Bubu- LMA Stefan,Serban,Eva,Alexia,Bogdan ! (123)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

La multi ani Bogdan Alexandru! Sa cresti mare, sanatos si sa ai o viata plina de bucurii!!

Andri la exudat, daca bebe e micut, deci nu-l poti tine nemancat, sa fie macar 3 ore de la ultima masa, in sensul sa nu fie urme de lapte prin gura, pt a nu spala, strica analiza; eu stiu ca am trecut prin asta cu Robert, stresul "cum sa-l duc nemancat" ca avea 1 luna. Deci, macar 3 ore. Cu punguta, nu stiu, dar poti incerca s ale pui pe ele sa recolteze, cica e mai greu la fetite, eu n-am reusit nici la baiat!

Mirelus of mama mama cu vomele voastre!! Eu ieri dupa masa, eram [emoticon cu lori care umbla prin casa, se trage de par si urla] ca am vazut niste muci la Ana, efectiv nu-s pregatita de o raceala iar, asa de repede. Vad ca nu mai are, nu stiu ce au fost dar m-au panicat mucii aia! Sananate!

Maimutica te pup, eu una urasc schimbarile astea de planuri. Doamne ajuta, o s afie bine!

Din ciclul "sunt bou cu diploma"...s-a produs ce eram sigura ca se va produce. Ii pusesem Anei brataruca d eceva vreme, nu se zgaraia, nu o tragea, era ok, zic..las-o, pt ce s-o aibe daca nu o poarta? Sa fie asa, intr-o cutie??? Bonn...aseara una bucata bratara lipsea d ela apel!! Am cautat peste tot, nimic!!!!
Faza dura e ca tati l-a tuns pe Robert cu masina (apropo, ar eo moaca tuns asa, imi vine sa-l pup non stop) si l-a un moment dat i-am ajutat, Ana a venit in baie si a luat olita lui Robbert, a bagat-o in wc, apoi s-a jucat asa, vreun minut, scos-bagat olita din wc. Eu strangeam din dinti si zic "hai c-o spal imediat".... O fi cazut in wc..nu stiu, dar m-am suparat tare, ca era de la botez, inscriptionata foarte frumos.

Ok, sunt in zona, va dorec o saptamana minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

repede repede ca fug la munca

Andry, noi avem multe recoltari la viata noastra
Am recoltat si acasa, punguta cumparata de la farmacie, lipit fetei la pasarica peste noapte, stat treaza, sa nu se desprinda etc etc
de fiecare data imi spunea ca se doreste repetare in conditii sterile

asa ca am mers la clinica, ceea ce iti recomand si tie (oricum rezultatele noastre au fost aceleasi) si acolo ii pun asistentele punguta...faza mai naspa este ca trebuie sa bantui pe acolo pana face fata pisu
noi am avut noroc ca nu s-a desprins punguta si am reusit dar povestea asistenta ca de obicei se pun cate 2-3 pungute pana reusesc sa recolteze
Succes mult!

v-am pupat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Wudy

repede repede ca fug la munca

Andry, noi avem multe recoltari la viata noastra
Am recoltat si acasa, punguta cumparata de la farmacie, lipit fetei la pasarica peste noapte, stat treaza, sa nu se desprinda etc etc
de fiecare data imi spunea ca se doreste repetare in conditii sterile

asa ca am mers la clinica, ceea ce iti recomand si tie (oricum rezultatele noastre au fost aceleasi) si acolo ii pun asistentele punguta...faza mai naspa este ca trebuie sa bantui pe acolo pana face fata pisu
noi am avut noroc ca nu s-a desprins punguta si am reusit dar povestea asistenta ca de obicei se pun cate 2-3 pungute pana reusesc sa recolteze
Succes mult!

v-am pupat

Alina, mamica super fericita de Anais Maria.




"Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta. Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului"




brrr alina brrrr...
poate ne recolteaza maine dimi ele repejor. ...

Amalia dulce bebe 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Neata!!



