FIV in Ungaria 149

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gretta

Imi spuneti va rog si mie ce inseamna ID si ET?

ET este embriotransfer
ID poate fi inseminare cu donator dar nu poti sa faci si ID si ET, se face ori una ori alta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gretta spune:

Multumesc sper ptr raspuns. Maine ma duc la Szeged si pe fisa mea asa scrie , probabil in urma analizelor de maine se va lua o hotarare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

miha, m-ai fct sa plang aci!
bravo, fata, bravo!
balanta, dar ce treaba ai tu cu cerclajul? poate nu ai nevoie! relax. eu nu am avut gynipral, numai no=spa si magneziu: 3 no-spa de 80 pe zi si 4 Mg simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui corinuka_g

mersi mult cris!
PK mi-a zis sambata cand am fost la buda ca punctia va fi probabil joi sau vineri...daca va hotarati sa veniti atunci mi-ar place sa ne vedem


Tu ramai la Buda pana la urma? Sau te intorci acasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

miha un buchet mare de flori pentru o mamica foarte curajoasa si luptatoare!
felicitari pentru micuta ana!

Laura



22+

Cand erai tu foarte mic, Galbenus pulsand sub coaja, Cand intreaga ta faptura Era jumatate vraja,
Cand beai aerul cu mine, Cand visai in visul meu, Cand vedeai lumina lumii Pe care-o vedeam doar eu...
Ei, dar e-o poveste lunga Despre Dor si Duiosie, E o stranie poveste Despre Aripi-care-cresc,
Pe care cand vei mare, Poate–odata si odata Tot am sa ti-o povestesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

adina, mi se pare destul de riscant ca la o sarcina gemelara sa nu se faca cerclaj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Balanta, am o colega de serviciu care e insarcinata cu gemeni in luna a 6-a sarcina obtinuta prin FIV.
A avut 2 ture de sangerari usoare, dar medicul nu i-a facut cerclaj si ea vine in continuare la serviciu si bebeii sunt foarte bine. Desi doctora zicea ca trebuie sa urmareasca sa-i faca cerclaj in caz ca e nevoie, uite ca a fost ok si nu a avut nevoie.
Asa ca zic si eu ca Adina...asteapta si vezi daca e nevoie, nu are sens sa il faci doar asa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Buna fetelor,
eu sunt Mihai, sotul Lorenei. Imi pare rau ca nu am mai fost activi in ultimele zile, dar a intervenit ceva si Lorena nu a mai putut sa va scrie. Ioana, ne-ar face mare placere sa onoram invitatia, dar deocamdata nu stiu ce sa-ti spun pt ca Lorena este internata la Municipal. Duminica trecuta a inceput sa sangereze destul de puternic si doctorita care o monitorizeaza ne-a trimis de urgenta la spital. Acum este internata si nu stiu cand o sa-i dea drumul acasa. Deocamdata nu stim foarte multe, doar ca exista (s-au vazut la ecograf) unul sau doua hematoame, situate in apropierea sacilor gestationali....din fericire sangele eliminat este inchis la culoare, iar doctorii spun ca se elimina hematomul/mele....este sub tratament perfuzabil, sta intinsa in pat si ne rugam sa fie bine...nimeni nu vrea sa-si asume responsabilitatea unui deznodamant in momentul acesta.. toti spun ca sunt 50% sanse (depinde cum vrei sa interpretezi, adica sanse sa ramana amandoi embrionii, sa-l piarda pe cel situat in apropierea colului sau pe amandoi)..nu stiu mai multe sa va spun....astazi dimineata doctorii erau mai optimisti, ii fac ecografie in fiecare zi si parca sunt semne ca situatia se imbunatateste..o sa incerc sa va tin la curent pe masura ce aflu informatii noi..va pup si va doresc toate cele bune,
Mihai

LORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cybele spune:

Lorena, Mihai - aveti incredere ca bebeii sunt niste luptatori si ca medicii vor face tot ce e posibil, si va fi bine!

imi dau seama ca ati trecut si inca mai treceti prin mari emotii, insa cu speranta si incredere totul e posibil

Doamne ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_mari spune:

Multumesc mami vreau pt felicitari.
Ioana asa am reactionat si eu, doar daca cei de la Synevo nu au gresit analiza oricum PK a zis ca valoarea este foarte buna.

Mergi la inceput