Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (104)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

salutare!

am venit cu butoiul de vin si cozonac de-ala bun sa va fac cinste!

LA MULTI ANI TUTUROR CELOR CARE POARTA NUMELE DE IOANA, IOAN, IONELA, ETC. SA FITI SANANTOSI SI SA AVETI PARTE DE BUCURII!

la multe lunite Petra de salo_sama si Anna de Deea99

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata
multumim de urari si le intoarcem si noi inzecit pt cei sarbatoriti
ar trebui sa facem cinste, nu ? virtual putem, poftiti de luati ce va doreste inimioara, cafelute, sucuri, prajiturele in realitate, mami n-a fost in stare sa faca nimic, cel putin pana acum

alina, tu zici de o luna inainte pt a obtine stimulentul ala ? eu am tot intrebat si pe la primarie si prin alte locuri si nimeni nu mi-a zis inainte cu o luna, ci pur si simplu inainte de a face bebe 1 an.eu vroiam sa ma intorc cu vreo 15 zile inainte..si cu inca 2 saptamani inainte trebuie depusa cerere de incetare a indemnizatiei si la angajator de reincepere a activitatii..off, legea asta care lasa loc la interpretari.. aiputea sa o intrebi mai multe pe prietena ta ? ce motiv, articol din lege i-au invocat pt ceea ce i-au spus? sa inteleg ca nu s-a incadrat pt stimulent ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

buna fetele.
yasmi ce mult imi place cum merge lucas...e tare scump. bravo lui pt reusita. abea astept sa il vad si pe al meu dar cred ca mai dureaza. mai mult de 6 secunde nu sta singur in picioare.
stunfi ms de intrebare. nu i-am mai dat lapte cu gris si nu mai vomita si nci nexium nu iii dau. sotul a zis sa nu indop copilu cu medicamente si sa nu ma mai iau dupa doc asta.oricum nici eu nu prea voiam sa ii dau
ms mery pt pontul cu laptele cu gris
LA MULTI ANI!! CELOR CARE POARTA NUMELE SFANTULUI ION

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

LA MULTI ANI ION/IOANA!!!!!!!!!

..si toate cele bune din suflet pt toti sarbatoritii!!!

Alina06..sar si eu ca si Miki,...direct interesata de asta cu stimulentul.Poti sa ne dai mai multe detalii???Caci eu am facut adresa chiar si la Ministerul Muncii si mi s-a spus ca ma pot intorce cu cel mai tarziuo zi inainte de nasterea bebelului.Si eu ma intorc tot cu 15 zile mai devreme..Miki tu zici ca tb sa depun cererea cu o luna inainte de intoarcere???Si la munca la fel???

Strumfy...si eu as pune poze dar nu am rezolvat problema care imi apare cu picassa...

Pt cele interesate:azi este reducere 50 % la imbracaminte si incaltaminte la Carrefour,atat adulti cat si bebelusi.Eu am fost aseara si era omor,nu stiu daca gasiti mare lucru...
I-am luat sotului 2 geci,una de fas alta pt serviciu...

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

LA MULTI ANI ION/IOANA!!!!!!!!!

..si toate cele bune din suflet pt toti sarbatoritii!!!

Alina06..sar si eu ca si Miki,...direct interesata de asta cu stimulentul.Poti sa ne dai mai multe detalii???Caci eu am facut adresa chiar si la Ministerul Muncii si mi s-a spus ca ma pot intorce cu cel mai tarziuo zi inainte de nasterea bebelului.Si eu ma intorc tot cu 15 zile mai devreme..Miki tu zici ca tb sa depun cererea cu o luna inainte de intoarcere???Si la munca la fel???

Strumfy...si eu as pune poze dar nu am rezolvat problema care imi apare cu picassa...

Pt cele interesate:azi este reducere 50 % la imbracaminte si incaltaminte la Carrefour,atat adulti cat si bebelusi.Eu am fost aseara si era omor,nu stiu daca gasiti mare lucru...
I-am luat sotului 2 geci,una de fas alta pt serviciu...

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!




mi s-a spus ca trebuie cerere la primarie (acolo unde depui si dosarul) cu 2 saptamani inainte de a incepe serviciul ( cum ca incepi cu data de ..si ca renunti la indemnizatie cu data respectiva ) si la angajator la fel, tot cu 2 saptamani inainte, ca incepi serviciul la data de... eu o sa depun mai devreme ca mi s-a spus ca n-are nimic..

de asemenea, de la primarie trebuie sa iei niste formulare care trebuie completate de angajator si de tine, care vor fi puse la dosarul pt stimulent, dosar ce trebuie depus parca in 30 zile de la inceperea serviciului..


oare nu e nimeni printre mamicile care deja au inceput care sa fi optat si pt stimulent sa ne lumineze si pe noi ?\ HEEELPPP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

shtrumph sa mi fie cu iertare cu pozele dar nu prea am stiut pe ce lume traiesc de cateva zile am pus acum pe picasa cateva...siropul de orhidee e de baza

noi am fost ieri cu luca si la pediatra lui, care nu prea a fost de acord cu tratamentul pe care ni l au dat la urgente...si ne-a trecut pe aerosoli cu flixotide (am alergat 2 ore prin tot orasul ieri sa gasesc medicamentul asta, cica e mare bataie pe el) si sinupret...mi-a zis daca pot sa las copilul la altcineva pana imi trece mie raceala asa ca l am lasat ieri la mama si am fost seara sa ii curatam nasucul si sa ii facem aerosolii. astazi mi-a spus mama ca nu a mai tusit deloc. oricum mai trecem in vizita si diseara.

aseara am adormit de abia pe la 5, am avut o criza de tuse de mi-a fugit tot somnul...si m am trezit la 12 azi chiauna si speriata ca e prea tarziu fug sa imi fac si eu o baie si incerc sa intru mai tarziu!

va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salo_sama spune:

strumphyyyyyyy!!! ce ma bucur sa te recitesc/aud si pe tine si pe restul fetelor, ce ma bucur ca m-am apucat iar de scris , sper sa nu ma retrag dar sa vad cu timpul cum ma impac, ca in ultimul timp, in putinul timp pe care-l mai am liber citesc foarte mult si pictez si nu mai aveam timp si de calculator, dar poate le impac eu cumva, de abia astept sa intru sa vad poze cu toti fluturasii, imediat o culc si eu pe Petra si o sa urc poze atunci ca altfel nu am scapare, laptopul e jucaria ei preferata

alinao6 te puppp si mii de felciitari ptr noua sarcina, ce frumosss al doilea bebe hihihi Doamne ajuta sa fie o sarcina usoara si o nastere la fel de usoara cu un bebe sanatos si frumos

merg sa o culc pe Petra si ma apuc de urcat poze
va pup fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Helloooooo!!!

se vede treaba ca sarbatoriti slaba activitate pe aici

eu am dormit pana la 9 jumate da` cu pauza, de alaptat la 8 si apoi am trimis trupa jos in living si eu am mai inchis ochii un pic pana la 9 jumate eram obosita ca s-a trezit mandra azi noapte urland pe la 4 , de dinti iar cred ca ieri si azi numa cu manutele in gura sta si balesteeeeeeee si tot nu am apucat sa vad ceati si pe unde ii ies a nu ma lasa sa ma uit, inchide gurita aia mica scumpa si pune lacatel o deschide numa cand tre` sa ma muste

scrish cam zgarcita cu pozele dar destule cat sa-mi dau seama ca am iar dreptate cand am spus de cand l-ai nascut ca Luca e tot daddy, 100000%%%% ce frumosi sunteti toti si parca abia acum observ si eu cat de frumoase gropite ai in obraji oricum stii ca esti o frumoasa, de la inceput ti-am spus-o Ma bucur ca Luca e mai bine, cat despre schimbatul tratamentului, deh... fiecare dr cu ale lui dar stiu cata increder ai tu in pediatrul vostru si deci pe mana lui

Salo eu astept pozicileeeeeee!!! da, se aude acolo la sibiu ? nu stiam ca pictezi frumos, si eu as vrea.... intordeauna am visat la asta dar cred ca nu s-ar uita nici cainii la ce ar iesi din mainile mele, or ar urla la luna ...auuuuuuu

mai, maimuta asta a mea doarme de 2 ore se vede treaba ca a urlat azi noapte in loc sa doarma , acum presteaza

ma duc sa ii pun supa la foc ca se trezeste sigur cu foamea-n gatam si eu o foameeee de numa, ca nu am papat nimic azi...am baut numai o cafeluta

mai pe seara vreau sa iesim sa ii cumpar o jucarie noua, masa de activitati, ca poate o tentez sa stea ea acolo sa se joace si sa nu mai stea cu nasu in televizor de la 20 cm distanta da parca vad ca nu o sa o intereseze mai deloc....

ahh...am o intrebare cum dati voi suc de portocala la pui ca eu as vrea sa incep sa ii dau si eu dar din canita cu cioc cu manere nu vrea deloc apa, nu stie ce sa faca cu ea, desi i-am aratat ce si cum si i-am mai dat-o in manute sa se uite si sa vada ce si cum si o arunca ep jos... deci tips and tricks va rog cum sa fac maimuta sa bea apa/suc din canita cu cioc??? sau cum sa i-l dau ? cu bibe? lingurita ??? Va multumesc antiicipat de raspunsuri

ma duc la bucatarie si mai trec eu pe aici sa mai dau cate-un refresh, maduta nu esti singura azi lipsa la semnat condicuta, si eu care ma gandeam ca ti-am dat de citit destul cat am trancanit eu azi noapte







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare fetelorrrrrrrr

LA MULTI ANI IOANELOR SI IONILOR!
SA FITI SANATOSI SI SA TRAITI CU NUMELE!!!!



VA SERVESC CU CEVA BUN DIN PARTEA ANTONIEI CARE ESTE SI IOANA
SI VA MULTUMIM TUTUROR PT URARI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mamicile de ioane si ioni ce faceti??????????
sarbatoriti copii?


noi ne-am sarbatorit la biserica
acasa ne vom serba de urmatoarele doua zile

Mergi la inceput