Cum se pot elimina ridurile?

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mirela72

si sa va protejati bine pielea pe vremea asta.



Mirela, te rog, mai da-ne cateva detalii, cum sa ne protejam mai bine pielea pe vremea asta !
Pe timpul zilei ce putem folosi pe langa crema cu factor de protectie ridicat (Bioderma in cazul meu) ? o crema mai grasa de iarna, e buna ? ... atunci Bioderma o aplic ultima, cea mai "deasupra" ?
Multumesc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

ramiris, ai de gand sa faci si peelingul mediu dupa cele 6 sapt de glyco?

Citat:
citat din mesajul lui ramiris

Eu am zile si zile, in unele zile nu simt nimic cand ma dau cu GlycoA, in altele simt usoare intepaturi dar care dispar destul de repede. Pielea se inroseste foarte putin dupa aplicare (ca intensitate si ca timp). Oricum in timp s-au atenuat senzatiile/reactiile la aplicarea cremei. Cred ca e semn ca pielea se obisnuieste, eu am 4 saptamani de Glyco A zi de zi.
Si sunt in continuare foarte incantata de rezultate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Ceva recomandari ptr o crema de ochi? sa o aplic in jurul ochilor. am si cearcane - mostenite - nu foarte intense, dar sunt acolo.
m folosit cea d ela Gerovital, contur ochi, ani de zile, dar vreau altceva, mai bun.

SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Lulu, eu abia am inceput sa folosesc Clinique - eyes rich. Nu ma pot pronunta inca, insa iti pot spune ca este f. hidratanta. Cele de la origins am inteles ca sunt f.bune, insa nu se gasesc in Ro, decat sa le iei de pe strawberry.

Citat:
citat din mesajul lui lulu77

Ceva recomandari ptr o crema de ochi? sa o aplic in jurul ochilor. am si cearcane - mostenite - nu foarte intense, dar sunt acolo.
m folosit cea d ela Gerovital, contur ochi, ani de zile, dar vreau altceva, mai bun.

SOACRA MARE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delyutz

ramiris, ai de gand sa faci si peelingul mediu dupa cele 6 sapt de glyco?



Da, asa as vrea, nu stiu daca dupa 6 saptamani sau putin mai mult, Mirela mi-a spus ca trebuie sa ma obisnuiesc f. bine cu GlycoA inainte de asta, sa nu mai simt nici o piscatura si sa nu mi se mai inroseasca pielea deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

) Am inceput si eu de vineri seara cu Glycol A.
Si ca o grabita ce sunt am folosit 3 seri la rand.Am mizat pe faptul ca eu am facut peeling mediu cu 25% Glicol...
Vezi de treaba , toata m-am inrosit( si ma si pisca) si au inceput sa-mi apara niste zgrabunte pe fata. Noroc ca Mirela ne-a atentionat ca in prima faza se curata si dedesubturile...
Dupa 3 zile am luat pauza o zi....si am zis sa fac cunostinta totusi treptat cu crema.
Mirela cum trimiti de obicei serul?Prin posta?
O sa ne facem atat de tinere ( ca frumoase suntem ) ca o sa concuram cu liceenele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Lulu, o crema grasa peste crema cu factor de protectie ar fi OK, insa numai daca simti ca ti-o cere pielea. Eu, de exemplu, pe vremea asta foarte rece nu ma mai demachiez dimineata (oricum pielea mi-e uscata dimineata, absoarbe toata crema de noapte), doar ochii mi-i curatz,aplic crema cu SPF si apoi fondul de ten care are o formula mai onctuoasa si nu mai simt nevoia nici de serum macar. E drept ca-mi petrec foarte putin timp afara.
Lulu, iti scriu mail.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mirela72

Lulu, o crema grasa peste crema cu factor de protectie ar fi OK,
Lulu, iti scriu mail.

Mire-mama de fetite frumoase
http://community.webshots.com/user/Papucica


astept

SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliann spune:

Buna fetelor
Astazi mi-am facut timp si am citit toate cele 17 pagini, mi-am luat notite....
Astazi o sa merg sa imi cumpar Glyco A pt peeling....Buuun.
Acum vreau sa te rog, Mirela, sa imi spui cum intru in posesia serumului.
Tu zici ca prepari 2 tipuri, serum cu vitamina C, care e mai mult stimulator al productiei de colagen, uniformizator al culorii tenului si antioxidant, si serum cu acid hialuronic, care e hidratant.
Eu ma gandeam sa folosesc serumul cu vitamina C.
Peste acest serum stiu ca se aplica neaparat o crema, iar tu zici crema de zi sa fie neaparat cu SPF 30.
Mi-am notat adresa ta de mail, insa ma gandeam sa te abordez mai intai aici, sa imi spui daca trimiti crema in Bucuresti..... si cum? sau livrezi pentru mai multe fete?

Multumesc
Lili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

Sunt absolut incantata de Glyco A, va rog ce crema recomandati pentru uz zilnic SPF 30 sau SPF 50 ?Bioderma sau ce altceva credeti ca este mai bun??
Am avut o cunstiinta care folosea Bioderma SPF 50 de era o crema putin coloranta ,stiu ca o folosea in loc de fond de ten....

Ce ma sfatuiti sa cumpar pentru un ten sensibil si f.f.f uscat?

Mergi la inceput