Un creion, un caiet, o carte

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catod spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

Bine v-am regasit !
In urma discutiilor avute pe marginea actiunilor "Mos Craciun" ne-am hotarat sa continuam ajutarea copiilor din familiile defavorizate vizitate in campanie.
Ajutorul pe care vrem sa il acordam consta in gasirea resurselor necesare continuarii scolii/gradinitei .



Prezent si eu..., sper ca impreuna sa fim mult mai puternice!!

_

Cami si Mihnea


_

"Nu merge in spatele meu,s-ar putea sa nu conduc.Nu merge in fata mea,s-ar putea sa nu te urmez.Mergi langa mine si fii prietenul meu" ( Albert Camus)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

stati asa ca n-ati inteles ce a vrut sa zica Boti. A cautat crestini fiindca era vb despre Craciun, si precum se stie noi eram Ajutoarele Mosului. Nicidecum ca ar fi contat religia, in cazul in care este nevoie de ajutor nu tine nimeni cont de religie, nici la tineri, nici la batrani

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

haideti ca pana am scris eu vad ca v-ati lamurit ca s-a inteles gresit mesajul.


............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

intrebare: trimitem colete individuale sau se aduna banuti in punctele de "lucru" ? :-)
sa ma organizez si eu !

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

La multi ani, dragele mele! Sa aveti un an minunat!

Legat de familia Cristinei (actiunea lui Mada) - am inca vesti triste. Cristinica este tot la spital. Face crize hipoxice iar medicii au hotarat sa o mai tina sub supraveghere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

am editat mesajul initial ca uitasem ceva esential.
De la actiunea de Craciun mai avem 1122 RON, deci nu plecam de la zero
Acum, ma gandesc sa ne organizam de asa natura cat sa echilibram actiunile, adica sa strangem intr-un loc si cu ocazii diverse ( lunar sau cum e cazul) sa le ducem.

Urgente maxime pe care as dori sa le realizam cat se poate de urgent sunt
1. sa luam abonament fetei care face naveta la liceu in Vaslui
2. sa "tragem" curent electric familiei care nu a avut niciodata, tot de langa Vaslui
3. Sa construim o camera (parca si bucatarie) celor de langa Cluj
4. Tot asa, sa imbunatatim conditiile de trai familiei din Tg Bujor ( un tata care-si creste singur 6 copii).

Sunt total de acord cu Boti, e foarte usor sa ajutam cu carti, caiete, ghiozdanele copiii, stim asta din experienta, financiar e foarte realizabil.
Poate gasim un sponsor care produce-comercializeaza materiale de constructii, asta ar fi foarte tare !

............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

La una din familiile la care am fost eu tatal mai munceste cu ziua sau cum poate si unde gaseste mama sta acasa ca avand 5 copii din care unul de 1 an nu poate merge niciunde. A doua familie este numai cu mama tatal e in puscarie asa ca e mai greu avand un copil mic si unul cu HIV de la o transfuzie cand era mic oricum lumea o ocoleste le e frica sa nu se ia

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
Vine Mos Craciun
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariastoica spune:

Laura25, da, asta era mesajul, multumesc de intelegere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Prezent si eu...Papanashule luni ai mailul.....sunt ca de obicei aiurita.

Cred am descoperit langa mine un depozit care aprovizioneaza librariile..la un sfert de pret.....toate.

Nici nu stiu situatia scolara a celor mici de la Butnaresti dar sigur nu au cele necesare pentru scoala....
La fel zicea MAMAGIULIEI ca are nevoie de adresa.Eu o caut si o trimit dar,distanta de la oficiul postal din comuna pana pe deal,sus si pe ulite la ei e ,masurata pe kilometraj 12 km.....imensa...
Ma tem ca nu vor ajunge la ei coletele...nu are cine sa-i anunte iar la posta aia...nu stiu cum sa zic..doar vorbit la posta acolo si explicat ca sunt colete pentru familia aia si rugat frumos factorul sa-i anunte...
Mie sincer mi-a fost si atunci frica sa nu nimeresc la altii,sunt vreo 10 familii Bogza acolo,risipiti pe dealuri.....
Am recunoscut pana la urma fetele mai mari din poze.....da` ma gandeam..sa-i cer buletinu` ...

Eu sunt dispusa sa ajut cu ce pot...

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

PREZENT si in aceasta actiune
unde trimit colet? ( haine de la Ema si de la mine, poate si e la sot ca fac revizie...tot e imobilizat la pat)

Mergi la inceput