Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (34)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Neata si de la noi.

Aseara Imi a adormit la ora 9.20, s a trezit la ora 12 sa pape, i am dat tatzi si apoi numa nu adormea. Vroia plimbata. Uite asa am stat cu ea pana la 0.52 cand a venit sotul de jos, de la TV si i am zis sa ma ajute ca nu mai pot. Si s a invartit el cu ea pe acolo si a adormit o. Dar s a trezit pe la 3, iar sa pape si atunci am luat o la mine in pat, caci efectiv nu mai puteam de somn. Urmatoarea trezire pe la 4.30 si apoi la 6.30. Si uite asa am avut o noapte mai linistita. Ma simt mai bine azi si am fost si calma azi noapte si ea la fel. Deci, deocamdata asta 'lucreaza', dar sa vedem ce va face sotul in weekend, caci lui nu i convine ca Imi doarme cu mine in pat. Sa stea el s o obisnuiasca in patut, eu pana nu mi revin un pic din oboseala asta, efectiv nu mai pot.

Fetele voi sunteti nemaipomenite ca ma sustineti si va spuneti parerile!! Ma trezesc cu voi in gand si imi dati puteri si aripi pentru o noua zi!! Va iubesc pe toate pentru ca sunteti alaturi de mine!

Adra, bine ai revenit si la multi ani!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Neata si de la noi.

Aseara Imi a adormit la ora 9.20, s a trezit la ora 12 sa pape, i am dat tatzi si apoi numa nu adormea. Vroia plimbata. Uite asa am stat cu ea pana la 0.52 cand a venit sotul de jos, de la TV si i am zis sa ma ajute ca nu mai pot. Si s a invartit el cu ea pe acolo si a adormit o. Dar s a trezit pe la 3, iar sa pape si atunci am luat o la mine in pat, caci efectiv nu mai puteam de somn. Urmatoarea trezire pe la 4.30 si apoi la 6.30. Si uite asa am avut o noapte mai linistita. Ma simt mai bine azi si am fost si calma azi noapte si ea la fel. Deci, deocamdata asta 'lucreaza', dar sa vedem ce va face sotul in weekend, caci lui nu i convine ca Imi doarme cu mine in pat. Sa stea el s o obisnuiasca in patut, eu pana nu mi revin un pic din oboseala asta, efectiv nu mai pot.

Fetele voi sunteti nemaipomenite ca ma sustineti si va spuneti parerile!! Ma trezesc cu voi in gand si imi dati puteri si aripi pentru o noua zi!! Va iubesc pe toate pentru ca sunteti alaturi de mine!

Adra, bine ai revenit si la multi ani!!

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


MIHA esti o scumpa si noi te iubiimmmm!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Sa va povestim un pic despre noi.
Robert are acum in jur de 9 kg si 72 cm; e un adevarat barbatel;
Inca nu am inceput diversificarea, cred ca vom incepe saptamana viitoare.
Este destul de activ, se rostogoleste insa doar cand are chef, in rest da din manute si picioare toata ziua; gangureste si deja avem impresia ca spune cuvinte... cele mai noi sunete sunt te ..te.
Baita facem inca in vanita,in fiecare seara, dar l-am bagat si in vana mare impreuna cu surioara lui; e destul de obositor sa stai aplecata pe vana, asa ca mai continuam un pic cu vanita;
Somnul este o adevarata aventura si la noi; ziua doarme singur 30 minute si in cel mai fericit caz 1 ora; daca sunt prin zona cand incepe sa se foiasca si ii bag tzitzi in gura, adoarme mai departe si reusim sa dormim si 2 ore; seara adoarme in jur de ora 20 si aici depinde de cum are el chef sa doarma noaptea. Uneori prima trezire este la 21, alteori la 24 si in cel mai fericit caz unu noaptea si apoi se trezeste ori din 2 in 2 ore ori la 3 ore. Niciodata nu stiu ce ma asteapta; insa stiu ca acest lucru va inceta dupa varsta de 1 an, asa ca astept cu rabdare... Cu fetita a fost la fel, nu am dormit nici macar o noapte intreaga pana a facut un an si cateva lunite. De fapt pana cand am intarcat-o. Mesele de noapte au fost ultimele scoase si apoi a urmat si somnul mai linistit.
M-am cam intins...mai revin










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxiiiii spune:

Am citit doar pana unde mi s-au facut urari! Va multumesc fetelor dar azi nu este ziua mea...cred ca Ramona mi-a raspuns la uratul meu de inceput de an si de acolo toata ambuscada :)) oriucm va multumesc !

Urez si eu azi sarbatoritilor La multi aniii!!!

