Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (37)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Fetelor, mi-a mai zis si mie cineva un site cu filme: http://cinemax.ro/
E foarte fain ca iti alegi filmul si parca-l vezi de acasa, ii poti pune si pauza :) SI in plus sunt si titrate in .ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Miha - felicitari pentru ca ai re-obtinut jobul! Sunt convinsa ca ai facut deja o impresie asa buna la lucru incat iti vor pastra tie postul, vei vedea!
Ma bucur mai ales pt ca reusiti sa lucrati de acasa astfel incat Imi sa stea doar o zi pe saptamana cu altcineva - asta e o mare realizare (si financiar mi se apre super ok)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisssa_ana


Am gasit un site, se numeste dropbox. Acesati-l de aici.............

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

OOOOOOOO, merci Betty!!!! De cand cautam ceva ca sa transfer cantitati mai mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Citat:
citat din mesajul lui navicula

fetele cu rusi eu sunt o greaseala din timpul alaptarii asa ca grija la cele care se bazeaza pe asta.




Alina, scuze, dar nu inteleg ce inseamna ca esti greseala din timpul alaptarii.
Ai putea sa ma clarifici ce inseamna? sorry!



Miha mama il alapta pe fratele meu si la 6 luni s-a produs minunea, ca ea se baza pe faptul ca daca alapteaza nu se poate intampla. Diferenta dintre mine si fratele meu e de 1 an si 3 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Ilida, eu am doua tipuri de vopsea, la ambele tipuri pensulele merg spalate cu apa. Am doar doua pensule, una f subtire pentru contur si una pentru umplut, mai groasa. Nu-mi par a fi speciale, seamana cu pensulele Evei, dar exact nu stiu sa-ti zic, nu le-am cumparat eu, dar nici n-am vazut pe undeva scris "pensule pentru textile". Sa fie naturale din par de porc, cele din plastic sunt f proaste.
Spor la desenat, ca prin miracol am reusit si eu sa schitez azi un Peter Pan pe un tricou de-al Evei, e preferatul ei

Florina, dar sta asa departe mama ta? Pentru ca va fi dificil sa trezesti copilul dimineata, sa-l imbraci, adica tot procesul nu e simplu cu un copil de doi ani, ai sa vezi... Dar oricum e bine, mult mai bine decat bona/cresa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Intre mine si sor-mea sunt 13 luni diferenta, deci se poate. Ideea e ca alaptarea trebuie sa fie continua, fara LP si la intervale de maxim 4 ore, inclusiv noaptea.
Eu cred ca pe la o luna jumate mancam deja ceva mar cu biscuite:D
La Eva mi-a venit pe la un an si ceva, nu mai stiu exact, un an si 3-4-5 luni, asta fiindca fata a avut grija de mami si manca noaptea in disperare:D, ziua doar de 4-5 ori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Miha cred ca e foarte bine cum ai rezolvat cu munca. Nici eu cred ca o sa renunte la tine mai ales ca lucrezi de mai mult timp. Pana cand implineste Imi 2 ani, vrei sa lucrezi part time?
Este frumos ca acolo sunt mai multe alternative daca te intorci mai devreme la munca. In Romania la cresa, nici macar la cele particulare, nu ti le iau inainte de un an jumatate, cel putin la Bistrita.
Roberta imi pare rau ca si trebuie sa te intorci mai repede decat preconizai, mai ales ca bebe mai are inca tratament, e bine totusi ca il poti lasa cu cineva cunoscut, o sa-i prinda bine si la bebe sa stea cu bunica sa se cunoasca mai bine, si tu o sa te mai deconetezi un pic cand o sa fi la munca. Hai, ca nu o sa fie asa de rau.
morenna si Luca avea capul un pic turtit pe laterale. Am incercat cat am putut de mult sa-l pun sa doarma pe spate, si-i intorceam capul cand pe o parte, cand pe alta cand dormea, iar acum e rotund caputul. Nu stiu cat e meritul meu sau efectiv ia cresut capul si s-a mai rotunjit. La fete nu e problema ca le creste parul si acopera, dar la baieti e un pic mai greu ca o sa aiba parul scurt. Poti sa-i pui un prosop rulat la caput, sa nu si-l poata intoarce, cand il pui pe partea stanga sau pe spate. Eu asa am facut.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

CARLA-MARIA de alinaoprea

Florina te inteleg cu dusul copilului la rude in vizita. Eu, din pacate, revenind la munca dupa 3 luni si neavand incredere in bone, l-am dus pe Razvi la mama mea care sta la 100km de Bucuresti. Mami lucra in perioada aceea insa mai aveam o matusa care mai venea si sta cu Razvi cand era mami la munca. A stat cam 1 an acolo si am facut naveta in fiecare week-end. A fost greu departe de el insa macar am stiut ca e bine ingrijit si nu mi-am facut niciodata griji. Faza cea mai dura era ca socrii, desi stateau la cativa km de ai mei si aveau si masina, tot noi trebuia sa mergem in week-end cu Razvi pe la ei. Asa ca din 2 zile petrecute cu puiul meu, una era musai sa fie la socri. Nu am nimic cu ei, sunt niste oameni extraordinari, insa ma deranja ca stand asa aproape de Razvi si avand posibilitatea sa-l vada cand vroiau ei, ei ne asteptau tot pe noi sa-l ducem pe Razvi acolo. Anyway, sper sa gasesti cea mai buna solutie pentru voi 3, tu, bebe si tati.

Miha imi pare bine ca ai rezolvat cu intorsul la servici. Acum urmeaza sa vezi cum decurg lucrurile si sa le iei in ordine, o sa vezi tu ce faci atunci cand va trebui sa te intorci full time. Vorba Loredanei poate ai ocazia si promovezi.

Noi iar am scazut in greutate, vreo 50 de gr fata de alaltaieri. Creste un pic, dupa care scade, iar creste, iar scade...ma duc cu capul .




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

Noi iar am scazut in greutate, vreo 50 de gr fata de alaltaieri. Creste un pic, dupa care scade, iar creste, iar scade...ma duc cu capul .

Crisspy, fericita de Razvi (16.02.2009) si Andra - Maria (26.08.2011)


Eu cred ca ar fi bine sa o cantaresti doar lunar; este mult mai relevant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Da, stiu ca e corect asa. Insa avand probleme cu greutatea si in lumina ultimelor analize (iesite nu tocmai bine) mi s-a recomandat sa o cantaresc in fiecare zi pentru a urmari evolutia si a putea evalua eficacitatea tratamentului.

Si...recunosc ...avand cantarul la indemana, tentatia e foarte mare

Mergi la inceput