Bubu- LMA Stefan,Serban,Eva,Alexia,Bogdan ! (123)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Gabi - bine ai revenit si tu!
Ce ma bucur ca ati hotarat pana la urma sa va mutati acolo... era si pacat daca aveati sansa! Bravoooo

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian1#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/PatrickCristian2#date" target="_blank">Poze noi

www.dropshots.com/patrickcristian01#date" target="_blank">Botezul si www.dropshots.com/PatrickCristian02#date" target="_blank">Motul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Hi, ce scump e Edu!

Tudor e si el tare. Se mai scoala noaptea (ca de ceva vreme doarme cu noi) si daca il aude pe ta-su sforaind, incepe ca il imite! Tre sa-i dau coate ca nu vreau doi care sa-mi sforaie in cap deja!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:


copilul meu face temperatura dupa 3 zile de injectii si inca 4 de pastile cu antibiotic..total o saptamana de tratament!
simt ca innebunesc..sotul plecat
maine e sambata
ce naiba sa mai fac?
E normal dupa atatea medicamente?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shubulina spune:

LA MULTI ANI PUI SCUMP STEFANUT!!!!!


LA MULTI ANI SERBAN!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Tunde, mami... sorry, nu ma pricep. Poate intra mamicile mai cu experienta. Sau daca vrei da-mi detaliile in amanunt, de cate zile, ce tratament, ce diagnostic i-au pus doctorii si ii trimit sora-mii mail sa vad ce zice ea. De obicei raspunde repede la mailuri si mai ai opinia unui doctor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Ce draguti sunt copilasii din ce povestiti! Imi sunt tare dragi toti, care de care mai simpatic.

Alex nu stiu cat intelege din "nu e voie" ca o ia cam in joaca. Daca ajunge intr-un loc in care nu are voie sa umble se uita la noi, da din cap nu-nu, urmareste sa vada ce reactie avem si de obicei isi vede mai departe de treaba lui. Uneori o lasa balta, de cele mai multe ori nu....
A inceput sa ma strige "mama", daca il las in camera cu tati racaie la usa ca un caine si ma striga. Ne pupa toata ziua, si cand cerem si cand are el chef, e tare pupacios. Stie unde e putzi, desi i-am spus doar de vreo 3 ori ce e acolo. In schimb i-am tot repetat unde e parul dar nu stie sa il arate. Cunoaste cateva jucarii dupa nume, vrea sa se incalte singur si pune sosetele pe picior dar nu stie sa le puna in picior...Se joaca impreuna cu tati cucu-bau, asa ca daca spune "tata" spune si "bau", e cam acelasi lucru. Cuvintele pe care le spune sunt mama, tata, puc (papuc), poc (daca ceva cade), bau. In rest vorbe multe inventate .


"... cel mai interesant, in a avea un copil, este ca nu-ti poti imagina cum l-ai putea iubi vreodata mai mult decat il iubesti deja, pentru ca emani iubire, iubesti cat poti, din toate puterile tale; si apoi revelatia: IL IUBESTI TOT MAI MULT!" (Anne Lamott)

Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

---------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

TUNDE- nu prea e normal sa faca atata febra dupa antibiotic, doar daca e antibioticul gresit, ati facut cumva antibiograma sau cum se mai numeste, analiza aia la care se vede la ce e sensibil microbul?
Sau s-ar putea ca si Mario sa fi luat alt crocobaur pe fondul imunitatii scazute. La noi, cand am avut cu Patrick pneumonia, a facut imediat otita, de aceea nu ceda deloc febra. Multa sanatate va dorim!

LORI - condoleante si bine ai revenit! Pupici Anei! Mititica, tare m-a impresionat!

ANDRI - imi pare rau ca treceti prin asa probleme, dar fruntea sus! Ma atac cand aud de tratamente gresite si chinuit copii aiurea.

Uite noi ieri ... deci am trimis copilul la spital cu tati sa i se faca perfuzii pentru ca am zis ca asa o sa isi restabileasca echilibrul de minerale mai rapid, pentru ca daca ma las in baza lui, cum mananca foarte putin, o sa se restabileasca peste 2 saptamani. Nu i-au facut, pentru ca nu era deshidratat sever, nu avea febra, etc. Cica cand ajung albastri la unghii si la ochi li se face. In rest - ne-a intrebat ce suc ii place si cum ii place de portocale a zis sa ii punem sarurile de hidratare in suc de portocale si sa i le dam. Desi a intrebat tati de cateva ori daca sunt siguri ca sucul de porto nu e indicat la diaree, au zis ca nu conteaza, el trebuie sa bea sarurile alea prin orice mod. IN plus, am facut rost de la niste prieteni romani de Smecta. Ne-au zis sa nu ii dam. Ca e important sa faca toata diareea ca asa se duce virusul. Daca ii oprim diareea - e posibil sa oprim si virusul in organism. Deci - nici un fel de medicament. Saruri de hidratare si regim usor in continuare.
Azi suntem mai bine, e mai vesel, nu a mai facut nici unul nici altul kk, deci Doamne ajuta!
Per total, am stat si ne-am gandit, am apreciat totusi ca nu au chinuit copilul cu perfuzii, se pare ca ei se gandesc mai mult la el decat noi parintii care vrem sa-l vedem scapat cu orice pret. Am dat si peste un doctor roman simpatic, facea numai glumite cu Patrick, cica hai sa controlam nasul si se uita in ureche, radea piticul, era pe jos. Azi ma intreba cand mai merge la spital ca vrea din nou!

Ce frumos povestiti de copilasi, ma topesc cand citesc, sunt niste scumpi. Si al nostru ne tot uimeste prin diverse chestii, am crezut ca la al doilea n-am sa mai fiu asa in extaz, dar e exact la fel.

Si pentru ca l-am ratat pe bb de LOUTZY azi, ca nu e pe prima pagina...

La multi ani Mihai-Stefan!
Sa fii mereu iubit si fericit, asa cum esti acum!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Aaa..cu mancarea.

Tot ce gatesc pentru noi papa si el.
gatesc cu sare ff putina si isi pune sare fiecare.
inmoi legumele in tava de teflon cu un pic de ulei de masline.
e papa destul de sanatoasa,fara prajeli,grasimi si alte chestii.

supe cu taietei,supe cu galuste..
papa ciorbite de tot felul,cu muuulte legume tocate, patratele mici ori date prin razatoarea mare.
tocanite de legume si carne sau ficatel.
paste cu sos de rosii,legume,carne de vita sau pui.
carne la gratar cu garnitura de legume sau orez.
peste la cuptor cu diverse chestii.
mamaliga cu branzica si smantana.

tin departe fasolea,varza,chestiile crude


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Gabiromt;ti-am dat PM cu detaliile..
Doloress;nu e facuta antibiograma pt ca iid adusem deja antibiotic si dupa asta nu mai iese nici un crocobaur..

Mergi la inceput