MONTIGNAC (167)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

cleo decat cartofi mai bine incerci ceva orez cu legume...nutritiv e mai bun decat cartoful..zic io

io azi :
Md: vreo 5 boabe struguri albi, lapte cu baton de fulgi
G: lapte 0 cu juma de lingurita de nes
P: legume tailandeze la tigaie cu ceva carnacior de acasa
G: clementine cred si poate un mar
C: supa de inaripata

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui brindusik

cleo decat cartofi mai bine incerci ceva orez cu legume...nutritiv e mai bun decat cartoful..zic io

io azi :
Md: vreo 5 boabe struguri albi, lapte cu baton de fulgi
G: lapte 0 cu juma de lingurita de nes
P: legume tailandeze la tigaie cu ceva carnacior de acasa
G: clementine cred si poate un mar
C: supa de inaripata

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.




am mancat pana la una salata cu fasole pastai verzi (nu imi plac), ton, branza, rosii, ou. sunt inca in trend ;)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zax spune:

Bun gasit montigirls,

greu greu dupa doua saptamani de golaneala culinara; am incercat sa intru de ieri sa va salut, fiind si zi de cantar si raportare, dar am uitat sa ma cantaresc.
insa azi, surpriza - e cu minus adica 66,3 fata de 67 inainte de craciun; nu stiu nici eu cum s-a produs minunea ca am cam bagat nasu in dulce si chestii neconforme; oricum bucuria e imensa, ca tare imi era frica sa ma cantaresc;

salut si eu pe fetele noi si le urez tuturor un an minunat pe toate planurile, mai ales in lupta cu kilogramele.

meniul meu de azi:
- MD: paine wasa cu gem de prune fara zahar, iaurt 0 cu fulgi de ovaz
- P: stiuca la cuptor (dar avea asa de multe oase ca am renuntat si am mancat mancarica de fasole- sper sa fie monti)
- C:salata verde, ardei, rosie, branza de capra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Si pe mine ma intereseaza o reteta de prajitura cu faina de migdale. Am cumparat o punga, si acum trebuie sa execut ceva :)

Azi am mancare de praz cu pui la pachetel :)

O zi buna,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

zax sa me dai si tu datele s ate trec in tabelas...am ramas ca citisem 63.6 prima oara si ma gandeam..moama cat o slabit si cu nasu in bunatati

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

cristina e o reteta de praji cu mere pe culinar ..un fel de pandispan da cu mere...SUPER BUNA..
cand ajung acasa diseara si o mai am o sa postez link

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

Buna seara

Azi am absentat motivat.Din cand in cand trebuie sa mai si muncesc.Probabil ca si maine va fi la fel.Tare grea a fost ziua asta pt. regimul meu.Mi-au fost pusi nervii la incercare atat de rau incat cand am ajuns acasa si am inceput sa mananc m-a bufnit plansul.In fata mea se mancau sarmale si se bea cola...no comment...

MD drob de ciuperci(reteta de pe culinar extrem de buna)
P 3 pere
C Supa de linte care nu mi-a iesit extraordinar dar este acceptabila.

Sper ca maine sa nu mai sufar ca un caine.Mi-am cumparat forma de briose ca sa-mi fac diverse chestii pt. pachet.
Sunt rupta de oboseala asa ca ma retrag in vastele apartamente si va rog ,in caz ca lipsesc cateva zile,nu ma dati la disparuti.
Noapte buna

-------------------------
In momentele grele trebuie sa gasesti ceva sa te motiveze sa mergi mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zax spune:

Citat:
citat din mesajul lui brindusik

zax sa me dai si tu datele s ate trec in tabelas...am ramas ca citisem 63.6 prima oara si ma gandeam..moama cat o slabit si cu nasu in bunatati

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.




ar fi fost prea tare sa ajung la 63 in conditiile date

nu prea stiu ce date trebuie: dar o sa incerc asa: inaltime 1,72 , greutate initiala 75 - greutate dorita 60, greutate actuala 66,3
daca mai trebuie ceva sa imi spuneti

o seara linistita

ps: o sa caut si eu reteta aia cu mere si pandispanul monti ca suna tare bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Zax, bine ai revenit si felicitari pt scadere

Alinaxeni, trebuie sa iti pui si tu pachet la servici,nu pere. Atunci daca ai mancarea ta nu te va mai tenta ce mananca altii. In timp nu o sa mai fie asa greu, mai ales daca te gandesti ca Cola e plina de zahar si alte chimicale, sarmalele cad greu la stomac, painea alba e doar amidon gol, fara vitamine si fibre,etc.

Cristina, aici ai doua retete cu faina de migdale, amandoua delicioase:
http://www.culinar.ro/forum/continut/Dieta-Montignac/28354/Reteta-Montignac-Clafoutis-cu-mere/
http://www.culinar.ro/forum/continut/Dieta-Montignac/24482/Reteta-Montignac-Pandispan-Rodica/

Gabi, faina de migdale=migdale macinate. Sunt niste pungi mici de 100 de gr. Poti lua si migdale intregi si le macini la masina de cafea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

Neata

puisor,e complicaciune mare cu serviciul meu.Lucrez printre tentatii constant si nu pot manca decat daca merg la un restaurant sau ceva.Ma duc in laboratoare de cofetarie si sunt imbiata cu drag sa iau si d-aia si d-aia mai imi pun si la pachet daca vreau.Greu scap dar am invatat sa ma eschivez.
Spre rusinea mea ieri m-am stricat cu un pahar cu vin.a fost ziua sotului si mi-a fost jena sa-l refuz.Sper sa nu afecteze asta.

-------------------------
In momentele grele trebuie sa gasesti ceva sa te motiveze sa mergi mai departe.

Mergi la inceput