Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***383***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

La noi e o vreme de primavara, soare si cald !

Am auzit de furtuna de la voi, am vb cu Pisik care era suparata ca intrase apa in pod si li s-a infiltrat in bucataria cea proaspat renovata ! urata situatie !!
Dar sper sa nu-i umbreasca ziua de astazi !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





Sa speram ca si saptamana viitoare ne asteptati cu vreme buna si eventual niste zapada proaspata, ca ar cam fi cazul...

Olga, mamica lui David iepurasul si 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Holaaaaaaaa!

Multam mult de urari! Si Ian e...Ian de la Ioan
Va servesc cu vin rosu si racituri/aituri/piftie...de cumparat! Mi-a facut pofta Anaan si procesul de preparare mie imi ia 2 zile Dar avem un magazin cu produse bio, organice si "de casa" cu niste preparate bestiale , Camara bunicii se numeste; serviti cu incredere ca sint bune rau.

Miine fac si eu o zama de fasole cu ciolan; azi n-am avut deloc chef de gatit; diseara mincam...crenvusti de vita (de la Camara bunicii, of course )

Ada numaistiucum mi-a fost si mie "prietena" pina am intrebat-o de mai multe ori cine este; m-a tratat cu "ignore" de fiecare data; am sters-o din lista si mi-a cerut prietenia de inca 4 ori Cred ca-i un fel de "cal troian" nesimtit

Am laptop
Ian doarme, asa ca, daca sinteti pe receptie, ne putem face de cap vreo 2 ore



PS. Novus, cind m-ai sunat, ma scaldam cu Jean Valjean, apoi l-am culcat, apoi, fac liniste Ne auzim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Si, ca sa vedeti ce preocupari "serioase" am si ca nu sint superficiala, tema: ce sa vreau de ziua mea?

Stiu ca mai este pina atunci dar prefer sa fiu...prevazatoare si unde sa caut inspiratie daca nu intr-un loc cu multe tucucuiete?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Eu am fost cu Andrei o ora si jumatate pe afara, la noi vremea e mohorata, dar nu parea frig, insa dupa vreo jumatate de ora nu mai parea tocmai cald, mi-au cam inghetat obrajii.

Olga, bine ai revenit!

Monn, felicit Chiscuta, cel mai serios si responsabil prichindel pe care-l stiu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Ina bine-ai revenit, petrecere frumoasa si multumim de bunatati (eu una o sa servesc, caci si-asa n-am nimic de mancare acasa - decat niste pizza de care mi s-a cam luat deja...)

Ia sa vad daca o am si eu pe doamna in lista de facebook.

Olga, mamica lui David iepurasul si 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ina!(sper ca se vede entuziasmul provocat de aparitia ta)


La multi ani, Ian! Mi-e dor sa te vad in poze, dar maica-ta ma ignora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ina, dar tu ce-ai vrea sa vrei de ziua ta?

O, da, produsele de la Camara bunicii sunt tare bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

De zilele trecute retin 2 chestii (am cam citit pe diagonala si in graba mare):

1. Pisik, eu as opta pentru varianta 2 pentru ca, initial, la cit de petrecareti sintem noi, mi s-a parut extrem de important sa am o camera "De oaspeti" incapatoare; pe parcurs, mi-am dat seama ca oaspetii vin si pleaca da'...noi raminem si ca e mai important sa avem spatiu si comfort noi cei care locuim in casa (plus ca de cind il avem pe Ian, musafiri vin numai de sarbatori, in rest ne...sarbatorim pe teren neutru sau, in curte, vara) ca solutii pentru musafiri improvizam la momentul potrivit.

2. Pisigri, eu te iubesc in continuare; imi place topicul deschis de tine, desi nu agreez balacarerile celor mai multe dintre participante; schimbul de idei mi se pare intotdeauna dataror de perspective noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Ina!(sper ca se vede entuziasmul provocat de aparitia ta)


La multi ani, Ian! Mi-e dor sa te vad in poze, dar maica-ta ma ignora.


Pai nu am spus ca am pierduto-ratacit aparatul foto cu tot cu pozele din Italia? Ma oftic de numa'; speram sa "apara" cu ocazia holocaustului provocat de renovare dar...
L-am pozat de Craciun cu un aparat de imprumut dar si ala l-am uitat la niste prieteni!
O fi cazul sa-mi doresc un aparat de pozat de ziua mea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Eu nu i-am dat accept. Daca nu are nici macar o poza si nu sunt sigura cine este persoana nu dau accept.

Olga, mamica lui David iepurasul si 33+

Mergi la inceput