Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (107)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Catank deci imediat cum ai citit stirea te-ai si gandit la mine uh? eu nu ma tem, nu mi-e frica de chestii de genul asta, ma urc in avion n-am treaba, dar trebuie sa recunosc ca am emotii pentru la vara ca va fi prima data cand merg pe apa pe un vas, dar fiind mare, adica imens, cu cateva mii de persoane la bord, nu se leagana, sper nu tare daca o fi sa se legene, sa nu imi fie rau si sadau la ratze daca mi-e rau ce ma fac 2 sapt ? mie mi-e frica de apele mari, adica sa ma bag in ele, gen in larg in mare sau in piscine, avea sa ma inec odata intr-o piscina cand eram la sora mea in Italia si in ultima secunda m-a tras cumnatul sora mii de mana sa ma scoata ca de nu ma inecam si de atunci nu ma mai prinzi in piscine sau mare am prins o frica , aoleooo Pe 29 ian fac si eu cu al meu barbat un anisor de cand am semnat hartoagele la starea civila ..uff ce repede a trecut anul, parca mai ieri aveam burtica si palarie si ma indreptam spre primarie Poze noi cu Ioana cand ne arati ?




nici mie nu mi-ar fi frica...tocmai mie care sunt ''omul apelor''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-buna fetelor!
- ailed- da, cu tati acasa e altfel, asa ca nu pierdem nici un minut de a fi impreuna. eu chiar , uneori cand il vad ca sta la calc. il chem la copii, nu sa ma ajute, sa stea cu ei-vreau sa-l aiba langa ei cat mai mult timp, sa se joace cu ei, sa-i rasfete- sunt momente care nu se mai intorc, ei sunt mici si dragalasi, asa ca de ce sa le pierda ?! apoi au racit.cu tuse productiva, muci , dar nu foarte, stranut.tusea ne omoara.soniei ii iese si al 2-lea dinte,de cand ii tot iese..dar, acum se trzeeste urland, si se aseaza in fund.acum 2 nopti m-am trezit la 20 minute, pana la 5.30 cand am cedat, l-am rugat pe laur sa-l mai mangaie si el pe sergiu care se foia intre noi in pat, ptr ca dupa ce reveneam de la sonia din camera cealalta, gemea sergiu ca i se infunda nasul, tusea..asa ca in alea 20 min, mai prindeam 5, 10 min..sau nula 5.30 s-a linistit sonia, si a luat el comanda , doar cu 1 copil- norocosul
- roxy- vreau si eu reteta de acel tort- sper a se face usor, vine ziua mea in aceeasi zi cu sotul lui catank
- miki- mai scrie-mi si mie odata numele medicametelor hoemeopate date de tine ptr raceala ultima data
- yasmi,ally- felicitari ptr luca,edy merge superb- asa simpatici sunt ei cum merg leganat.aveti copii mari de acumpana la urma- yasmi- ai luat calciu ptr luca? de care calciu? ti-a dat reteta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

aaaaaaa de 2 zile avem si dintele cu nr 3. Acum i-am facut papanasi, i-a devorat pitica...pai daca are cu ce?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

papanasi> branza facuta in casa cu lamaie, un galbenus si 2 lingurite mici de faina. Eu i-am fiert in lapte.......... super buni au iesit, mi-au iesit cam 10...unu eu, unu soata...si ioana restu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetele?
am venit si noi cu nasurile rosii este asa zapada in Poiana asa ca va invit la saniuta, ski sau placa (scrish) a fost tare frumos afara, un aer superrr...

catank daa, asa-i, tortul acesta nu-i chiar elegant, este asa mai de zi cu zi dar este super bun

strumphitza nuuu, sa nu slabesti chiar asa. ti-am mai zis eu odata...tie nici nu ti-ar sta bine slaba de tot, pentru ca persoanele mai plinute daca slabesc mult parca se trag cu totul. deci clar nu ti-ar sta bine. pe tine te prinde bine asa cum esti, acum arati bineee
nu-mi vine sa cred ca deja a trecut un an de cand te-ai legat la cap 9cum se zice)...parca ieri ne ziceai

yvy dar tati trebuia izolat de cum a simtit ca receste. noi l-am izolat imediat cum am vazut ca ii curge un muc azi abia a luat-o in brate si a stat cu ea ca i-a trecut. multa sanatate.
si daaaa, se obisnuieste un doi in pat dar aseara direct in patut cu ea si dimineata la 6 abia am luat-o in pat, i-am dat titi si am mai dormit pana pe la 8.

alexina distractie placuta in vizita, acasa....

miki si eu stiu ca in Metro are peste bun dar noi asa departe stam de Metro..... nu ajungem pe acolo

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-buna fetelor!
- ailed- da, cu tati acasa e altfel, asa ca nu pierdem nici un minut de a fi impreuna. eu chiar , uneori cand il vad ca sta la calc. il chem la copii, nu sa ma ajute, sa stea cu ei-vreau sa-l aiba langa ei cat mai mult timp, sa se joace cu ei, sa-i rasfete- sunt momente care nu se mai intorc, ei sunt mici si dragalasi, asa ca de ce sa le pierda ?! apoi au racit.cu tuse productiva, muci , dar nu foarte, stranut.tusea ne omoara.soniei ii iese si al 2-lea dinte,de cand ii tot iese..dar, acum se trzeeste urland, si se aseaza in fund.acum 2 nopti m-am trezit la 20 minute, pana la 5.30 cand am cedat, l-am rugat pe laur sa-l mai mangaie si el pe sergiu care se foia intre noi in pat, ptr ca dupa ce reveneam de la sonia din camera cealalta, gemea sergiu ca i se infunda nasul, tusea..asa ca in alea 20 min, mai prindeam 5, 10 min..sau nula 5.30 s-a linistit sonia, si a luat el comanda , doar cu 1 copil- norocosul
- roxy- vreau si eu reteta de acel tort- sper a se face usor, vine ziua mea in aceeasi zi cu sotul lui catank
- miki- mai scrie-mi si mie odata numele medicametelor hoemeopate date de tine ptr raceala ultima data
- yasmi,ally- felicitari ptr luca,edy merge superb- asa simpatici sunt ei cum merg leganat.aveti copii mari de acumpana la urma- yasmi- ai luat calciu ptr luca? de care calciu? ti-a dat reteta?

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)


offfffff varsatorii astia...ambitiosi? orgoliosi?''caposi''?...dar inimosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank a papat Ioana 8 papanasi?
ia sa notez reteta sa fac si eu.

viss pun reteta sa o vezi si tu. se face usor, zic eu

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

catank a papat Ioana 8 papanasi?
ia sa notez reteta sa fac si eu.

viss pun reteta sa o vezi si tu. se face usor, zic eu

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




nimic parca nu a mancat mai bine ca papanasii.sper sa nu i se faca rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

roxy, ai dreptate cu tortul...e f bun si usor de facut, dar.....la mine se tot face.....si m-am plicti de el...
Fain ca ai fost la zapada....azi am avut liber...adica soata..mor de ciuda ca nu am dat o fuga la munte sa vada si I zapada. A avut soacra niste musafiri si soata le-a tinut companie..... bine ca nici nu i-am spus ca as fi vrut sa mergem... Dar mi-ai facut pofta. O mai fi zapada saptamana viitoare?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

fetele, ce sa-i mai fac ioanei de papa?retete noi ceva?zicea cineva de taietei de casa...cum cu ce i-ati preparat?

Mergi la inceput