BubuLMA Ioana,Yannis,Lukas,Andrei,Mihai,Stefan-124

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

LA MULTI ANI!!!! REBECCA ANDREEA

LA MULTI ANI!!!! LUCA

LA MULTI ANI!!!! DRAGOS ZIAN

LA MULTI ANI!!!! SIMONA


sa traiti si sa infloriti si sa fiti sanatosi

pupici la pici si flori la duamna

noi mai binisor, a vomat un pic acum, dar e vesel, calareste teava de la aspirator
n am reusit sa i revoltez nik
i am pus punguta nr 2, daca nu incerc si metoda ta,

din ciclul sunt bou cu diploma: aseara am pus niste mere la copt de care mi am amintit tocmai dimineata la 4 juma cand s a trezit RAzvan
bine ca era cuptorul dat la mic

.....de o ora scriu mesajul asta...
le am dat sa mance, abi abia manca, inca e in greva foamei

pupi si sanatate multa la bolnavi si bolnavice





mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simis spune:

Ma mai primiti?
In primul rand LA MULTI ANI! tututror mamicilor si buburuzelor pentru 2012! Va multumesc ca sunteti aici si pentru mine!
Apoi
LA MULTI ANI!!! pentru puiutii care au implinit primul anisor in ultima vreme! Sa fiti sanatosi, fericiti, sa aveti o copilarie minunata alaturi de parintii vostri!
Si nu in ultimul rand
LA MULTI ANI!!!mamicilor care au mai intinerit un an alaturi de buburuze ZIKI, MAYANE si SIMO!
sa fiti fericite, implinite si sanatoase toata viata alaturi de cei dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simis spune:

Si multa sanatate puilor bolnaviori ca avd ca sunt cam multi si putere mamicilor lor ca stiu ca tare greu le este!

Ma pun sa lucru...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Neata!!

Iara o zi mare!!!!

La multi ani draga prietena, iti doresc sanatate, sa ti se indeplineasca toate dorintele, sa ai parte numai de bucuriii!!!



La multi ani Rebecca, Luca si Dragos Zian!!!
Sa aveti parte numai de bucurii!!!




Relusha ce tratatie buna!!!

zumzu te simtisem cam abatuta, e adevarat? Oricum, la noul capitol parca e mai bine. Un tort de acolo o s aprestez si eu, sper sa iasa, c ama impusc!

cocutza super ca s-a intarcat singura, teoretic asa e ideal, e cel mai matural; cu ce vei continua depinde si de puiutza, adica daca ea papa bine, variat, din toate, poti da lapte de vaca (dr. zic ca trebuie dat lapte integral, adica ala 3,5%, eventual cauti unul mai bio, sigur ai optiuni); daca puica e mofturici, simti tu ca nu papa f bine din toate vitaminele si mineralele poti trece la LP, pt ca e imbogatit cu vitamine si minerale. Asta inca 1 an.

Mada of, sanatate multa, tie si bunicii!

Mire super ca ti-au iesit chiftele bune!
Sa zic o faza: am primit o gainoaie de la tara, era congelata inbtreaga, deci a trebuit s-o gatesc pe toata - am muncit ieri ca la ocna! Bonnn...din piept imi propun sa le fac la copii chiftelute, scot ingredientele, le pun pe masa,scot robotul, pun carnea pt tocat, apoi cu gandul la altele am pus tot acolo - ceapa verde, usturoi, morcov, OU, un fir sare, cimbru. Am "robotit" si vreau s azic ca a iesit o pasta super!! Toate ingredientele crude, apoi le-am pus la cuptor, am papat amandoi ff bine din ele.

Fetelor, eu va recomand la chiftelutele de pui la cuptor sa folositi ingred. crude, ca fierte, apoi coapte...se duc naibii toti nutrientii. Si daca morcovelul sau alta leguma va ramane mai al dente asa, e f bine - inseamna ca au ramas mai multe vitamine prin el. Openea mea

Pupi, sunt in zona la rutina!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Neatza si de la noi.

Sa incep cu urarile...

LA MULTI ANI!!!
Rebecca Andreea
Luca
Dragos Zian
sa fiti sanatosi
sa cresteti mari si voinici
sa aveti noroc in viata


LA MULTI ANI!!!
SIMO
sa fii sanatoasa
sa traiesti 1000de ani
si sa ti sae indeplineasca toate dorintele


LA MULTE LUNITE!!!
Eduard Andrei
Sonia Diana
Ana Elena
Kevin
sa cresteti mari si voinici



In legatura cu laptele de vaca si laptele praf, fiecare face cum crede. Eu una vreau sa-i mai dau lp numai pana in iulie august, pe urma vreau sa-l trec pe lapte de vaca/capra(din considerente financiare si nu numai). Oricum trecerea o voi face treptat si in nici un caz brusc.

Pupicei la buburuze si la mamicile lor.


Un pui mic si rasfatat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

lori cu crude am facut si eu
una din cauza de lipsa de timp....oricum legumele le am tocat in sufra cu picii la picioarele mele.....robi imi tot fura diverse, ba un fir de ceapa verde, ba o bucatica de ardei...ba o bucatica de ciupercuta...am pus si o juma de ciuperca

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Lori, si eu am cam tot parerea ta ref. la chiftelute cu legume crude vs fierte. Eu asa gasisem reteta (cu leg. fierte) si am zis s-o incerc. Insa pentru ca erau fierte, le-am lasat mai putin la cuptor.


Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

ca mi am adus aminte.....neuronul batran deh

piscot, unde draq ai gasit pitipoancele alea, ca asa se comporta, nu ca niste femei ce au crescut si ele copii la randul lor
mamica, eu propun sa scoti si cate un cazir atat pt tine cat si pt Paul, sa vaza ochiul lor ca n au de a face cu cine stie de matroana sau ce violator

offf, vb ta, astea n au nevoie de bani, le o fi crescut boc pensia

pup



mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Cum fac sa-mi dispara spatiul ala mare de dupa semnatura?


Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Mi-am amintit ceva: am observat ca suntem mai multe fete cu dezideratul asta de post/ovo-lacto una, doua zile pe saptamana. Zic sa punem si aici idei de papa, linkuri, bloguri etc. Eu de ex, daca vreti o sa va scriu dintr-o carticica o reteta de chiftelute din pastarnac si cartof si alune.
si mai folosesc blogul:
http://lacto-ovo-vegetariankitchen.blogspot.com/2011/06/cartofi-la-cuptor-cu-marar.html

Pt maine o sa fac salata orientala. Si daca e nevoie mamaliga cu telemea si smantana pt seara. Astea, idei mai neaose asa.

Mirela ieri taiam ardei gras pt ciorba cu Ana pe sold, ma gandeam ...oare peste vreo 15 ani o s ama creada daca-i zic asta???

Mergi la inceput