BubuLMA Ioana,Yannis,Lukas,Andrei,Mihai,Stefan-124

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Neata
Eu am uitat ca puicutza mea facuse ieri 11 luni...moammmmmmmaaa..inseamna ca o iau incet pe aratura

Lori;de ce iti iese fum pe nas?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns de_ea spune:

Buna dimineata!!!

La multi ani piscotel!!!Sa cresti mare si sanatoasa ca frumoasa esti deja!!!
La multe lunite puisorilor care mai adauga o lunita astazi!

Lori-cum mai mananca Ana??

Andreea, mami fericita de printesa Medeea 14.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luiza1977 spune:

LA MULTI ANI IOANA-ALESSIA!
sa cresti mare,sanatoasa,frumoasa si cu mult noroc!

LA MULTI ANI SCHUBULINA!
Sanatate,fericire si tot ceea ce iti doresti sa se implineasca!

Piscot:in leg cu auditul,e munca migaloasa mami,tre sa fii atenta,foarte atenta la detalii,tre sa verifici tot: incasari,bani,ceea ce e in calculator sa fie si faptic,ex pt factura:semnatura,data emiterii si a scadentei,sa fie si astea corecte,sa nu fie data scadentei peste 1 an sau mai putin cand firma are contract de 30 de zile sau 15 zile,ca altfel e amenda,stampila,sa fie factura faptic,sa nu lipseasca chitante,op-uri,pe op sa fie semnatura,stampila,data cu care apreluat-o banca pe ea semnatura bancii si stampila....,daca au fot calculate corect salariile,cu concedii,daca s-au virat banii la stat pt diverse dari,sa fie si faptic existente ...la inventar sa fie faptic tot ce e trecut in inventar,sa fie numerotate, si e mult de zis la conta au o gramada de registre: sa fie numerotate corect,semnaturi avizate,adica sa nu fie semnate de cineva care nu e autorizat in firma......... sper ca ti-am dat macar o idee..... tre atentie mare la detalii... succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

De ea destul de prost, dar am devenit eu mai maleabila (si mai!!) ii dau de la noi, ii dau ci ceva sare, ii dau prin casa, tot felul de chestii cu care nu eram de acord in trecut. Si tzatza e baza, oricum! Suge de rupe.

Apropo de supt, acu 2 nopti trecuta i-a iesit pisu, a udat patul, noaptea trecuta la trezire (o singura trezire!!) zic, sa-i bag mana in pampers, sa verific pielicica si era pampersul de 3 kile si pielea umeda asa si rece. Am schimbat-o...nu am mai facut asta din prima luna. De asta cred ca nu-mi vine nici CM. Nici nu-l astept!

Tunde eh, eh... cine ma omoara pe mine crezi? Dl...Dl...Dl.... ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Neatza mai pe la pranz si de la noi!!!!

La multi ani cu intarziere si scuzele de rigoare lui Simo!!! Fie ca toate dorintele sa ti se indeplineasca si sa te bucuri de familia minunata pe care o ai!!!

La multi ani tot cu intarziere si lui Ziki si Mayane!!!!va doresc sa aveti un an minunat plin de realizari si bucurii!!!

Mayane cred ca te sarbatoresti inca o data si de Sf.Anton odata cu sotul meu nu-i asa!!!

La multi ani si pentru buburuzele aniversate si pentru Bogica cel smecheras!!!

Ieri am fost numai intr-o alergatura ca am ajuns la 10 seara acasa , Joi ma duc cu soacra mea si niste prietene la Pilates, abonamentul il plateste socrela, e cadou!!!

Am dat la cuptor un fazan, asa dupa ce l-am pus la bait, sa vedem cum va fi la final, testez o reteta noua, e cel vanat de sotul meu Sambata asta!!!

Roxx , am gasit pe ebay in timp ce cautam materiale pentru mine niste forme de modelat pasta de zahar puse de o tipa din UK is f. faine pentru torturi, ea spune ca s-a lasat de modelat pasta de zahar si le vinde, am mai scris si acum doua capitole , pote te intereseaza , sunt tot felul de figurine si de animale si de aplicat pe torturi!!!
Ma gandeam la tine ca stiu ca tu faci asa ceva!!!
Ma duc l;a fazanul meu ca trebuie sa dau cu sos pe el din 10 in 10 minute, o bucurie!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

offfffffffffffff uitam :

La multi ani pentru Piscot!!!!!! SA CRESTI MARE ,SA FII SANATOASA SI SA AI NUMAI NOROC IN VIATA!!!

LA MULTI ANI SI PENTRU ANA!!!! SA AI UN AN PLIN DE BUCURII SI REALIZARI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luiza1977 spune:

si pt ca uitasem:

La Multe Lunite bebeilor de 10 si azi 11!



o zi frumoasa sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

offf LORI;Ma iei in gasca ?am baia desfacuta tzandari..pereti taiati...cica am inundat magazinul la parter
..tu-le mama lor acolo!
Si bineinteles au gasit buba la mine sub masca..care e acoperit cu rigips si gresie..sper sa poata faca asa..mi-au facut niste gauri in perete..zici ca e dupa razboi..si dl B mai si comenteaza la tel..
Si am dormit tare prost..Sonia s-a trezit la 5 si era intr-o forma de zile mari pana la 7..la 8 au venit instalatorii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

LA MULTI ANI IOANA ALESSIA!
Sa cresti mare, voioasa, fericita alaturi de parintii tai!

ANA, LA MULTI ANI!!! Fericire si implinire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

La multi Ani dragi buburuze scumpe si dragi !

noi pe aici ..... chicotim si ne minunam de ce se mai intampla pe la voi ...

noi ieri am fost la analize... inclusiv dr. ne-a spus ca sunt sanse sa revina bronsiolita.. mama ma'sii de treaba

si SOC ! dupa ce am pazit copilul de la 8:30 la 13:05 ... nu am reusit sa luam proba de urina. Nici la punga , nici la olita , nici inr ecipient... nicaieri ... sunt trista.......in rest exudat si sange... bleahe grasuna , nu-i gaseau venele , stiau doar de existenta unei mari vene la picior si au mers pe bajbaite... hororr ,.,, finally i-au luat proba de sange dar dupa rauri de lacrimi si tipete ca din gaura de sarpe. offf....si la sfarsit , findca ambele asistente erau cu mainile ocupate (care cum cu tinutu' , cu intepatu' , etc) cica una din asistente: ia ia si tu tati sangele (recipientul) asta si tine-l putin , asta dupa ce tati deja era albastru la fata s-a facut verde ~~~~~~

cam asta fuse patania de ieri. maine vom incerca sa luam iar proba de urina.

work sucks !!

Amalia dulce bebe 19.ian.2011

Mergi la inceput