BOGICA, LA MULTI ANI, BAIATULE! ESTI MARE, SA CRESTI SI MAI MARE SA FII SANATOS SI CUMINTE, SA FII MINTOS SI IUBICIOS DE FRUMOS!!




LA MULTE LUNITE ANAIS SI ELISA!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

LA MULTI ANI BOGDAN ALEXANDRU!

SA FII SANATOS SI OPTIMIST CA MAMI !



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

La multi ani, Bogdan, sa cresti mare puiut mic!
Multe lunite inainte, buburuza Anais!

Fetele care va intoarceti la job, sa vedeti si partea buna, aveti unde sa va intoarceti! Mie mi-e greu si sa ma gandesc, o sa fie greu sa-mi gasesc ceva, apoi sa ma adaptez la noul job, bebe la cresa.....prefer sa nu ma gandesc acum, o sa ma stresez destul atunci.


"... cel mai interesant, in a avea un copil, este ca nu-ti poti imagina cum l-ai putea iubi vreodata mai mult decat il iubesti deja, pentru ca emani iubire, iubesti cat poti, din toate puterile tale; si apoi revelatia: IL IUBESTI TOT MAI MULT!" (Anne Lamott)

Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Mneata si de la mine!! Multu de cafea!
Acum, ca am lipsit zilele astea:

LA MULTI ANI ALEXIA IOANA!
LA MULTI ANI EVA MARIA!
LA MULTI ANI BOGDAN ALEXANDRU!

Sa fiti sanatosi, norocosi si banosi!



LA MULTI ANI FERICITI, ZIKI, ESTI O PERSOANA ABSOLUT MINUNATA PE CARE MI-AS DORI DIN TOT SUFLETUL SA O CUNOSC PERSONAL! MERITI SA TI SE INDEPLINEASCA TOATE DORINTELE PENTRU CA DIN SUFLETUL TAU FRUMOS DOAR DORINTE FRUMOASE POT IZVORI!

LA MULTI ANI MAYANE, MAMICA ATAT DE ECHILIBRATA, DESTEAPTA SI CU UN SIMT AL UMORULUI GREU DE EGALAT! SA RAMAI LA FEL DE OPTIMISTA SI IMPLINITA!!


La multe lunite Anais!!

La multe lunite Elisa!



Am terminat si eu cu concediul...mi-a fost dor sa vin la birou. A si nins azi-noapte si dimineata, e asa frumos!!

bebeii bolnaviori! Of, cum a inceput anul asta ....

Maimutzica, de ce te intorci?

Noi suntem bine, Miru cu muci, dar fara febra sau alte minuni deocamdata, multumim Domnului!

Am o durere de cap crunta. Nu ma simt capabila sa scriu mai mult. Dar v-am citit pe toate, sa stiti!



Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shubulina spune:

Dragele mele,am lacrimi in ochi.Va multumim din tot sufletul pentru urari.Nu-mi vine a crede ca a facut baiatul meu 1 anisor.Anul trecut pe vremea asta intram in operatie.Peste 30 de minute iesea la lumina cel mai scump dar al vietii mele.

La multi ani iubirea mea,iti multumesc pentru aceasta bucurie,acest sentiment inconfundabil,aceasta dragoste nebuna ce nu credeam ca exista.Iti doresc tot binele din lume,sa fii fericit si sa ai parte numai de oameni frumosi.

Nu mai stiu ce sa zic,ma innec in lacrimi si fericire.

va multumesc inca o data,sunteti minunate cu toatele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

neata,

intru repede sa va spun ca iar mi s-a schimbat schimbarea. ramanem pe loc; va dau detalii mai multe dupa amiaza, acu tre sa fug.

LA MULTI ANI, BOGICA!

Si pt ieri,ca am vazut pe FB:
LA MULTI ANI MAYANNE!
LA MULTI ANI ZIKI!

Saantate tuturor si viata lunga, plina de realizari si bucurii!

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011) si 13s
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Maimu..orice decizie ati lua,sa va fie bine,sa fiti sanatosi
ai trija de burtica,nu te stresa prea tare,lasa lucrurile sa se intample

Mergi la inceput