Cucu-bau:HAI CristinaGoji!!!HAI Altesa!!!(49)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

bravo, felicitari pentru schimbarea semnaturii! mai e un pic :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Asta e petrecere in pijamale in toata regula!
Faith asta da surpriza, nu te-am mai vazut de mult pe aici. Bine, eu vorbesc care am fost absenta zilele astea.
Nu stiu cat de mult/putin mai este dar cert e ca tot nu-mi vine sa realizez ca se va intampla.

+36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Si eu prezenta cu insomnia..acum ma pregatesc sa ma bag la naniii sa speram totusi ca adorm.

36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Bravo Matza

La fel si eu, tb sa schimb semnatura, ca ieri am facut 37 sapt

"Spor" la dormit..nb

36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Uau, tu ai chiar mai putin decat mine. Cum stai cu emotiile?
Chiar citeam acum pe net ca bebe e considerat la termen din saptamana 37 nu din saptamana 36.
Eu cred ca daca o sa nasc natural bebe va intarzia si va veni pe la sfarsit de 40 inceput de 41.
Sa vedem insa cum va fi ca cezariana incepe sa se prefigureze iar eu incep sa ma impac cu ideea.

+36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Da Matza, nu am mai intrat pana zilele trecute - cand am revenit.

Va citeam, dar nu mai postam..eram f ocupata si obosita cu servul..chiar la un mom dat cand citeam posturile tale despre cum te simti la birou, cu toate cele ale sarcinii, ma regaseam ca la fel ma simteam si eu. Ba mai mult, am facut intr-o zi chiar si o criza de nervi la serv am urlat pe la vreo 4 in aceeasi zi, si am dat si ap[a la soricei de la atatia nervi cati aveam nu vroiam sa ma menzajeze nimeni, dar dupa ce ca eram vai de capul meu greoaie si mega ocupata de simteam ca nu mai termin treburile, se mai se gaseau si cate unii sa-mi paseze diverse treburi care nu erau in atributiile mele..adica WTF?!


36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Nu stiu daca prin toate tarile e mentalitatea asta dar din ce am observat eu cel putin la romani toti se gandesc ca o sa stai un an acasa ca la spa si considera ca e de datoria lor sa te incarce cu treaba la maxim cat mai ai de stat la birou.
Nu prea exista respect pentru gravide sau intelegere.
Si in hipermarketuri cand te duci la casa prioritara se uita chioras la tine.
Bine ca ai scapat Faith, tu esti la cezariana sau astepti sa se declanseze nasterea?

+36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Am vazut ca vbeati pe aici de absorbante pentru lauze..eu am citit ca s-ar gasi la famaciile Dona, de la Natracare..am intrat la o farm Dona de la mine din zona, dar nu le aveau. Farmacista draguta, a cautat in reteaua lor de farmacii, si mi-a spus ca se gasesc la alte farm Dona, si chiar dc nu le au in mom respectiv, le pot comanda. Una dintre cele care au prod de la Natracare pe stoc acum ar fi cea din Drumul Taberei (mai erau si altele, dar eu rugat-o sa imi spuna care e cea mai apropiata pt mine).

36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Faith, sau poti lua de la Seni pentru incontinenta urinara. Se gasesc la Carrefour. Eu o sa folosesc d-alea.
Mi-am luat antibioticul, ma duc la somnic acum
Sper sa ne auzim si maine si sa ne ti la curent cu starea ta acum ca ai putin mai mult timp.
Iti doresc nastere usoara!

+36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Ce zici tu acolo, ca e nici macar nu voi sta un an acasa...cateva luni..so..dar cum ai zis..mentalitatea de r*...

Nu sunt cu cezariana, astept sa se declanseze nasterea In orice caz, am vb cu dr, si dc e ceva, sau considera ca e nevoie facem ceza. Sper totusi sa nu fie cazul...Aia mica e cu capul in jos, inca de cateva saptamani..in rest probl nu am avut...Si oricum, mie mi-e frica de operatie, mai rau ca de nastere..ca n-am facut nici macar o banala apendicita [:D Mai amuzant a fost cand i-am zis alui meu un alt motiv pt care nu vreau cezariana..am inteles ca dupa ceza in spital iti dau supa si iaurt parca..altceva nu ai voie...ori eu si iaurtul..baba si bozul raman nemancata pe acolo, ca eu pe iaurt nu pun gura..as da la boboci..si radea al meu de mine in ultimul hal de ce motive am eu sa nu vreau cezariana

36+ cu

Mergi la inceput