Buburuze ian-feb 2011 - LMA ANA, SOPHIA! (125)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

yziki, in cartierul nostru, adica Laval, Ste-Dorothee?
eu sa stii ca il recomand cu mare caldura; e foarte family and kids friendly:) si da, parcuri buluc; eu am 4 in zona, la 5-10 minute de mers pe jos. chirii mai ieftine decat in montreal; cu naveta e mai nasol, dar depinde unde in Montreal tre sa te deplasezi.
asa ca hai cu viza mai repede, sa se intalneasca buburuzele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

lori - sophia e bine, nu am mai dus-o la gradi, ca vreau sa fie sanatoasa de ziua ei; o duc din nou sapt viitoare, numai cat sa mai ia un virus ceva. ne chinuie caninii acum.
buni e prizoniera in casa; nu iese deloc; o speria iarna; si chiar avem iarna usoara acum aici; ntz, ntz, ntz.

fetelor, ati auzit de youtubevideo.ro? au filme subtitrate in rom;
l-am gasit pt buni si mi s-a parut f fain. vede si ea saraca ceva in rom, cand i-o da sophia o pauza :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

Mneata si de la mine! va fac o cafea mare de tot, si pana va treziti va mai fac o tura...

ADRYIII - stai linistita ca nu m-ai speriat. Poate va suna ciudat, dar faptul ca am inca un sufletel acasa ma va ajuta sa trec peste marele stres de la serviciu... Stiu ca o sa fie nasol cu organizarea la inceput, si cu bona aia noua, straina, in casa, dar mie mi-e mai groaza de atmosfera de la job, nu de cum voi jongla cu toate. Eu acum 5 ani eram singurica cuc, nu ma prea ajuta nimeni cu fata si mai fugeam si pe la facultate. Inca visez, totusi, la cresa.


acum se impune o urare pentru NOAH:
LA MULTI ANI, baietel, sa fii mereu fericit si iubit!


apropo de barbati nepregatiti (fara legatura directa cu MIRELUSH), si sotul verisoarei mele a facut tratamente peste analize si peste alte tratamente, a cheltuit o carca de bani pt un bebe, l-au facut, acum are doi ani si voiau inca unul. in mijlocul planurilor de bani, alte tratamente de fertilizare, a anuntat-o ca el nu e pregatit sa fie tata si ca are pe cineva de ceva timp incoace. ei, pai sa nu-i dai cu un ciomag imens peste scafarlie?

nu zic, doamne fereste, ca toti barbatii gandesc asa, dar uite cate feluri de specimene exista...


ZUMZU - Felix tot la supt adoarme, si la pranz si seara, la pranz il iau cand vad ca e pe cale sa-i cada capul pe jucarii, ne instalam in pat, in liniste (pe cat posibil) si ii dau ceiut sau suc foarte diluat - numai cat sa suga. El nici nu suge nici suzeta nici deget, asa ca singura metoda ramane bibul. Iar seara e bib-ul de seara, cam 240 ml, care il tine la somn cam vreo 8 ore.
Mai nou, i s-a modificat programul, de unde inainte dormea de la 10 la 6-7, acum e de la 20.00 la 4

Ca melodii, infailibile sunt Lullaby Fisher Price si Mozart for babies. Le aude de atata timp incat cred ca devine pavlovian, il apuca somnul oricand le-ar auzi, chiar daca abia s-a trezit


FRAGRANTEL - daaaa Ma intrebase Doloress la ce poze cu ce cartier ma uit eu cand sunt down si cand i-am raspuns, am aflat ca acolo stati si voi
acum ca l-ai descris as sari in primul avion cu o viza de carton falsificata
subiectul a devenit deja unul spinos, pe forumul de emigrare pe care bantui vin tot felul de vesti despre tot felul de schimbari, si nici una buna. de exemplu, pentru romanasi se inaspresc conditiile de emigrare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

am dat send, ca sa nu pierd.

asa deci, se inaspresc conditiile pt romani, pentru ca s-a constatat ca 37% din cei care au depus dosarul pt quebec si au primit viza, au pelcat inspre canada federala...
in plus, ambasada de la viena nu se va mai ocupa de dosarele celor din europa de est, dosarele vor fi trimise direct in canada - asa ca numai delay-uri si schimbari. Dar stiu, simt undeva adanc in inima ca va trece si asta si intr-o buna zi voi posta din aeroport
pana atunci.. mai trece un an, un an jumate...


gata, fetelor. va pregatesc o cisterna cu
[emoticon cu masina pompierilor stropindu-va cu cafea prin furtun]
si va doresc o zi frumoasa si plina de lucruri frumoase!

ne revedem pe fb!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

Buna dimineata,

o calda si aromata....

eu tot pe viteza, scriu cand doarme teroriciul mic....

LA MULTI ANI ! buburuzelor care au implinit 1 anisor (si cele de ieri si cele de azi) sa cresteti mari, sa fiti sanatosi, fericiti si bucurosi

am citit, dar tot pe fuga, in gand am avut la fiecare cate ceva, dar cand sa scriu....

va si sa aveti o zi buna....

multa sanatate.....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata

NOAH sa cresti mare si sa fi sanatos

mada si ziki habar n am ce o fi in capul lui
of, sper sa se trezeasca intr o zi din ce o fi intrat acum
ziki, tipul respectiv merita bataie la greu, sa stii ca nu e primul care aface asa, am mai auzit cazuri din astea...s au chinuit si au dorit si paoi au dat inapoi, ca vai noua ei nu s pregatiti, ca ei nu si mai doresc, ca nu e pentru ei meseria de tata...bla bla...niste infantili fara minte

ref la adormit....sunt zile in care adorm imediat ce se termina lapticul, zile in care ma dau cu capul de pereti, imi vine sa ma arunc in cap.....la fel ca la mada, cand zic ca i gata, pac deschide ochii si l apuca nebunia

angi, raluca, carmen, pe unde umblati???? va trec absente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

Neatza si de la mine.

Cafea cafea cafea sa curga cafeaua!!!!

Noi dormim cu enspe mii de treziri, si cu tzitzi era la fel si fara e la fel.

Azi mergem la inot, sa vdm cum o fi.

Ziki, bafta cu emigrarea! Sa vina viza mai repede. E foverer viza nu?

Dedicut, iti trimit pm. Multumesc.

Va las ma duc la pregateli ca e ceva treaba pana plec. O zi faina sa aveti!

Oana si bebelina Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

da, ANDREEA, e permanenta
saru mana pt urari, am nevoie!


da, MIRE, familia noastra a ramas socata. baietelul seamana leit cu el, si isi doreau si o fetita... deja alesesera numele. se hotarasera sa ramana ea pe veci acasa (asta isi dorea ea) si acum trebuie sa-si caute si job, dupa 3 ani de stat pe tusa.
ma rog, nu stiu daca e un pretext, dar e cam ciudat sa-ti dai seama dupa DOI ANI ca nu esti "facut" pentru "meseria" de tata. suna cam aiurea, cam fals. e ca fraza tipic masculina "esti prea buna pentru mine"
cred ca ii invata undeva, la scoala de baieti, au un manual cu texte si replici de folosit in diverse situatii din viata


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

ziki ar trebui sa i invete altceva
pacat ca nu mai e armata obligatorie, ii facea barbati, openia mea, ca sa zic asa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Mneata! Am intrat sa spun LA MULTI ANI NOAH!! !

Si sa va pupacesc. Atat. Ca am o durere de cap infioratoare, dupa nastere am ramas cu dureri de cap la menstruatie, in fiecare luna e un cosmar.
Am citit tot dar nu imi pot aduna ideile.

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput