Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***383***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Ina, dar tu ce-ai vrea sa vrei de ziua ta?

O, da, produsele de la Camara bunicii sunt tare bune!


Habar n-am ce sa vreau de aia am si intrebat; e chestia aia cu "vreau de toate, da' nu-mi trebuie nimic".
Bine, io imi doresc un...Ford K dar, nu e cazul sa-mi mai deschid gura, fie SI pentru faptul ca n-am permis

PS. Aveti "CB" si la voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Eu am fost cu Andrei o ora si jumatate pe afara, la noi vremea e mohorata, dar nu parea frig, insa dupa vreo jumatate de ora nu mai parea tocmai cald, mi-au cam inghetat obrajii.

Olga, bine ai revenit!

Monn, felicit Chiscuta, cel mai serios si responsabil prichindel pe care-l stiu!


Cum ai reusit sa-l scoti din casa?

Si eu am reusit 2 zile la rind sa-l duc pe pietonal dar azi n-am mai inregistrat "succesuri" la acest cpitol; si eu tocmai de-aia -sa putem freca menta pe-afara- am aminat zama de fasole pe miine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Ina bine-ai revenit, petrecere frumoasa si multumim de bunatati (eu una o sa servesc, caci si-asa n-am nimic de mancare acasa - decat niste pizza de care mi s-a cam luat deja...)

Ia sa vad daca o am si eu pe doamna in lista de facebook.

Olga, mamica lui David iepurasul si 33+


Ma bucur ca ati petrecut bine dar ma bucur si ca v-ati intors acasa si, deci, la...noi

Imi place mult cum suna "camera lui Leon" Ce-i mai lipseste? Voi cum v-ati organizat? David cu Cristi si Leon cu tine? sau David cu Chiti si Leon cu parintii in camera? Sau...?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ce misterios suna: CB. Nu, n-avem, dar avem de vreo doua ori pe an targuri de produse bio si de-acolo am cumparat produse de la ei.

Si mie imi place Ford K, dar imi doresc un VW Beetle, insa nici eu n-am carnet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Uite, eu asta imi doresc pentru anul asta: sa-mi iau carnetul de sofer si sa fiu o femeie independenta, de nimeni sa nu "depand"

Pe Andrei l-am scos azi afara relativ usor, dar ieri a fost jale mare si am ramas in casa.


Dar Ana Tabeica de pe FB cine este? Ca am vazut ca e prietena cu multe dintre voi si eu habar n-am cine este.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Ce misterios suna: CB. Nu, n-avem, dar avem de vreo doua ori pe an targuri de produse bio si de-acolo am cumparat produse de la ei.

Si mie imi place Ford K, dar imi doresc un VW Beetle, insa nici eu n-am carnet


La mine e taman invers: imi place VW B -decapotabil - dar imi doresc un Ford K -second hand - ca sa fiu sigura ca, poate, cindva, dorinta mea va deveni realitate fara sa joc la Bingo

Nu ma pricep la masini dar stiu ca-mi plac 2:
1. VW B
2. Grand Cheroke

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

La multi ani sarbatoritilor zilei

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Olishka, bine ati revenit! Ai pus-o pe Chiti la teme?
Cuscra, bine ai revenit si tu! "Casa bunicii" zici? Si au o retea de magazine prin tara sau e numai acolo, local?
La noi e o vreme de parca vine primavara! Privit de pe geam, ca afara e cam frig.
Tufete, nu vreau sa fiu paranoica dar e suspecta rau tipa aia de v-a tot cerut prietenia pe FB, mai ales dupa cele spuse de inapreda! Adica de-aia ne facem profile private, sa dam accept la una fara nume si chip, sa se holbeze asa, la pozele noastre? Adica nu e treaba mea la cine dati voi accept, dar sa stiti ca daca dati comment la o poza de-a altcuiva, oricare din prietenii vostri pot intra pe poza si deci pe profilul acelui "altcuiva", chiar daca e restrictionat. Pe tabeica aia nici io nu o stiu dar macar avea poze, avea copii de varsta alor nostri, am presupus ca e si ea de pe DC, de la alta odisee. Oricum cred ca am sters-o si pe aia cand am facut o curatzenie masiva, chiar vreau sa am numai persoane cunoscute in lista! Prefer sa am elevi si sa vad si io cum se distreaza (si invers, desigur:)) decat sa simt niste ochi necunoscuti si poate rau-intentionati atintiti prin pozele mele
Mie-mi plac masinile mari si elegante si in fruntea listei e BMW, nu ma intrebati de care, de-ala clasic, solid, sobru.

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Salutare, dear friends!


La multi ani tuturor Ionilor si Ioanelor si IOnelelor! Multa sanatate si bucurii sa aveti!

Si Vladimir doarme, m-as culca si eu dar am treaba.
Am un fel de second job care se pare ca va deveni principal. Offf, sunt intr-o dilema oarecum legat de asta. Dar ma edific eu pana la urma...cam dupa 20 ianuarie o sa stiu exact ce o sa fac.

Io va citesc intens dar nu am mai avut vreme sa scriu. Citesc seara de pe telefon cand adoarme Vladimir, iar ziua sunt in priza si in proces de creatie.

Am acum o sticla de vin sub birou (ramasa dintr-o seara cand imi cautam inspiratia)...daca vreti, va servesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

E de pe DC, nu stiu exact ce ID are, dar candva am stiut oricum, era activa candva la umanitare.

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Olishka, bine ati revenit! Ai pus-o pe Chiti la teme?
Cuscra, bine ai revenit si tu! "Casa bunicii" zici? Si au o retea de magazine prin tara sau e numai acolo, local?
La noi e o vreme de parca vine primavara! Privit de pe geam, ca afara e cam frig.
Tufete, nu vreau sa fiu paranoica dar e suspecta rau tipa aia de v-a tot cerut prietenia pe FB, mai ales dupa cele spuse de inapreda! Adica de-aia ne facem profile private, sa dam accept la una fara nume si chip, sa se holbeze asa, la pozele noastre? Adica nu e treaba mea la cine dati voi accept, dar sa stiti ca daca dati comment la o poza de-a altcuiva, oricare din prietenii vostri pot intra pe poza si deci pe profilul acelui "altcuiva", chiar daca e restrictionat. Pe tabeica aia nici io nu o stiu dar macar avea poze, avea copii de varsta alor nostri, am presupus ca e si ea de pe DC, de la alta odisee. Oricum cred ca am sters-o si pe aia cand am facut o curatzenie masiva, chiar vreau sa am numai persoane cunoscute in lista! Prefer sa am elevi si sa vad si io cum se distreaza (si invers, desigur:)) decat sa simt niste ochi necunoscuti si poate rau-intentionati atintiti prin pozele mele
Mie-mi plac masinile mari si elegante si in fruntea listei e BMW, nu ma intrebati de care, de-ala clasic, solid, sobru.

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.


CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput