Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (36)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

La multe lunite sarbatoritilor de zilele trecute si celor de azi!
La multi ani Maria2mami!

Eu sunt prin zona, o sa incerc sa citesc din urma, dar am un bebe tare marait.
Pup fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

eu stau si acum cu pompa pe viteza max cate 20 de min. lapte tot iese, dar cica nu e bine sa stai sa pompezi mai mult de 20 de min odata, pompez de 3X/zi si ii acopar toate mesele necesare plus mai imi ramane intre 100-150 ml extra. de abia astept sa iesim din oiarna si gata si cu asta


mi0-au venit rusiicu nu i-am avut niciodata

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulusor77 spune:

Multumesc de raspunsuri fetelor! Sunteti ca de obicei saritoare. Niste dragute

Gliana, eu am grija in special ce mananc din cauza ca Eric e sensibil, dar daca voi n-ati avut probleme, ferice de voi.

adra, ce sa faci cu soacrele astea decat sa le ignori? Pe mine ma bate la cap sa-i dau papica din borcanase, si tot felul de bazaconii imi spune. Ea nici macar nu l-a alaptat pe sotul meu din cauza ca au convins-o in spital ca e mai bun LP decat LM, asa ca nu s-a mai chinuit sa incerce.

lorialex, bravo pt. luca. Cata bucurie ne pot aduce piticii astia cu cate fac si vor mai face

ilida, tu nu mai alaptezi deloc? Sa inteleg ca asa este cateodata, scade lactatia si n-ai ce face? Ai dreptate, nimic nu stimuleaza mai bine ca bebe, dar si bebe trebuie sa-si dea silinta si sa traga mai cu forta, nu asa apatic ca Eric al meu. Altfel de unde stimulare?
Ma si inteapa sanul drept cateodata de nu mai pot, nu stiu daca are sau nu vreo legatura

M-am tot gandit de ce se-ntampla asta. Poate fi de la stresul din ultimele 2 luni cu dermatita. Mai nou am inceput o cura vegetala, dar lipsa poftei de mancare a lui Eric si scaderea lactatiei au inceput inainte.
Mai e ceva. Luna trecuta mi-au venit pt. prima data musafirii. Luna asta deja intarzie de 5 zile. Test de sarcina am facut: negativ. Oare sa fie vreo dereglare la mine care a schimbat si gustul laptelui?

Daca il pun pe Eric mai des la san oare se produce stimulare? Pana acum il alaptam cam la 4 ore, de azi am inceput la 2-2.30 ore, dar a baut doar intre 60-90 ml.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisssa_ana
mi0-au venit rusiicu nu i-am avut niciodata



Imi pare rau, si la mine s-a lasat cu indundatii masive , dar a trecut repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulusor77 spune:

lisssa, merci de pont, o sa tin cont, nu mai mult de 20 min. Nici nu cred ca rezist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulusor77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisssa_ana

mi0-au venit rusiicu nu i-am avut niciodata






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui lulusor77
As avea nevoie de suportul celor din familie, dar stiti ce mi-a spus soacra-mea cand i-am spus ca as vrea sa alaptez pana la 2 ani? Ca dupa un an LM dauneaza dezvoltarii intelectuale a copilului

lulusor77
mami fericita de Eric (10.08.2011)


Imi pare rau lulusor ca ai o soacra asa. Cum sa dauneze dezvoltarii intelectuale?
Tu ia si alapteaza daca asta e dorinta ta! Bravo tie pentru aceasta decizie! Ai si suportul nostru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

La multe lunite tuturor sarbatoritilor zilei de azi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulusor77 spune:

La multe lunite sarbatoritilor ultimelor zile!!!
EMMA-IOANA de Andy08
FILIP de lissa_ana
VLAD-RAFAEL de cristelle25
ROBERT de bebinuta
DAVID-NICHOLAS de morenna
ANA MARIA de fecian
TUDOR de eska
RARES-MIHAI de madybulancea


La multi ani cu sanatate maria2mami!!

Multumim si noi pentru urarile de acum 2 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

Lulusor daca il poiti pune la san, fa-o chiar daca bea putin. Ati inceput diversificarea?
20' sunt numai bune pt a citi dimineata postarile de pe dc.

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Mergi la inceput