Bubu- LMA Stefan,Serban,Eva,Alexia,Bogdan ! (123)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Am reparat si eu chiftelutele, ca sa zic asa. Ziceam ca se fo0rmase o crusta cam tare, asa ca le-am pus la cuptor cu putin suc de rosii, un pic de uleiu de masline si branza Emmentaler. Au iesit f. bune. Dar a mancat un pic cu pofta, apoi lua imbucatura si-o dadea afara. Se pare ca asta e noul hobby: sa dea mancarea afara.

Missexy, eu i-am mai facut asa:
- 1/2 miez avocado+pui fiert+ branzica de casa + un pic de iaurt. A iesit f. bun
- ostropel de pui (pun reteta mai incolo dc vrei);
- cartofi fierti cu chimen, apoi dati prin unt topit cu marar
- somon la cuptor (pius doar in apa) si cu orez cu legume
- supa de pui cu legume

Si eu sunt in pana de idei pt seara/dimineata avand in vedere ca nu mai mananca nici iaurt, branzica cate putin, cereale cu lapte cateva lingurite, mar ras cu cereale mai deloc (azi l-am mancat eu). Am luat la studiat revistele cu Bucate pt copii si mai am una cu diversificarea. Si incerc in fiecare zi altceva, doar-doar o manca.
Am incercat si cu borcanele, dar nik. Acum i-am luat de la babylove ca poate ii plac astea. Si sunt si mai ieftine.



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

MIMO, pune mami reteta! Sigur e de folos cuiva!

Am pus pozici pe FB de la bebe-party!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

buna seara, va si va multumesc din suflet pt urari
La multi ani Alexia,Ziki si Maria

ce sa zic, ieri i am luat si noi motul,a fost frumos, lume multa,distractie,nu i vine sa cred ca a trecut DEJA 1 an
Eva a ales CD,pensula si iconita

nush cum aveti timp voi, eu nu mai reusesc, azi a dormit doar juma' de ora de la 12 , si a mai adormit acum la 7
am zis sa intru sa va multumesc macar daca n am timp sa mai raspund si eu pe ici pe colo

a trebuit sa pun totul la loc, curatenie, stiti cum e, pe urma alti musafiri

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Mamici de fetite, ajutati-ma si pe mine cu o info, de fapt doua:

1. de unde ati luat cercei pentru bebite? Din aceia rotunzi si nu cu cheita.

2. nasa trebuie sa cumpere cerceii fetitei sau nu?

In curand o sa mi se nasca prima finutza (sper sa mai urmeze :) ) si eu stiu ca nasa cumpara cerceii, dar viitoarea mamica imi zice ca nu. Oricum, mie mi-ar facea placere s-o fac.

Multumesc.


Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

MIMO, nu stiu daca e o regula...cred ca e dupa cum va intelegeti. Noua ni i-a cumparat nasa, dar am stabilit asa din timp, ca sa nu ne trezim ca nu-i avem, ca am vrut sa-i pun direct in maternitate sa nu o chinui mai incolo. Nu stiu sigur de unde i-a luat, parca a zis ceva de Unirii..ma interesez si-ti spun.

Uite doua site-uri cu cercelusi care mi-au placut mie mult: scoate tu spatiile)
http:// www.cerceifetite .ro/ - dar nu stiu daca astia au fara surub
http:// www.bijuteriiania.ro/ products/18/bijuterii%20aur%20copii/

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Simo'haha ..ce fazaaaaaaaaa
Mada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

am intrat sa va salut. intrsem si acum 2 seri si am scris ditamai mesajul si cand sa il trimit nu mai aveam net. Ziceam asa: Lori, bine ai revenit, ne-ai lipsit...si-n plus am vazut atatia pui bolnavi pe aici, aoleu si in rest nu mai stiu.
aa..da, ca la mine a incepu numaratoarea inversa cu munca si am asa o stare foarte dubioasa, si cu fiecare fata intoarsa la munca de aici parca se rupe ceva


Hainute de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

tunde Mario cum mai e?

Mada bine ca sunteti bine acum.parca e un facut...chiar, ce inceput de an


Hainute de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Roxx si noua ne pare rau ca am ratat,cred ca a fost o nebunie.

Noi ieri am fost la nasi, ca a fost ziua nasei si a celei mici de nume.Nebunie mare, vreo 8 copii, Darius cel mai mic(de fapt nu cel mai mic, dar cel mai mic dintre cei care se jucau).Toate lumea ii lua jucariile saracutzul dar macar a fost cel mai cuminte si scump-cra cra. Nu am avut nici o treaba cu el, nu a plans deloc, se juca si el cu ce apuca. Si-a cam incasat-o de la o fetita de vreo 2 ani jumate care ii zmulgea toate jucariile din mana.


Hainute de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

cine mai era bolnavior? Doloress cum mai sunteti?


Hainute de vanzare

Mergi la inceput