MONTIGNAC (167)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zax spune:

child de unde ai luat tortul? vineri e ziua mamei si vreau sa ii iau un tort; si daca e si monti e si mai bine ca sa il savurez si eu;

vroiam sa mai zic ceva pentru fetele care au inceput acum dieta; eu in urma cu 3 luni am fost la nutritionist si am primit o dieta de inductie pentru primele 2 saptamani; (am mai postat-o la inceput); pentru cine e interesat o pot posta din nou; ajuta ca este si monti si hipocalorica si va da un start bun si psihic si fizic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

zac io is chiar curioasa de reteta deci te rog s-o postezi inca o data

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

da, zax, pe mine ma intereseaza. posteaz-o, te rog.

brindusik, de ce zici tu ca smoothie omoara tot? e ca si cum le-as mesteca eu cu dintii, numai ca le mesteca robotul. am preferat sa le consum asa din motive de masea.

eu sunt pro-fructe, orice-ar fi, deci nu ma deranjeaza daca mananc mai multe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Ce sa mai zic ????

Apoi daca vreti si credeti ca slabiti mancand prajit mancati numai chestii prajite in ulei .... v-ati gandit cat ulei intra intr-o carne, chiftea sau ce-o fi atunci cand se prajeste ???? dati un serch pe google si vedeti ce bombe calorice sunt ....
Eu nu am auzit in viatza mea sa fie voie prajit la orice dieta de slabit

Si sa stiti ca pe langa faptul ca nu e sanatos sa mananci prajit, ceea ce stie toata lumea, chiar si Monti specifica sa se manance fiert, copt sau gratar .... nu exista prajit la el in carte

Alina tocmai plangea ca nu a slabit da ??? .... da ea vrea falafelul prajit in ulei nu ??? am dreptate ???

concluzia

andanii

2007...2011 de la 95 la 68 kg :):)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Zax sunt si eu interesata..

Eu am mancat pranzul insa am mancat si 2 felii de wassa pe langa
ce-mi propusesem. Azi nu stiu de ce dar imi este tot foame..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Zax daca nu are prajituri si chestii prajite nu e buna

andanii

2007...2011 de la 95 la 68 kg :):)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

mai, puishorule, cum naiba se numara caloriile? o fi vreun tabel pe undeva?

deja mi-e foame.
si am mai mancat si vreo 60 de grame de cioco 75 dupa pranz. a fost cam subtire, ce-i drept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Ninha uite aici http://calorii.oneden.com/

andanii

2007...2011 de la 95 la 68 kg :):)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

Hai mai Andanii nu ne mai certa asa rauPromitem sa ne facem fete cuminti si tinem regimul cat mai corect.Ne ierti?
Chiar ma gandeam azi ca am derapat rau saptamana trecuta.Prajit,calit,ulei,plus o gogoasa.Nu asa se tine regim.Saptamana asta inca-mi va fi greu cu regimul din lipsa de provizii (ca eu stau intr-un colt indepartat de lume) dar de saptamana viitoare fac regim ca la carte.Totul fiert,fara grasimi si fara chestii neconforme.Am inteles eu bine,ciupercile nu sunt conforme?...asta nu-mi place.IN tabel vad ca au ig 15

-------------------------
In momentele grele trebuie sa gasesti ceva sa te motiveze sa mergi mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

ALina draga nu va cert departe de mine gandul asta ... dar sincer ma doare sufletul cand vad ca eu tot vorbesc vorbesc vorbesc si in loc sa ne facem cuminti vorbim numai de prajituri, chiftele prajite, prajeli .... tu nu te-ai supara in locul meu ???
Vezi singura stii ca ai deraiat saptamana trecuta cu prajit, calit , ulei .... nimeni nu spune ca sa nu mancam ulei, chiar e indicat putin neprajit intr-o salata .... dar prajit nuuuu si nuuu

si-atunci va intrebati de ce dispar din cand in cand de aici si nu scriu ???? uite din cauza asta .... aici nu ma incarc deloc cu energie pozitiva ca sa ma ajute in procesul de slabite .... citesc toata ziua numai plansete de genul ..... """ eu nu slabesc, da nu ma pot mobiliza ... da cum sigur e voie sa mancam prajit ... vaiii da oare de ce nu slabesc atunci ???? ....


andanii

2007...2011 de la 95 la 68 kg :):)

Mergi la inceput