Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (36)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Lori cum mai e Luca? Mai are temperatura?

Crisspy, fericita de Razvi si Andra - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Amaia

Buna, fetele! Am avut a doua noapte agitata..nu stiu de ce ca mie gingiile nu mi se par modificate deci habar nu am daca e de la dinti.

Alina Sofiei Elena -23.06.2011 si a Mirunei Andreea -24.02.1998


Draga mea, asa am patit si eu....
De cateva zile, chiar saptamani, Iustin este tare agitat (mai ales noaptea).
M-am gandit ca de la dintisori, dar nu avea niciun simptom (febra, gingie inflamata..).Bine, saliva in execes,dorinta de a roade si suptul buzei, nu mi s-au parut niste semne elocvente.
Siii, dupa o noapte terifianta (sper sa fie unica) i-am bagat mana in gurita unde am dat de ceva aspru:un dintisor!!
Acum imi pare rau ca nu l-am ajutat un pic (cu Nurofen sau cu gel).
Uff, este greu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

Lori cum mai e Luca? Mai are temperatura?

Crisspy, fericita de Razvi si Andra - Maria


Merci de intrebare Crisspy
Febra nu a avut nici ieri si nici azi,pana acum,in schimb vrea numai in brate si noaptea s-a trezit la fiecare 1 1/2h-2h.E deja a treia noapte de cand e asa si simt ca o iau pe aratura Chiar acum plange pentru ca l-am lasat un pic josNu pot sa fac nimic si mi-e mila si de elCum il iau in brate cum e ok.O fi vre-o criza de persnalitateCe sa fac,o dau si eu in ras ca altfel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui corry_28

Citat:
citat din mesajul lui Amaia

Buna, fetele! Am avut a doua noapte agitata..nu stiu de ce ca mie gingiile nu mi se par modificate deci habar nu am daca e de la dinti.

Alina Sofiei Elena -23.06.2011 si a Mirunei Andreea -24.02.1998


Draga mea, asa am patit si eu....
De cateva zile, chiar saptamani, Iustin este tare agitat (mai ales noaptea).
M-am gandit ca de la dintisori, dar nu avea niciun simptom (febra, gingie inflamata..).Bine, saliva in execes,dorinta de a roade si suptul buzei, nu mi s-au parut niste semne elocvente.
Siii, dupa o noapte terifianta (sper sa fie unica) i-am bagat mana in gurita unde am dat de ceva aspru:un dintisor!!
Acum imi pare rau ca nu l-am ajutat un pic (cu Nurofen sau cu gel).
Uff, este greu

O mama implinita de: Matei si Iustin * 03.08.2011*


Of,of,of!Felicitari pentru dintisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Citat:
citat din mesajul lui corry_28

Citat:
citat din mesajul lui Amaia

Buna, fetele! Am avut a doua noapte agitata..nu stiu de ce ca mie gingiile nu mi se par modificate deci habar nu am daca e de la dinti.

Alina Sofiei Elena -23.06.2011 si a Mirunei Andreea -24.02.1998


Draga mea, asa am patit si eu....
De cateva zile, chiar saptamani, Iustin este tare agitat (mai ales noaptea).
M-am gandit ca de la dintisori, dar nu avea niciun simptom (febra, gingie inflamata..).Bine, saliva in execes,dorinta de a roade si suptul buzei, nu mi s-au parut niste semne elocvente.
Siii, dupa o noapte terifianta (sper sa fie unica) i-am bagat mana in gurita unde am dat de ceva aspru:un dintisor!!
Acum imi pare rau ca nu l-am ajutat un pic (cu Nurofen sau cu gel).
Uff, este greu

O mama implinita de: Matei si Iustin * 03.08.2011*



felicitari pt dintisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX


Merci de intrebare Crisspy
Febra nu a avut nici ieri si nici azi,pana acum,in schimb vrea numai in brate si noaptea s-a trezit la fiecare 1 1/2h-2h.E deja a treia noapte de cand e asa si simt ca o iau pe aratura Chiar acum plange pentru ca l-am lasat un pic josNu pot sa fac nimic si mi-e mila si de elCum il iau in brate cum e ok.O fi vre-o criza de persnalitateCe sa fac,o dau si eu in ras ca altfel...



Of mititelul . Si Andra se mai pune pe plans daca o las jos dupa ce am tinut-o in brate, asta e modul ei de a protesta dar se linisteste repede. Dintisori ceva? O avea el vreun discomfort daca se tot trezeste si noaptea.

