Scolari de Iulie - August 2004 * 89

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

uff, merci fetelor, asa ma gandeam si eu...casa nu e in motul targului, si nici menajera nu am (si la mai multa hamaleala fizica alias smotru zau ca nu ma bag, n-am timp, putere si nervi), nici masina personala...viata la casa in provincie vine si cu ceva plusuri (aer mai curat, libertatea si linistea de a bea cafeaua in propria ograda primavara-vara dimineata sub propriul umbrar, de a face un gratar cand si cand, de a nu sta in casa musai in orele de canicula, o piscinuta pt copii etc., proprii pomi fructiferi, eventual o mica gradina de legume daca esti dispus sa muncesti serios, sa cresti 10 gaini pt oua proaspete etc.), dar parca si cu destul de multe minusuri, deja enuntate.... si cate or mai fi abia dupa ce te muti si nu mai ai incotro....

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatzagreu este sa incepi in forta de luni cu laboratoare
Lia io-s in club cu Roxinu m-as muta de aici unde am in spatele blocului scoala in fata blocului un parc super,Billa,farmacii si diverse magazine plus una din cele mai bune piete din Iasi la 5 minute de mers pe jos...poate cand se va duce mandra la liceu in tari straine ma mut si eu la o casuta mica undeva langa oras...
Mandra in vacanta asta a invatat doua lucruri sa patineze si cele mai difuzate piese din cluburile disco...asa ca la inceput de an a declarat ca visul ei este sa-si construiasca un club disco in Bucuresti in care ea sa fie dj-ul.....si pentru ca nepoata mea avea jurnal,musai si-a facut si ea unul....juma de pagina scrie ce s-a intamplat, juma deseneaza
Eu declar ca ma enerveaza vremea asta,la buzau am avut primavara soare si 12 grade iar de cand ne-am intors nu am mai vazut soarelenici nu ploua,nici nu ninge
Hai pupicei
edit:Roxi super pozele...mi-au placut alea cu fetele care se motzausi cu baietii si lego...mandra mea mai lipsea de acolo..de doua zile un pat este confiscat de toti omuletii si masinutele lego

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

m am topit ... superba Pupu cu coditz !
vazut si ceilalti constanteni frumosi si doamnele trase prin inel

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

super Pupu, carliontata !!! Si acolo sa fie Olivia ? super bine arati, daca esti tu, felicitari Unde e Roxana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
hehe da, is foarte dragute fetele, Eva de obosita ce era a adormit pe canapea... si apoi s-a trezit fresh toata si se mota cu Kim
era o singura doamna trasa prin inel, ailalta nu se pune in categoria sus numita si se ascundea da stiu io ca sunteti dragute
o zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

buna dimineata !
sper ca steti bine cu totii, odihnite si cu chef de munca:-)
ma gandeam aseara ca pititclontii fac anul asta 8 ani , moama-moama, si ma uitam asa la Giulik si mi se pare asa de mare :-) cum au zburat anii astia !
si tre` sa cumpar o bicicleta noua :D undeva prin martie asa :D deci numai probleme grave avem :-)))


_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Pupam moatele Evei! Vai cat e de dulce! Kim, ce bine iti sta!
Imi place de baieti cum fac lego-urile pe birou/masa
La noi fetele se intind pe toate covoarele (ca daca nu ne tavalim pe jos nu ne simtim bine).

Lio, daca as sta in buricul targului si ar trebui sa ma mut la marginea orasului nu cred ca m-as muta.
Noi ne uitam dupa casuta dar la noi e altceva, ca deja stam la tzara Ar fi 10 minute de mers pe jos fata de 2 minute cat facem acum , m-as baga (cu amendamentul ca nu as creste pui si nici nu as pune gradina de zarzavat...multa iarba, flori si pomi )

Eu de dimineata facui briose la cererea mandrelor
"mami, maine vrem sa mancam briose cu ciocolata!"
"dar nu cred ca o sa am timp"
"pai te trezesti tu mai devreme, le faci si sa fie gata la 7 cand ne trezim noi!"
Imi facusera fetele programul (Le-am facut totusi pentru ca m-a trezit Maria la 6.50...in curand o sa dam in coma zaharoasa de cate dulciuri am mancat de 3 saptamani incoace...)

O zi excelenta sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Si niste poze din vacanta...
http://family.webshots.com/album/582147961dXZCBs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Cristal hehe ele ca cer dar si tu ca faci cu noaptea in cap....
am vazut pozele!! fetele bestiale (m-a distrat si punga de cadouri cu analytik jena )
da mai, 8 ani!!!! cand ma uit la haine/incaltari nu imi vine sa cred....

Mergi la inceput