Cucu-bau:HAI CristinaGoji!!!HAI Altesa!!!(49)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Multumesc inca o data de urari! Va doresc si eu copii minunati, nasteri usoare si multa sanatate.

Lexi drum bun, sa ajungi in siguranta
Nu inducem nimic, Ghiulten
Alina ai amintit mai demult de o reteta de tort de ciocolata cu coniac delicioasa, creatie proprie. Divulgi reteta??

Bianca ALEXIS-ARIAN (5/01/2009) si cu 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Sunt si eu pe aici, dupa ce m-am umflat de placinta .

Si la noi e foarte nerabdatoare Sara sa isi cunoasca fratiorul. Are foarte rare accese de gelozie, de ex in seara asta stateam in camera ei de joaca, eu si Doru pe canapea si la un moment dat ii spuneam ca uite, il mangai pe fratiorul ei din burtica. Si deodata a venit la mine si mi-a spus : "NU! nu vreau sa il mangai!" Asta a fost tot.
In rest se aseaza in fiecare noapte in patutul lui, ii aranjeaza jucariile, ii numara si ii aranjeaza de 100 de ori biberoanele, accesoriile, cremele etc.. Se uita zilnic in dulapiorul lui, la hainute si vorbeste cu ele, le atinge, e scumpa foc. Si eu ma topesc

Lady La clinica particulara unde merg la control, atat cost o eco de sarcina: 300-350 lei.. Asa ca nu am insistat sa imi faca..


Alina 37+cu Filip-Andrei si mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008)
AMR 9 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Citat:
citat din mesajul lui biancabia
Alina ai amintit mai demult de o reteta de tort de ciocolata cu coniac delicioasa, creatie proprie. Divulgi reteta??

Bianca ALEXIS-ARIAN (5/01/2009) si cu 33+


Mai ai rabdare pana maine??
Acum trage Sara de mine sa ii citesc o poveste..


Asa ca inchei aici, noapte buna!!!
Doamne ajuta sa ne trezim dimineata cu noi bulgarasi sanatosi si frumosi!!

Alina 37+cu Filip-Andrei si mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008)
AMR 9 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian
Mihaelaradu, de ceva vreme vreau sa-ti spun ca de cand povestesti de soacra ta (o cotoharla, dealtfel) parca o vad printesa pe a mea...Cum de nu au femeile astea strop de decenta, nu-mi pot imagina.Chiar au uitat ca au fost si ele ca noi?

+ 35
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community

Ideea e ca ma ataca atat de finut si subtil, incat cei din jur nu sesizeaza. E o adevarata maestra in arta socriei
Subscriu si eu la temerile tale, insa azi am luat pranzul cu un coleg de-al sotului, in varsta de 50 ani si printre altele am mentionat ca imi e teama de anumite chestii. Si el mi-a spus:" faptul ca ti-e teama ca ai putea gresi, te face un parinte bun pentru ca vei cauta sa sti, sa afli, sa inveti ce e mai bine pentru copilul tau". Atat am vrut sa sti si tu
Anda Socrul meu e painea lui Dumnezeu. Vesel, da sfaturi numai cand le cerem, ne suna ca sa ne mai spuna cate-o gluma..Ce n-as da sa fie el aici si socrela in UK!!! Ce baiat mare faci tu acolo!! Pai iese bun de insurat pustiulica . Asa cum zise si Altesa eu mi-am cumparat absorbante "40 days", special concepute pt perioada de lauzie. Arata exact ca un pampers. Sunt ENORME. Acum tre sa iau chiloti ca astia care ii am pregatiti sunt prea mici si nu incape dracia aia de tampon. Am ras 3 zile cu barbatu' ca aratam si ma miscam mai rau ca un pinguin. Pe bune, sunt imense!!
Happymummy servetelele le-ai vazut la Chicco. Eu am intrebat-o pe vara-mea, care a facut si ea "furia laptelui" si mi-a explicat ca s-a intamplat datorita faptului ca mameloanele ei nu erau formate..nu avea sfarcuri. Nu a stiut ca sfarcul poate fi "educat", format si nici ca trebuie sa se mulga daca bebe nu poate suge (din cauza sfarcului) si i s-au impietrit sanii, a facut temperatura, bla bla si din durere, din sfaturi proaste nu a alaptat nicio zi. Acum eu nu stiu daca se manifesta la fel in toate cazurile, nici ea nu stia/ nu-si amintea termenul medical. A ramas sa ma sune cand gaseste hartia de externare, deoarece ei i-au dat niste pastile pt oprirea lactatiei si scria acolo si denumirea medicala pt furia laptelui.
Aaa si un pt o soacra de nota 10! Si un pentru surioara geloasa. Imi amintesc perfect cum am ales eu numele surorii mele: orice dar sa nu fie cu M (ai mei se hotarasera pt Miruna Diana) si surioara mea e Andreea.
Ursulet felicitari pt vesti bune. Apropo de doula, in spitalul unde nasc eu sunt angajate 68 de moase. Si asta e treaba lor: sa te maseze, sa danseze cu tine, sa te mangaie, sa-ti ude buzele, sa-ti vorbeasca frumos, sa-l bata pe sot daca tu asta vrei..Eu am fost impresionata cand mi s-a explicat care e rolul lor. In rest, despre cadrele medicale, aparatura, tehnica, nu pot sa spun decat BLEAH! Sunt niste habarnisti si incompetenti. A trebuit sa intreb eu, la sfatul fetelor de aici, cum sa iau Ca, Acid Folic si 3 Fier pe zi
Matza si eu zic Mustela! Noi am primit un cos cu produse Mustela. In cutie nu miros extraordinar, dar pe piele si mai ales pe un bebe. Prietena care ni le-a adus are un bebe de 4 luni si de atunci tot trage de cosul asta. A completat doar servetelele umede.
Alina