Crisspy, fericita de Razvi si Andra - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:

Salutare

Felicitari pt. dintisori!


Lori, il supara ceva pe micutz... sa treaca repede. Bine ca nu mai face febra.

Miha, ia-o incetut, sa se obisnuiasca usurel stomacelul cu altceva decat lapte. Emma are inca doar o masa. De-abia acum o simt pregatita sa manance mai mult si vreau sa introduc si a doua masa (si face 7 luni). Pana acum mai lua, mai nu lua, a durat vreo 2 saptamani pana si-a reintrat in normal cu scaunele, regurgiteaza mai putin...Acum vreau sa introduc si a doua masa si mai spre 8 luni si a treia masa. Cu greutatea sta bine, semn ca laptele ii e suficient inca.

Avocado e f. sanatos, are multe grasimi care sunt f. necesare pt. creierasul lor. Si Emma papa, desi nu se da in vant dupa el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX


Merci de intrebare Crisspy
Febra nu a avut nici ieri si nici azi,pana acum,in schimb vrea numai in brate si noaptea s-a trezit la fiecare 1 1/2h-2h.E deja a treia noapte de cand e asa si simt ca o iau pe aratura Chiar acum plange pentru ca l-am lasat un pic josNu pot sa fac nimic si mi-e mila si de elCum il iau in brate cum e ok.O fi vre-o criza de persnalitateCe sa fac,o dau si eu in ras ca altfel...



Of mititelul . Si Andra se mai pune pe plans daca o las jos dupa ce am tinut-o in brate, asta e modul ei de a protesta dar se linisteste repede. Dintisori ceva? O avea el vreun discomfort daca se tot trezeste si noaptea.

Crisspy, fericita de Razvi si Andra - Maria

Asa m-am gandit si eu,dar asa deodata?Si de ce la san totul e ok?
dintisori nu se vad inca semne
Merci mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andy08

Salutare

Felicitari pt. dintisori!


Lori, il supara ceva pe micutz... sa treaca repede. Bine ca nu mai face febra.

Miha, ia-o incetut, sa se obisnuiasca usurel stomacelul cu altceva decat lapte. Emma are inca doar o masa. De-abia acum o simt pregatita sa manance mai mult si vreau sa introduc si a doua masa (si face 7 luni). Pana acum mai lua, mai nu lua, a durat vreo 2 saptamani pana si-a reintrat in normal cu scaunele, regurgiteaza mai putin...Acum vreau sa introduc si a doua masa si mai spre 8 luni si a treia masa. Cu greutatea sta bine, semn ca laptele ii e suficient inca.

Avocado e f. sanatos, are multe grasimi care sunt f. necesare pt. creierasul lor. Si Emma papa, desi nu se da in vant dupa el.

Andy, mami de Andrei si de Emma


Asa este,dar CE ????Ca tot il intreb si el nu vrea sa-mi spunaGlumescAm facut tot ce stiam ca tre facut si....nimic.Acum doarme la mine-n brate.M-a rupt zilele astea,el care era un minunat
O sa treaca si o sa zambim cand ne vom aminti de aceste zile
Te pup pentru grija

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui corry_28

Citat:
citat din mesajul lui Amaia

Buna, fetele! Am avut a doua noapte agitata..nu stiu de ce ca mie gingiile nu mi se par modificate deci habar nu am daca e de la dinti.




Draga mea, asa am patit si eu....
De cateva zile, chiar saptamani, Iustin este tare agitat (mai ales noaptea).
M-am gandit ca de la dintisori, dar nu avea niciun simptom (febra, gingie inflamata..).Bine, saliva in execes,dorinta de a roade si suptul buzei, nu mi s-au parut niste semne elocvente.
Siii, dupa o noapte terifianta (sper sa fie unica) i-am bagat mana in gurita unde am dat de ceva aspru:un dintisor!!
Acum imi pare rau ca nu l-am ajutat un pic (cu Nurofen sau cu gel).
Uff, este greu

O mama implinita de: Matei si Iustin * 03.08.2011*

Iti multumesc pentru raspuns! Da..am sa merg la farmacie sa vad daca gasesc pe aici vreun gel ceva pentru gingii. Sper sa fie de la dintisori si nu altceva. Oricum, alt simptom nu mai are.
Starea mea e insa tot acolo

Mergi la inceput