Buburuze ian-feb 2011 - LMA ANA, SOPHIA! (125)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luiza1977 spune:

Irinuka, suna delicios ce ai facut tu acolo.. dar de unde lapte de migdale? este in magazin? as incerca si eu reteta dar imi lipsesc multe .... mai ales robot de bucatarie.... am numai blender,pffu no bine asta e.

Sanatate puilor bolnaviori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

LA MULTI ANI SOPHIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


SA FII SANATOASA SI SA-TI BUCURI PARINTII MINUNATI PE CARE II AI!!!!!!!!!!!!!!!


Voiam sa va intreb de mult:::

VOUA LA RACELI, ROSU IN GAT, VA DA DR. ISOPRINOSINE, pt copii?? LA noi e litera de lege. SI auzisem undeva ca e nociv ficatului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Luiza uite cam asa se face laptele de migdale (si de nuci sau alti sumburi): http://www.lalena.ro/500-reteta-lapte-de-migdale-raw-vegan.html
Varianta cu curmale o poti incerca e ok si aia, dar eu am facut simplu.
Si e ok blenderul - eu ma descurc mai bine cu el decat cu partea de robot... deci iti trebuie doar migdale, mere, banane, putina scortisoara si lamaie de gust - la ce am scris eu!

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian1#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/PatrickCristian2#date" target="_blank">Poze noi

www.dropshots.com/patrickcristian01#date" target="_blank">Botezul si www.dropshots.com/PatrickCristian02#date" target="_blank">Motul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Daca tot ti-am cautat tie Luiza reteta pentru lapte de migdale am mai gasit si asta: http://www.lalena.ro/51-reteta-mere-coapte-cu-branza-de-vaci.html care mie-mi suna foarte bine (eu sunt fan branza de vaci!).
O s-o incerc sigur azi!


Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian1#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/PatrickCristian2#date" target="_blank">Poze noi

www.dropshots.com/patrickcristian01#date" target="_blank">Botezul si www.dropshots.com/PatrickCristian02#date" target="_blank">Motul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

LA MULTI ANI SOPHIA! Sa fii sanatoasa si norocoasa!

La multi ani Diana! Sa fii fericita si implinita!

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luiza1977 spune:

Irinuka, mersic! iar aia cu branza suna f bine,treb.incercata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Mi-am adus aminte: Irinuka si noi avem masa de activitati Fisher Price. Ii place.
Si altceva, eu stiam ca toate 'samburoasele' gen alune, migdale, nuci, caju etc se dau dupa 3 ani. Dr pediatru mi-a zis ca de la 1 an pot sa ii dau absolut orice de mancare mai putin din-astea, macar pana la 2 ani sa astept. Daca sunteti atat de multe care dati banuiesc ca e totusi Ok de dat si de la 1 an?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luiza1977 spune:

Madalina,f.buna intrebarea,io recunosc ca i-am dat pana acum doar nuci,si i-am dat de la 1 an incoace,ceva sigur nu stiu,nu am intrebat pediatra,am uitat..... insa daca stie cineva ceva sa ne spuna si noua....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:



LA MULTI ANI SOPHIC MIC!
sa cresti mare si sa ai viata minunata!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Scurt, ca-s cu Miruna pe cap: viroza cu exantem, boala "mana, gura, picior", ceva de genul. Unul zice ca e, altul zice ca nu e, dar amandoi au picat de acord ca e ceva viral, dar nu grav.

Am vrut sa iti zic, Tunde, ca Miruna a avut bronsita. Tratament: Azitrox-2ml/zi timp de 3-4 zile (nu mai stiu), sirop bromhexin si nurofen. Atat.

Pup comoarele, Miruna sta de gatul meu ca o maimutica, deci n-am vreme nici sa merg la baie! Pe FB am pierdut sirul. Mai dau un refresh si vad ultimele trei comentarii, mai scriu cate un rand...Dar mai mult nu pot.

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput