Bubu- LMA Stefan,Serban,Eva,Alexia,Bogdan ! (123)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Tunde - mare dreptate ai

Io vigantol mai putin folosesc...din Pasti in Craciun. Ultima data am luat de la farmacia Dona saptamana trecuta ca mi-a dat doctora din greseala vigantol in loc de nurofen pe reteta de gratuite...

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shubulina spune:

Buna seara din nou.Am terminat cu petrecerea,mica dealtfel,cu nasii si bunicii.

Fi-miu e mega sociabil,nu-i trebuie nimic atata timp cat e inconjurat de oameni,in special copii.S-a jucat cu nasica-sa,are 3 ani.Numa dupa ea statea,n-o scapa o secunda.Tort i-am cumparat,n-am avut cum sa fac eu,desi as fi prestat "padurea neagra".A gustat,da nu i-a placut,se stramba de mama focului.A fost emotionant...asa cum numai la prima aniversare a copilului poate fi.

Va multumesc inca o data pentru urari si le urez multa multa sanatate bebeilor bolnaviori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

La multi-multi ani fericiti Bogdanel!!!

Dana imi pare rau pentru faza cu bona nr.2. Ce neserioasa!

Simo ce haioasa esti!

Gabi, Lori welcome back! Miss ya!
gabi smart choice!
Eu am luat enterocolita de la Razvan. Am bolit toata noaptea si azi am chiulit de la servici. Partea si mai rea e ca a luat-o si soacra-mea. Sa vedem ce facem zilele urmatoare. Aveti idee cat poate tine o enterocolita virala?
Razvan refuza cu indarjire laptele fara lactoza. I-am luat Topfer. Sa il schimb, sa il amestec cu vreo cereala ceva? Ce ma sfatuiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Am uitat sa zic, in seara asta i-am dat ceai daca nu a vrut lapte. Sunt curioasa cand s-o trezi de foame.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Daca nu gasiti Vigantol puteti da foarte bine si vitamina D3 romaneasca. E acelasi lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

Vroiam sa ma instruiti si pe mine, pleaseeee daca se poate: lapticu de tzitzi fuse si se duse, nu mai vrea tzitzi nu mai este , bine ca a fost si atata;

Acuma ce sa fac? Iau lapte praf sau lapte pasteurizat? Aveti vreo recomandare de firma?, aicea am vazut hipp, milupa, altamil, si ceva de la nestle. Iar la pasteurizat cat de gras trebuie sa fie? Si cam ce cantitate trebuie sa bea la varsta asta?

Maine as vrea sa incerc sa ii dau de care o fi mai bine, ca deja e pe sec de ceva zile cred.

Multumesc anticipat de ajutor.

Noapte buna. Va pupam

Oana si bebelina Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

MADA- la noi ne-a tinut vreo saptamana jumate (pe Patrick, pe Kevin mai putin). Cand PAtrick era mic si a facut gastro tocmai ma intorsesem si eu la munca, nu puteam lipsi chiar din prima zi. Asa ca a baut laptele lui normal, cu lactoza (lui i-am dat mereu si LP pe langa san) pentru ca l-a refuzat pe cel fara lactoza si doctorul mi-a zis ca nu conteaza ce bea, numai sa bea, sa nu se deshidrateze, asta e important. Asa ca i-am dat in continuare cu lactoza, a durat vreo saptamana pana si-a revenit. Saruri de hidratare n-a vrut si nici mancare n-a mancat vreo saptamana, ca si acum el nu pune gura pe orez, cartofi, morcov fiert si ce se mai da in gastro. Numai turtitele alea rotunde de orez le accepta. Eu cred ca poti sa0i amesteci laptele cu cereale din orez, dar sa fii atenta sa nu aiba zahar in ele. Zaharul de multe ori e cel care deranjeaza burtica cel mai tare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Cocutza,..eu zic sa il treci pe lapte praf,nu direct pe pasteurizat.
laptele praf e adaptat pentru ei,contine mai multe vitamine.
Despre firma..nu stiu,e alegerea ta dar si a copilului,ce accepta.
Noi am baut aptamil de la milupa si nan de la nestle. amandoua au fost ok.

Edit : la vasta asta se recomanda sa bea cam 400/450 ml lapte praf pe zi, adica cam doua biberoane mari de 210ml. dar depinde de copil cat bea,unii mai mult,altii mai putin.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns de_ea spune:

La multi ani Simona!!!

Andreea, mami fericita de printesa Medeea 14.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Uite ca pe ziua de azi nu am mai apucat sa scriu:).(adica de ieri)

La multi ani Simo. Tot binele din lume. Sa traiesti 100 de ani fericiti si santosi alaturi de copii si sotul tau!


Hainute de vanzare

Mergi la inceput