzise-in-belgia-sunt-cancerigene.html

Jade, si eu m-am uitat pe hotnews sa vad despre ce vb fetele



Mergi la inceput