Cum se pot elimina ridurile?

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Buna fetelor,

Am tot ezitat sa intru dar azi am prins curaj . Ma bucur sa va cunosc. Am 34 de ani si ridulete multe la ochi, caci am tenul f uscat acolo. Pe gat la fel le am de-o viata parca si ma zbat acum sa nu se adanceasca prea tare si prea repede

Am urmat si eu tratamentul sugerat de Mirela: mai am putin si termin primul peeling: fatza arata mult mai curata, luminoasa, au disparut multe pete, riduletele parca tot au ramas...nu imi dau seama de ameliorare ca m-am si obsedat de ele si probabil vad mai multe decat sunt. Voi incepe si peelingul mediu, abia astept.

Azi mi-am comandat, asa, ad-hoc doua creme, sper sa nu se considere reclama, ca nu e cazul, acestea sunt http://www.hydroface.com/ro/ nu stiu oi fi facut bine, nu...ati auzit de ele, le-a testat cineva, Mirela, ce zici?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Mirela, cele 2 creme de ochi sunt antirid?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Am anulat comanda pt ca am vazut multe opinii negative legate de cremele respective. O sa comand tot la tine, Mirela o crema de ochi. Vorbim intr-o saptamana. Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alysh

Am anulat comanda pt ca am vazut multe opinii negative legate de cremele respective. O sa comand tot la tine, Mirela o crema de ochi. Vorbim intr-o saptamana. Pup

ALI, mami fericita deVlady si Luca- doua minuni de la Dumnezeu


Mie mi-a trimis Mirela o mostra de crema de ochi si una de gel de ochi impreuna cu produsele de peeling (si alte bunatati dar pe-alea le la pt mai tarziu).
Am inceput sa testez crema, am 4 aplicari (dimineata seara). si ca prim feedback as zice ca sunt incantata de textura, e usoara, se intinde si se absoarbe usor. La inceput am fost un pic mirata ca nu e mai grasa insa vad ca hidrateaza si hraneste bine, azi dimineata chiar mi s-a parut ca vad mai neteda pielea de sub ochi.
O sa revin cu feedback dupa ce folosesc mai mult timp crema. Nu incep mostra de gel pana nu termin mostra de crema ca sa pot da feedback-ul pentru efectele fiecaruia in parte.

Mentionez ca eu am tot incercat creme de ochi, ultima a fost Clinique - All about eyes rich, n-am suportat-o deloc bine desi are reviewuri bune si am prietene care mi-au recomandat-o. Mie imi usca pielea si mi-o inrosea putin in special cea de sub ochi dar si pleoapa superioara.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Asa, ref la peelingul mediu eu cred ca o sa-l fac in seara asta, maine mi s-a schimbat programul si nu e nevoie sa ies din casa.
Revin cu impresii dupa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Ramiris, si eu tot Clinique - All about eyes rich folosesc La mine e ok, insa nu e wow, asa cum este recomandata, inclusiv de o prietena de a mea...

Sa intri te rog te rog sa imi spui cum ti se pare peelingul mediu

Citat:
citat din mesajul lui ramiris

Citat:
citat din mesajul lui Alysh

Am anulat comanda pt ca am vazut multe opinii negative legate de cremele respective. O sa comand tot la tine, Mirela o crema de ochi. Vorbim intr-o saptamana. Pup

ALI, mami fericita deVlady si Luca- doua minuni de la Dumnezeu


Mie mi-a trimis Mirela o mostra de crema de ochi si una de gel de ochi impreuna cu produsele de peeling (si alte bunatati dar pe-alea le la pt mai tarziu).
Am inceput sa testez crema, am 4 aplicari (dimineata seara). si ca prim feedback as zice ca sunt incantata de textura, e usoara, se intinde si se absoarbe usor. La inceput am fost un pic mirata ca nu e mai grasa insa vad ca hidrateaza si hraneste bine, azi dimineata chiar mi s-a parut ca vad mai neteda pielea de sub ochi.
O sa revin cu feedback dupa ce folosesc mai mult timp crema. Nu incep mostra de gel pana nu termin mostra de crema ca sa pot da feedback-ul pentru efectele fiecaruia in parte.

Mentionez ca eu am tot incercat creme de ochi, ultima a fost Clinique - All about eyes rich, n-am suportat-o deloc bine desi are reviewuri bune si am prietene care mi-au recomandat-o. Mie imi usca pielea si mi-o inrosea putin in special cea de sub ochi dar si pleoapa superioara.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delyutz


Sa intri te rog te rog sa imi spui cum ti se pare peelingul mediu




Sigur ca intru, nu te tin in suspans :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda2009 spune:

Am primit si eu kitul, multumesc, Mirela.

Am inceput aseara cu Glyco A si toate celelalte si abia astept rezultatele...va tin la curent, frumoaselor si primavaraticelor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Doamnelor, am facut prima sedinta de peeling cu acid glycolic de 30%.
A fost foarte ok, recunosc ca am avut mai multe emotii decat am admis aici.

Sa va povestesc pas cu pas.
- Demachiat serios pana cand au ramas dischetele demachiante curate
- Spalat fata cu apa calduta (asta nu zicea Mirela dar am zis ca nu strica)
- Degresat fata cu alcool medicinal (tot cu discheta demachianta)
- Lasat fata sa se usuce dupa degresat
- aplicat crema grasa la ochi si buze (am depasit un pic conturul buzelor pentru siguranta).

- Insirat produsele pentru peeling
- Oftat adanc
- Parasit campul de batalie
- Reintors pe campul de batalie cu 1/2 pahar vin rosu pentru curaj
- Respirat adanc
- Aplicat crema cu acid glicolic 30% pe toata fata la ora 19 si 16 min.
- Aplicat neutralizant la ora 19 si 26 min.
- Spalat fata cu apa calduta cateva minute pana cand am simitit ca s-au indepartat reziduurile celor 2 produse
- Tamponat fata cu un prosop moale
- Aplicat crema calmanta

Ma asteptam ca acidul de 30% sa usture rau, n-a fost asa. A fost o usturime moderata, suportabila - mai mult niste intepaturi usoare, putin mai accentuate decat cele de la primele aplicari de GlycoA(daca nu mi-ar fi spus Mirela sa stau max 10 min as mai fi putut sta fara probleme).
La aplicarea neutralizantului am simtit intepaturile putin mai tare dar din nou, la un nivel foarte suportabil.
Ma asteptam sa am pielea foarte rosie, deocamdatra nu e asa, arata putin iritata, cam ca dupa un trateament cosmetic de curatare. Are o tenta rosiatica, foarte putin insa. As compara din nou cu roseata instalata la primele aplicari de Glyco A.
Nu stiu cum o sa fie maine, deocamdata simt pielea ca si cum as fi stat cateva ore la soare, atunci cand te imbujorezi fara sa te arzi.

Astea ar fi primele impresii, la cald. Revin dimineata sa va povestesc ce-mi "spune" oglinda.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Revin ca s-a absorbit crema calmanta si am remarcat ca pielea este rosie . E o roseata uniforma pe toata suprafata si arata ca si cum as fi stat la plaja putin mai mult decat era cazul :).

Trebuie sa mi se intoarca baietii de la antrenament (copilul la antrenament si taica-su pe post de insotitor/sofer) si va spun daca remarca ceva si li se pare ca as arata ciudat...

Mergi la inceput