Buburuze ian-feb 2011 - LMA ANA, SOPHIA! (125)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

ziua buna si de la noi,
LA MULTI ANI SOPHIC MIC SA CRESTI MARE, SANATOASA SI SA AI PARTE DE NOROC IN VIATA;
eu sunt la munca de azi , am tras un bocet de dimineata cu fiimea, ea ca m-a vazut imbracata de dimineata si stia ca trebuie sa plec, eu ca o las singura pana la 6 cand ajung acasa; apoi mi-a spus soata ca in 2 min dupa ce am plecat s-a calmat si se juca cu buni...
m-a sunta iar peste vreo 2 ore sa imi spuna ca strumf mic mangaie o printesa si o pupa incontinu pentru ca ea spus buni ca este mami...
va imaginati ca am sufletul facut praf si numai chef de munca nu am ;
darrrr mai sunt 3 ore si ajung acasa...

Roxana mami de Maria-Sofia si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

LA MULTI ANI SPHIC MIC!!!
sa fi sanatoasa , frumoasa si cuminte

De asemenea La multe lunite celor care astazi mai adauga una la catastif. Sa cresteti mari sa dormiti si sa papati frumos.

In asta ordine de idei eu i-am tot dat alune fetei de pe la 11 luni ... n-am obs. nimik ciudat
Ieri i-am dat de vreo 2 ori si nuci pisate+miere+coaja lamaie

Intrebare SZ : decand ati inceput sa dati copiilor lapte de vaca ? Branza de vaca .... telemea de ex. ?

si mai era ceva.... dar am uitat

aaa...

MAMA MAMA dar c emeniuri aveti akolo ma alsati masca. pey eu n-am mancat in viata mea minunile pe care voi le pregatiti pt buburuze. sambata+duminica fetica a papat ciorbita de peste (salau) astazi piure de cartif cu galbenus de ou ... iar in seara asta fac supa de galuste + carnita de curcan si asta o sa manance urmatoarele 2 zile ... deja ma rusinez... si fetica papa nu gluma.. plus biscuiti plus... aaaaa am luat oi reteta SUPER aia cu 2*faina , 1*unt ... ii fac in seara asta biscuitei de casa si ei DAR 2*faina ce inseamna ? 2 cani de faina sau ce! 2 masuri de faina si una de unt ? adica la 250 gr de unt (1 pachet) bag 500 gr faina ? HELP !!!

o zi mai buna fetele.. sunt arround...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

La multi ani, Sophic mic!

Eu i-am dat pana acum doar nuci, nu cantitati mari, doar putine amestecate in fructele de dimineata.

Mirela, parca tu spuneai ca le-ai dat motanilor kaki, am cumparat si eu pentru prima data si a fost chiar buuuun. Am facut azi dimineata cu cereale si a papat. La pranz pestele cu legume a ajuns sa-l pape mami, la Alex a fost esec total. Mai stam un pic si incercam alta varianta, dovleac cu ou.....asa e cu mofturosii astia mici....

Irina, mersi pentru reteta cu mere, sigur o sa o incerc si eu.



"... cel mai interesant, in a avea un copil, este ca nu-ti poti imagina cum l-ai putea iubi vreodata mai mult decat il iubesti deja, pentru ca emani iubire, iubesti cat poti, din toate puterile tale; si apoi revelatia: IL IUBESTI TOT MAI MULT!" (Anne Lamott)

Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ian_feb2011 spune:

fac capitol.



Odiseea noastra
Blogul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dedicut

La multi ani, Sophic mic!

Eu i-am dat pana acum doar nuci, nu cantitati mari, doar putine amestecate in fructele de dimineata.

Mirela, parca tu spuneai ca le-ai dat motanilor kaki, am cumparat si eu pentru prima data si a fost chiar buuuun. Am facut azi dimineata cu cereale si a papat. La pranz pestele cu legume a ajuns sa-l pape mami, la Alex a fost esec total. Mai stam un pic si incercam alta varianta, dovleac cu ou.....asa e cu mofturosii astia mici....

Irina, mersi pentru reteta cu mere, sigur o sa o incerc si eu.



"... cel mai interesant, in a avea un copil, este ca nu-ti poti imagina cum l-ai putea iubi vreodata mai mult decat il iubesti deja, pentru ca emani iubire, iubesti cat poti, din toate puterile tale; si apoi revelatia: IL IUBESTI TOT MAI MULT!" (Anne Lamott)

Alexandru Stefan 18.01.2011




kaki e f buuun. a mancat si fetica la greu.
a II-ua zi insa i-au aparut o gramada de bubite.
la fructele astea mai exotice bebeii sunt mai predispusi la alergii

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Mada sunt diverse motivew, nu doar alergii, cica de ex., la alune e nevoie de o anumita miscare de masticatie, pe care copilul o afce spre 3 ani, eu i-am dat lui Robert mult mai devreme fara probleme; apoi, migdalele sunt in alta categorie fatza de alune...trebuie testat incet pe copil...oricum si fara alune si caju si altele de genul asta se poate trai si creste lejer pana la 3 ani.

Lili nu stiu ce-i ala, dar nu-mi suna bine, eu as cauta si alt pediatru; la noi la rosu in gat e lege - nu s eda nimic, decat maxim un tantum verde! In rest, doar pt fiecare buba in parte: febra-antitermic, muci+nas infundat-picaturi, ser, apa de mare, tuse-ceva de tuse, in niciun caz ceva pt rosul ala in gat. Aia nu e boala de antibiotic sau alte chestii tari. Pup!

Eram datoare cu SZ-uri

1. mesele noastre: dimi (desi garaie d elapte de tzatza) papa cereale milupa cu pere, la 13.00 papa supa de legume cu carne sau ou, pasate sau mancare de-a noastra (und epermite meniul, ca azi avem ciorba de poct si gulas de vitel, deci i-am fiert separat legume si i-am pus o bucata d ecarnita de vita din gulas), ori pasat, ori ca atare, in functie de meniu. Urmeaza nani cu tzizti, apoi pe la 17-18.00 fructe asa, bucati, felii, etc si spre culcare ori un iaurt, ori ceva d ela noi, vreun gratarel, vreo leguma ceva.

ce sz-uri mai erau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

cine a facut capitol ?
ca nu merge linkul
caut acusi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Capitol nou!



Mergi la inceput