Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (105)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

buna ,fetelor
am avut si noi o noapte mai normala, sa zicem Sara a adormit la 00,50 si s-a trezit la 9,30 s-a mai foit ea un pic ,dar bine ca nu s-a trezit
ma bucur ca pot sa mai stau un pic cu voi la
de cand s-a trezit a papat lapticul si se uita la desene de mai bine de o ora si vorbeste acolo in limba ei cu personajele, are si desenele ei preferate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

lalely intr adevar e tare greu cu doctorii astia

mada tocmai m a sunat doctorita lui...si mi-a spus k ieri a fost ft ocupata, k azi e la fel...i am spus ca nu observ nici o ameliorare la luca dupa 5 zile de tratament si ca sunt ingrijorata. imi spune: daca ati fi doctorita v-as crede dar asa trebuie sa il ascult eu la plamani pentru ca stiu ce am auzit data trecuta si trebuie sa vad cum e acum. in mintea mea ok, fair enough...ne-a chemat in pauza ei de masa azi la 14 30. ca cica daca nu ii trece trebuie sa il internam...are un stil femeia asta de imi vine sa o iau la palme...e evident ca nu are nevoie de internare ci de alt tratament...

o sa intru sa va povestesc ce si cum cand ma intorc de la doctor.

va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

mada, lapte integral inseamna ? laptele la sticla ?
aici pe toate scrie pasteurizat: unele sunt la cutie uht, altele sunt lasticla si scrie ca expira in 3-4 zile... din care?

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


eu as da din cel care expira cel mai repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish


mada tocmai m a sunat doctorita lui...si mi-a spus k ieri a fost ft ocupata, k azi e la fel...i am spus ca nu observ nici o ameliorare la luca dupa 5 zile de tratament si ca sunt ingrijorata. imi spune: daca ati fi doctorita v-as crede dar asa trebuie sa il ascult eu la plamani pentru ca stiu ce am auzit data trecuta si trebuie sa vad cum e acum. in mintea mea ok, fair enough...ne-a chemat in pauza ei de masa azi la 14 30. ca cica daca nu ii trece trebuie sa il internam...are un stil femeia asta de imi vine sa o iau la palme...e evident ca nu are nevoie de internare ci de alt tratament...

o sa intru sa va povestesc ce si cum cand ma intorc de la doctor.

va

Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011


...la nesfarsit
cauta alt doctor... astea de fac ele pe desteptele ...o mama stie f bine daca copilul are ceva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, iony, asa ma gandeam si eu,
scrish:schimb-o!, parerea mea... daca ar interna toti copii cu bronsiolita sau derivate ar fi 10 in pat iarna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua si de la noi!
Ma bucur ca ai aparut Delia, imi era dor de tine.
Trebuie sa ies sa cumpar tetine noi pentru sticlute si apoi sa merg la pensat . Va pup pe toate si ne ”auzim„ mai tarziu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Neatza!
Dau si eu o cafeluta la ora asta, pentru cele mai intarziate, ca mine sau pentru cele care mai vor o cafea si la pranz!

Noi ne-am trezit la 7, a mancat dari laptic la 8.30 si la ora 9 somn. Am dormit amandoua de la 9 la 11
Mar cu biscuit a vrut foarte putin, 50gr. Cred ca s-a saturat de atata mar, ca de cand cu problemuta ei mi-e cam frica sa-i dau altceva cumparat.
Marul care a ramas l-am calit si i-am pus putina scortisoara, dar domnisoara nu a mai vrut sa pape. Ori nu ii era foarte foame (de la 8.30 la 11), ori e satula de mar

Yvyana si noi am patit asa cu somnul si pana la urma Daria a aterizat la noi in pat. Asta e. Acum toata lumea e fericita (mai mult ea, ca noi tot de 10 ori ne trezim pe noapte ca primim picioare, manute in cap, dar adormim repede la loc).