32+ cu pisicutza Iris
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

sunt tare curioasa care sunt insomniacele de rezerva azi .. ieri noapte am facut de paza .. insomnie, o nevralgie de m-au rupt maselele , pipi din juma' in juma' de ora si tot asa
avand in vedere ca azi am facut si ultima doza de dexamtezona ... (energizant pt mine si bebe) .. sigur voi bananai pe aici la noapte desi tare sa dorm si eu

aoleu .. cum adica la 35 de sapt se poate intampla oricand? deja ma panichez ... mie mki se pare ca mai e asa muuult pana atunci! macar pana ajung la dr peste 2 sapt sa nu fie evacuarea, macar atunci am aproape 37!

Jessamine - cum a fost la dr? ai fost?

in 34+ de fetita cu fundita
Doamne ajuta!
MTHFR C677 Homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Lexi drum bun sa aveti!
La multi ani piticului Alexis!
Eu ma tot gandesc la Cati si la Toni. Un rand macar de-ar scrie..

32+ cu pisicutza Iris
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Daca vreti va dau eu de la mine putin somn, eu dorm ca abia a pot trezi "dimineata" pe la 10-11, uneori chiar ma supar ca dorm atat.

MTHFR C677T Homozigot
+34

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

danezza, nu am vrut sa te sperii, dar incerc sa gindesc asa , ca sa nu fiu luata deval si sa ma panichez , in caz de ceva. Si , teoretic, se poate intimpla orice, nu-mi garanteaza nimeni ca bebe sta linistit acolo pina la 38 de saptamani, si abia atunci incepe sa se pregateasca. Hmm. si cred ca avem cazuri printre noi care s-au trezit cu surprize...

Ghiulten, mami de printesa Ayla (15.01.2004) si 35+ cu alta minune de
Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Miha, foarte frumos ti-a spus colegul respectiv.
Dar pe langa griji trebuie sa fim dispuse sa acceptam si faptul ca putem gresi, sa fim deschise la sfaturi si la sugestii...atunci cand le cerem.

Trebuie sa miros si eu un copil dat cu Mustela, unul cu Uriage si unul cu Klorane sau alte produse ca sa ma hotarasc. Nu au asa ceva la farmacie,nu?
Cu Uriage e simplu ca ma duc la Alina si o miros pe strumfita!
Care mai are copii prin zona dati cu alt tip de creme?
Alice......ca tu esti aproape, cu ce-l dai pe bebe?
Sa stiu daca-ti fac vizita sau nu. Dureaza doua minute nu mai mult,jur!!!!!!

+35

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

fericito'

Citat:
citat din mesajul lui suzieq

Daca vreti va dau eu de la mine putin somn, eu dorm ca abia a pot trezi "dimineata" pe la 10-11, uneori chiar ma supar ca dorm atat.

MTHFR C677T Homozigot
+34


in 34+ de fetita cu fundita
Doamne ajuta!
MTHFR C677 Homozigot

Mergi la inceput