Disneyland Paris - 6 -

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vali02 spune:

Sunt fericita, am rezervare la DL!
Multumesc tuturor celor care ati scris la acest subiect, mi-ati fost de mare ajutor.
Am luat cazare la Santa Fe, 3 nopti/4zile, 2 adulti si 2 copii, 20-23 martie, cu 432 euro. Dupa 28 martie trebuia sa platesc dublu, caci fetele au 7 si 9 ani si nu mai beneficiau de oferta "copii sub 12 ani stau si se joaca gratis".
Am avut ceva probleme cu rezervarea, desi nu e prima data cand fac rezervari si plati online. Am selectat limba engleza si m-a dus pe site-ul de UK. Am incercat si sa schimb limba cu cea romana, intram pe site-ul .ro, dar cand faceam rezervarea ma redirectiona catre siteul .uk, astfel ca in formularul de rezervarea aparea tara ca predefinita UK. Mi-am pierdut rabdarea si fiindca scria pe acolo ca trebuie sa suni la un adviser daca tara nu e UK ci alta, am sunat si am facut rezervarea la telefon. Partea buna e ca pretul a ramas acelasi (doar s-a facut conversia lire-euro), deci pretul pentru mine ca roman e acelasi ca pentru un britanic.
Noi vom sta 3 nopti la DL si apoi 3 nopti la Paris, unde am inchiriat un apartament. Imi doresc de mult sa vad Parisul si imi pare bine ca am asteptat sa creasca si fetele ca sa ne putem bucura toti.
Acum ma documentez din greu, am salvat o multime din informatiile preluate de la voi si pana in martie am timp sa le rumeg.
Imi pare rau ca nu le pot spune fetelor, dar ma gandesc ca va trebui sa le iau o saptamana de la scoala (voi vorbi cu doamnele invatatoare, sper sa inteleaga ca asta e, mai tarziu nu imi permiteam sa platesc dublu si in plus am fete destepte, recupereaza ele) si daca le spun de DL, nu o sa le mai stea mintea la carte cel putin o saptamana, doua, inante de plecare. Va fi o surpriza!
Revin eu,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Vali!

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RO ANA spune:

Multumim si noi pentru informatiile pe care le-am gasit in cele 5 capitole, ne-au fost utile si ne-au ajutat sa ne organizam excursia mult mai repede si usor.
Noi vom merge in perioada 13-17 martie la Santa Fe.

Mamica de bebe Andrei (16.08.2006) si Ioana (03.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Ce ma bucur, Ana. Chiar ma gandeam ce bine mi-ar prinde daca ar veni cineva cu informatii la cald chiar inainte de a pleca. Si noi trebuie sa rezolvam cel tarziu saptamana viitoare. O sa mergem undeva la sfarsitul lunii martie chiar daca sotului ii e teama ca va fi cam frig.
Tot pe site-ul DL ati facut rezervarea?

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crialex06 spune:

Salut!

Si noi vom pleca la Disneyland la inceputul lui aprilie.
Din pacate,noi am luat biletele de avion inca dinainte de a aparea ofertele de vara pt DL,si am stabilit data calatoriei intre 1-5 aprilie,gandindu-ne ca nu e vacanta,si poate gasim ceva oferte bune.
Numai ca ne-am pacalit,pt 2 nopti/3 zile de parcuri,in perioada 02-04 aprilie,am fi platit 620 euro,2 adulti si un copil,la Santa Fe.
Dar pt ca mergem 3 familii(8 persoane),ne-au propus sa luam doar 2 camere in loc de 3(vom dormi cate 4 persoane in camera)si astfel,am reusit sa ajungem la 490 euro/familie.

In plus,pt ca pe 1 ajungem seara,ne-am gandit sa dormim o noapte in Paris,la fel si pe 4 seara,caci pe 5 avem avion destul de devreme,la ora 10.
Acum cautam hoteluri in Paris,si deja sunt data peste cap,caci preturile mi se par exagerat de mari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RO ANA spune:

Nu, mergem cu Dertour, 564 Eur 4 nopti cazare 3 zile intrare in parc, 2 adulti si 2 copii.

Mamica de bebe Andrei (16.08.2006) si Ioana (03.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Ana, multumesc! Inseamna ca nici Dertour nu are preturi mai bune sau macar egale cu cele de pe site. Imi iau inima in dinti si cred ca voi face rezervarea pe site. Astept un raspuns de la un fratuz sadea despre care am auzit la a paispea mana ca ne gaseste bilete la juma de pret, ceea ce ma indoiesc. Saptamana viitoare dupa ce ma intorc de la munte rezolv problema asta.

EDIT: s-ar putea sa gresesc! Acum am vazut ca sunt 4 nopti nu 3!

Crialex, de ce nu inchiriati voi un apartament? Ati incercat rentals by owner? Da o cautare pe google si o sa gasesti mai multe site-uri si preturile sunt mult mai mici decat la hotel. Si noi o sa stam cel putin o noapte in paris cred ca la intoarcere si asa intentionez sa fac. Ma cuplez cu sor-mea, din tot grupul ala mare si inchiriem un apartament.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RO ANA spune:

Cu DL ne-ar fi costat 606 eur, deci diferenta e insignifianta, numai ca la Dertour am avut posibilitatea sa platim 50% acum si 50% inainte cu o luna de plecare.

Mamica de bebe Andrei (16.08.2006) si Ioana (03.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Noi vrem sa mergem la Disney in perioada 23-28 aprilie. Astazi vrem sa luam biletele de avion pana nu se dubleaza preturile. O sa stam tot la Santa Fe (ne costa in jur de 700 euro 4 nopti) si ultima noapte la un hotel langa aeroportul Beauvais (50-60 euro camera) din cauza faptului ca avionul de intoarcere este dimineata si ar trebui sa ne trezim foarte devreme (in jur de 05.00) pentru a ajunge la timp la aeroport. Din cate inteleg de la voi am ales o perioada cu preturi maricele dar doar atunci se poate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Vrem si noi musai sa ajungem anul asta la DL, tot studiez situl DL si topicul asta de anul trecut , noi am vrea sa mergem prin mai, ma gandeam ca e mai caldut , vad ca daca rezerv acum am plati 462 euro pt 2 adulti si un copil si cam atat ramane pana prin iunie incolo. Acum mai ramane sa studiem ofertele pt biletele de avion, stie cineva ceva oferte demne de luat in seama?

Mersi

Mergi la inceput