Noi tot 2 mese de lp avem noaptea. la 1 si la 4. pediatru mi-a spus ca ar trebui sa aiba cel mult 1 masa de lp noaptea si sa-i pun 2 masuri de cereale, dar nu-i place. voi cum ati scos o masa noaptea
mai citesc ceva si ma intorc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- vai-ally- m-ai omorat! ce poza ti-ai pus la avatar!
- madutza- fetele nu sunt neaparat mai cuminti decat baietiisonia e mai poznasa, dar prin ceea ce face eu zic ca ii merge capusorul mai mult, si mai repedeeu una sunt incantata de mor ca am asa fatain sufletul meu mi-am dorit sa fie oricum- dar sa fie, dar si mai adanc-in suflet- mi-am dorit sa fie asa- strengarita, poznasa, nebunatica
- rectific, multumesc tuturor care mi-ati scris comentarii sub poze, si aici! si eu am vizualizat toate albumele,am admirat rochitele fetitelor frumoase, de catifea/ impletite, rosu fiind culoarea dominanta a craciunului-mi-a parut rau ca eu nu am luat ceva deosebit si eu soniei, dar na..cand ajungem in cora/ carrefour alergam ca nebunii printre rafturi cu carutul dublu..niciodata nu avem timp destul..ptr mot treb musai sa iau si eu ceva frumos..
- lalely- mai ca imi vine sa-i zic dr.- auziti, noi vrem sa ne internam in aceeasi perioada!cred ca ramane ala socat- uite ce problema au astea..dar e atat de bine sa vb cu cineva care e in asentimentul tau, nici lui laur nu vreau sa-i zic multe, ca se panica mai rau decat mine , interior vorbind..eu o mai am si pe sonia, care va ramane fara mine. mi se rupe sufletul, dar na.treb sa trecem si peste asta,oricum ar fi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Neata si de la noi, la pranz!

Mada, ce imi place cand scrii despre Cata, ce cuminte e... asa imi faci pofta de o fetita! Chiar zicea sotul aseara: daca si urmatorul bebe e la fel de energic ca Luca... am cam sfeclit-o. Aseara eram si cu socrii si ne-a terminat pe toti. S-a jucat socrul cu el pana a obosit - socrul! Apoi s-a jucat cu tati. Apoi l-am luat eu... si el tot s-ar mai fi jucat...

Iar singur, mai mult de 3, 4 minute nu sta. Acum e calare pe mine. Abia am reusit sa citesc si eu din urma.

Delia, sa inteleg ca Dodo are si o masa de flori? Nu doar masa de fructe

Azaz, multam frumos.Ma bucur ca ne-ai mai scris despre voi!

Strumphy, ce face mami masuta aia de activitati? Sper sa o tina mult pe piscoata ocupata!

Aprimit si Luca un catel frumos, in forma de telefon, cu butoane cu melodii. Are si un os cu magnet care se lipeste de botic si il plimbi prin casa... Se joaca cu el cam 2-3 minute

Sunt cam in urma cu pozele. De vazut si de pus! Sa vad can m-o lasa piticul...

Cred ca mai aveam de scris, dar mai bine dau send, ca e Luca gramada, si-acu apasa el si cine stie ce mai face...
Va pup!

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 10+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Scrish si eu am schimbat pediatrul acum la 9 luni. Asta deocamdata nu mi-a dat telefonul personal pt ca am fost doar o data la el. Cealalata imi raspundea la tel, dar prefera sa faca consultatiile prin telefon si apoi sa ma duc pe la ea sa-i dau ceva. Lucru cu care nu eram de acord. Asa puteam cauta pe net tratamentele si nu mai aveam nevoie de ea. Sper sa gasesti un medic care sa fie pe placul tau.

Madutz si eu trebuie sa ma duc la gineco. Nu am mai fost de la controlul de 6 sapt. Acum vad ca mi-a venit cm de 2 ori intr-o luna.

Delia, vad ca Andra are gusturi rafinate . Se ia de mana cu Luca de Scrish. Parca si el a gustat din orhidee saptamana trecuta, nu?

Mergi la inceput