Hai Alina_anto,shoareku,jessamine, mady_19!(52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

alice ce dragut ...doi pui dormind

puiuta cat costa cursul te rog?

bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si 32+ cu Filip Andrei

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Multumim Lady de cap nou! Ma ia cu emotii cand imi vad numele....si majoretele...

Alina 38+cu Filip-Andrei si mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008)

AMR 3 ZILE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

hellooo...
- si pe mine ma ia cu emotii cand imi vad numele acolo...ca in curand se va intampla minunea...pfff....
- fetelor..dupa cezariana trebuie sa stai neaparat 24 de ore la terapie intensiva?..si cu mancatul...parca nu tre sa mananci 8 ore inainte de operatie nu?
-mamicilor..sa ne mai dati vesti depsre bebei...

38+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Lady, evident ca pe sot si pe mama mea va cadea responsabilitatea ultimelor aranjamente, dar stii cum e...pana nu trec totul prin mana mea...De ce a durat asa mult montatul?Parca v-am mai spus ca patutul este cel transformer de la bebedesign. El este o furaciune gen ikea ca idee, dar are finisaje romanesti...In afara de micile imperfectiuni care au trebuit pilite, piesele au fost in cutii puse sub forma de placi ce trebuiau asamblate. Patutul are si o noptiera cu sertare...sertare ce au trebuit asamblate si ele, fundurile lor lipite...O intreaga inginerie.Si a durat...
In alta ordine de idei, astazi am fost la manichiura si am renuntat la ale mele unghii cu acril. Sunt o viitoare mamica responsabila, cu unghii ce nu depasesc buricul degetelor...

36+
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

mady cam atat de tine la terapie dupa cezariana, cu o seara inainte de op mi-a spus sa manac ceva light de tot gen iaurt, branzica etc

aerilian bravo ptr decizie...o sa vezi ca chiar e aiurea cu unghii mari si bb mic...

ma manaca pielea de turbezzzzzzz

bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si 32+ cu Filip Andrei

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Buna dimineaaaata la Mos Ajun!!! Cine se culca tarziu se scoala la pranz....
Ieri fu luna plina si de aici starile de rau. Parca v-am mai povestit. Cand am fost internata la prima sarcina, am prins o luna plina acolo si erau disperate asistentele ca erau o garamada de fete carora li se declansa nasterea, altele pierdeau sarcina si d-astea...
Fetelor, de ce nu mi-ati sp#259;us ce bune sunt napolitaenele cu alune, ca nu mai pierdeam atata amar de vreme?! Am o punga imensa si ma bat cu picione pe ele.
Eu am inceput sa am dureri dupa controlul de ieri.Nu stiu cat si peunde a cotrobait nenea doctorasul, dar m-a scormonit la sentiment... Ar fi culmea sa nasc de la un parlit de control gineco. preferam un sex turbat, zau asa... Sau macar suna mai palpitant. Ii crestea cota soatei. Hihihihi...
Acum am interzis la zguduiala si efort. Ma pot plimba si face cam orice, dar limitat si cu mare atentie. Deci ce ramane de facut? papam napolitaneeee!!!! La ataaaaccc!!!
Ma enerveaza ca mi-a spus de col deschis. Mai bine nu stiam si pana mea... Acum am o grija in plus. Parca merg cu tava cu oua deasupra capului. Plus ca mi se pare ca tot simt si pulseaza si impinge si alea, alea...
In fine... Vineri termin 37 de saptamani si purced in 38. Deci nu-i nicio problema. Poa sa inceapa distractiunea, ca n-am incotro. Nu mai pot da inapoi. Sa mai stea acolo 2-3 zilisoare si apoi sa facem cunostinta neicusoare!

ANNISIA, mami de YANIS LUCA si suriorul lui ANDREAS FABIAN (37+)


Micul Yanis creste mare

Suriorul lui Yanis

Praslea cel voinic si perele de aur (ca mere avea mama inainte de odiseea in 40 de saptamani)...

"Nu-i nimeni drac si nimeni sfânt!
Credinta-i val, iubirea vânt
Si viata fum!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

asa annisia...mai tine-l un pic...saracu berbat...sa nu se simta jignit ca nu el a cauzat nasterea

bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si 32+ cu Filip Andrei

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutza27 spune:

Bulinutza pentru cei care nasc in bucur cu medic din bucur este gratuit. Pentru ceilalti 150 lei, imi amintesc ca mi-au zis.

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

bulinutza- am inteles....cred ca o sa mananc si eu ceva tot asha ushor inainte...
- aerlilian...si noi am montat patul pe 23 decembrie parca...a venit viitorul nas al fetitzei si l-a ajutat pe sot...pfff..da a durat ceva nu gluma...cateva ore....


38+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

puiuta se mai pot face inscrieri? ca la medicover e 400 lei...si ma gandema sa il trimit pe soct samabta sa vina si el daca e doar atat. ai idee daca se mai pot fac inscrieri sau de unde pot sa obtin maimulte info?

bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si 32+ cu Filip Andrei

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput