Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (107)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Waw Pisuc ce minunat . Sa fie o sarcina usoara, cu un final grasun, sanatos si mancacios.

Ufff ma straduiesc sa citesc ceva din urma ca sa ma pot reconecta cu voi, dar cred ca renunt ca voi scrieti si iar scrieti si eu ma simt ca un alergator de maraton care sta sa-si dea duhul.

Noi am fost de dimineata la biserica si dupa masa la film ( Alvin si veveritele 3), acum ne pregatim de ziua de maine , gradi, scoli, servici .

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ally ce faci? hai la o bulgareala

eu am mai intrat putin ca ma plicti. peste jumatate de ora ii facem baita Anastasiei dar pana atunci program de voie pentru toata lumea.

incep sa apara burticile, ce frumos
hai, cine urmeaza?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Pisuc, ma bucur mult pentru vestea primita...Iti doresc sa ai parte de o sarcina usoara cu un bebe sanatos si la termen!

Roxy, vinnnnnnnnn! Este gata vinul fiert cu piper si scortisoara???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

somleac ce sa-i faci, incepe rutina de zi cu zi...este frumos in week-end, in concediu , in vacanta....dar orice minune tine 3 zile ai inceput cu norma intreaga, parca? asta este nasol ca vii abia dupa-masa acasa, deja toata ziua este pierduta.


pisuc hai si da-ne detalii...cum, ce, cand....

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ally vinul il fac imediat, tu sa vii cat esti tu pe dum il execut. cu piper nu stiam, se face si asa? si este bun? n-am baut niciodata cu piper. doar cu scortisoara, cuisoare, portocala si mere.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Roxy, sunt in drum spre tine! Am luat si sania ca poate ne aruncam din varful dealului...Da, parintii mei fac vinul fiert cu piper boabe(pe care il scot dupa fierbere),zahar si scortisoara. Mie imi place...dar nu pot sa beau niciodata mai mult de jumatate de pahar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Am uitat sa specific ca imi place vinul fiert cand este foarteeeeeee fierbinte, sa ma arda pe limba ! Deci, nu te grabii sa-l faci inainte sa ajung.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisucmic

Doua liniute.
Si o inimioara.


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

ce veste minunata ne-ai dat
FELICITARI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ally si mie la fel imi place, fierbinte. atunci sa dai beep cand esti dupa colt sa-l pun la fiert

iony ce face bombonica?
hai nu vii si tu la un vin fiert?



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

oau, pisuc , felicitari!
petru a fost cu fiv, nu?
deci catank, te asteptam cu liniutze... ca tu ai urma..., vad ca la noi in odisee e in trend!
viss si noi azi, tot cu tati, ieri Mari si tati au fost la o aniversare a unui coleg de al ei si pt ca Andra adormise am ramas acasa noi doua... si am dormit si eu o ora cu ea!ce bine a fooost!...Strumph, nema munte ca e cald...
Miki, am notat si eu medicamentele homeopate..
roxy, as face si eu tortul, dar n-are cine sa-l pape... ca Maria nu papa tort de mere
Ally, poate intru si eu sa-l vad pe Edy.....
Somleac eu citesc, dar nu ajung sa scriu....
papanasi.... cred ca-i fac si eu maine fetei...
catank, nu stiu reteta exacta , dar se face un tort ff bun cu blat de pandispan , iar crema e din cioco topita amestecata cu frisca lichida, cant egale, dupa ce se raceste se pune unt si se tine crema in frigi o noapte... poti face cu 2 culori de cioco, poti sa-i pui si visine din visinata..o sa vb cu tanti care-l facea si-ti trimit reteta exacta...
lparpala, nu ma gandesc decat la pizza aia, eu gata azi numai pap, maine ma duc la analize(glicemie provocata)... pt diabet, m-au chemat astia unde am nascut, ca au un program national pt femeile care au avut diabet gestational...sa-mi tineti pumnii sa iasa bine!

Mergi la inceput