Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (105)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-buna dimineata!
- ally- multumim ptr aprecierile postate sub pozele noi
- miki- imi pare rau ca treceti prin asta- este greu asa-i. sa ai un copilas cu probleme mici/ mari..noi am avut o perioada mai dificila dupa nastere, cand faceam drumuri la ortoped,la nefrolog, la chirurg..
-ce sa zic, sunt in asentimentul lui lalely- ptr mine timpul se scurge invers, deja aud in tample cum se aude tic-tac, tic- tac, mai e un pic pana la operatielalelytreb sa trecem si peste asta.dar pana atunci,treb sa ne obisnuim cu carceii din stomac si paranoia din capsi dc n-o sa ne obisnuim treb sa ne invatam sa traim cu ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

delia, ma bucur ca te-ai simtit bine cu socrii. Durerile cap sunt aceleasi ca inainte de revelion? Poate ar tb sa-ti faci niste analize s avezi cum stai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, stiu dc ma doare capul, am iesit pe balcon in tricou si era frig si mi-a reactivat sinuzita cronica, ce-si face omul cu mana lui... plus ca sunt niste nori josi si eu sunt meteodependenta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata !!

Imi beau si eu cafeluta cu voi rapid ca acusi trebuie sa stau pe telefon sa sun la Dr la 8.30 sa imi fac o programare sa o vada un dr pe donsoara sa vedem ce spune ca de vreo 2 zile ii aud un harcait in piept si sa vedem ce e si cum putem trata daca e de tratat ea e ok sa spun, e vesela si jucausa si face prostioarele la fel dar mi-e sa nu se agraveze daca las asa, azi pana acum de cand s-a trezit nu am auzit deloc harcaitul dar ieri de cateva ori am auzit-o tare.

Au venit ieri jucariile de la mothercare si masuta de activitati e a fost tare incantata de ele , numa nu puteam sa o iau de acolo sa mergem la baita de seara, plus ca era rupta de somn ca nu dormise decat 2 somnicuri si ea de obicei are 3 cam de cate 40-50 min deci va dati seama ce incantata era sper sa o tina incantarea mai mult decat 2 -3 zile ca sa avem si noi satisfactia ca am dat banii pe ceva util si bun nu numai pe ceva de care sa ne impiedicam de ele prin living

Va multumim de aprecierile asupra piscoatei, sper ca nu v-am speriat cu vocea mea de bau bau cine ma stie din realitate stie ca nu pap pe nimeni

Va pup si sper sa mai revin daca am timp si nu tre` sa fug la dr ca nu stiu la ce ora imi face programarea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Neata si de la noi

Am dormit bine azi noapte. Cred ca tb sa-i maresc doza de lapte dimineata ca trage in gol
Astept sa-i servesc fructele si apoi vreau sa pun niste pozici pe picassa sa vedeti si Craciunita mea

fetele, am auzit niste variante cu 4 mese la bbi in loc de 5. Efectiv se sare masa de fructe de la 10. Fructele apoi se servesc intre mese sau la masa cu iaurt. Voi toate mergeti pe varianta de 5 mese?

scrish- imi pare rau ca Luca inca se simte rau. offff. eu in locul tau ma duceam cu el la spital daca nu raspundea pediatra. A raspuns pana la urma?

yvy- eu cred ca siguuur face asa de la dinti. chiar daca tu nu vezi nimic asta nu inseamna ca ei nu cresc acolo pe canal. Ai incercat cand are asa crize sa ii dai putin nurofen sau cu ceva orajel/calgel? Poti sa incerci si leganatul pe picioare decat in brate.



Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

strumph-- am vazut si eu filmuletele
mica londoneza e o comoara!! si tu nu ai voce de bau-bau..hai mahhh.

bafta la doctor. sper totul sa fie ok

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

alexina am citit si eu in capraru ca de pe la 8 luni masa de fructe nu ar mai fi necesara si ca multi copii aleg sa si-o scoata. noi uneori mai sarim peste ea cand doarme prea mult si se apropie de pranz

astazi luca pare mult mai bine. muci nu mai are de aseara, l am aspirat si azi dimi dar n am scos nimic. iar de tusit parca nu la fel de productiv...asta tocmai cand eram hotarata sa ma duc cu el la doctor azi...nici nu mai stiu ce sa fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Scrish..sanatate lui Luca.Eu te inteleg perfect cu pediatri astia.Nu poti sa ii dai ceva de capul tau si apoi sa zica ca nu trebuia asta,dar nici ei nu sunt prompti atunci cand trebuie!!!Off..sper sa gasesti un medic ok.Eu as merge cu el sa il vada un medic,si sa vad si cum evolueaza!!!Sanatate!!

Viss...tic-tacul asta il aud de pe 01.01...Oricat de mult imi impun sa fiu pozitiva si sa sper ca va fi ok,ca vom trece cu bine peste toate cele tot stiu ca indiferent de solutie ma va durea!!!Pe mine ma va durea inima si tot,iar pe David...
Dar ce putem face????
Macar sa speram ca se remediaza...
Oricum cred ca vom fi aproape ca termen una de alta...asa ca sper sa ne incurajam reciproc.a noi cred ca va fi undeva la sfarsitul lui aprilie inceputul lui mai.Depinde cum ne programeaza...

David nu merge de-a busilea..il las pe covor,in patut dar el ridica piciorusele nu se impinge in ele...Cred ca nu va pleca in curand..sau poate deloc!!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

scrish, nu conteaza daca e tuse productiva sau nu..eu te sfatuiesc sa mergi la dr . poate ca sunt eu speriata de ce am patit cu amnadoi copii, dar dupa 5-6 zile de tratament, daca e cel corect ar fi trebuit sa treaca tusea.

alexina, strumph

Catalina mea are o noua placere, sa stea tolanita in fotoliul de burete al lui Cristi , isi ia cate o jucarie si merge in fotoliu sa se joace , ma tot minunez cat de cuminti sunt fetele in comparatie cu baietii
Tb sa-mi fac si eu programare la dr am simtit acum 2 zile o galma la un san si tb musai sa merg la o eco. Dupa sarcina cu cristi aveam 6 chisturi, cate 3 la fiecare san care s-au retras in timpul sarcinii cu Cata..acum vad ca apar altele

masa de fructe la cristi am tinut-o pana spre 2 ani si jumatate, acum o mai sare..sa zic ca mananca fructe 4 zile din 7, dar la fata este zilnica/ Capraru zice la gustarea de la 10, fructe simple sau nimic...eu dau fructe cu 2 biscuiti . Tb sa o masor din nou pe Cata..am impresia ca nu am masurat bine data trecuta ..doar 71 cm...restul fetitelor cati cm au?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele, Andra mea mananca flori de orhidee

Mergi la inceput