Ruxi Ioana sa fii sanatoasa si fericita!!!
Oricum va dau si eu o felie de tort!
Si sambata din nou ca doar am si eu o Ionica acasa :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Gliana, felicitari pentru un bebe grasun!! Eu abia o mai pot tine in brate pe a mea la 6 kg si un pic (luni ma duc s o cantaresc si va zic cat mai are)...
Ce bine ca Eric rade in hohote!! Poate pui un videoclip sa l vedem si noi!!

Ne am luat si noi ieri saculet pentru fructe si legume. Sotul desigur a avut de comentat, ca cica nu se incepe cu fructe si legume, caci au prea mult zahar si acid, cica vrea sa inceapa cu baby rice, cereale, poridge....

La multe lunite tuturor sarbatoritilor de azi!!! Multa sanatate puiutilor!!

Ce mult imi plac comentariile de la inceput de capitol, ba cu mos craciun, ba cu diversificarea..... ar mai trebui adaugat ca strumfii si prichindeii sunt in perioada cand le ies dintucii!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Neata si de la noi.

Aseara Imi a adormit la ora 9.20, s a trezit la ora 12 sa pape, i am dat tatzi si apoi numa nu adormea. Vroia plimbata. Uite asa am stat cu ea pana la 0.52 cand a venit sotul de jos, de la TV si i am zis sa ma ajute ca nu mai pot. Si s a invartit el cu ea pe acolo si a adormit o. Dar s a trezit pe la 3, iar sa pape si atunci am luat o la mine in pat, caci efectiv nu mai puteam de somn. Urmatoarea trezire pe la 4.30 si apoi la 6.30. Si uite asa am avut o noapte mai linistita. Ma simt mai bine azi si am fost si calma azi noapte si ea la fel. Deci, deocamdata asta 'lucreaza', dar sa vedem ce va face sotul in weekend, caci lui nu i convine ca Imi doarme cu mine in pat. Sa stea el s o obisnuiasca in patut, eu pana nu mi revin un pic din oboseala asta, efectiv nu mai pot.

Fetele voi sunteti nemaipomenite ca ma sustineti si va spuneti parerile!! Ma trezesc cu voi in gand si imi dati puteri si aripi pentru o noua zi!! Va iubesc pe toate pentru ca sunteti alaturi de mine!

Adra, bine ai revenit si la multi ani!!




MIHA esti o scumpa si noi te iubiimmmm!!!!!

Mamicuta fericita de baietel Ianis-Andrei(5 iulie 2011)


AlyMih
Esti o dulce!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih

Citat:
citat din mesajul lui Babylicious

Neatza!
Multumim de cafeluta Alexia! succes la dr!

Bebinuta, bun venit! Abia asteptam sa te cunoastem. Zi-mi te rog si apgar si ce fel de nastere a fost, sa nu mai modific de 2 ori.

Si fetele noi, dat-mi va rog si data nasterii care vreti, sa trecem si la panoul ala



Oana mamica super-fericita de Eliza Maria (18.07.2011)


Oana nu sunt eu noua dar data mea de nastere e pe 17 ianuarie

Mamicuta fericita de baietel Ianis-Andrei(5 iulie 2011)

si la mine Oana te rog sa completezi la fel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

raportam la 5 luni 7.1 kg si 67 cm , tote sunt f f f bune , era sa imi pice de pe masuta de infasat in cabinet la dr , dar am scapat de un eveniment nedorit . incepem si noi cu supita de azi cu zeama usor si zilele urmatoare cu piureul de legume.
Vreau si eu ideei va rog cum sa scap de cojitele de la ea din cap ....sunt doar pe partea de deasupra, in spate nu are , plus chelia a inceput sa se acopere imi spunea cineva de ulei de masaj aplicat cu 1-2 ore inainte de baie ...
va pup si la multe lunite toturor ce implinesc azi 5-6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexia_ada

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih

Citat:
citat din mesajul lui Babylicious

Neatza!
Multumim de cafeluta Alexia! succes la dr!

Bebinuta, bun venit! Abia asteptam sa te cunoastem. Zi-mi te rog si apgar si ce fel de nastere a fost, sa nu mai modific de 2 ori.

Si fetele noi, dat-mi va rog si data nasterii care vreti, sa trecem si la panoul ala



Oana mamica super-fericita de Eliza Maria (18.07.2011)


Oana nu sunt eu noua dar data mea de nastere e pe 17 ianuarie



si la mine Oana te rog sa completezi la fel

de buburuza Ruxandra Ioana (04.08.2011)


Chiar Alexia suntem nascute in aceiasi zi ce frumos

Ce bine imi pare ca am cunoscut o persoana nascuta in aceiasi zi cu mine..la mine in fam tata era nascut in aceiasi zi cu mine si era fffff fain..dar din pacate nu mai e printre noi si asa k acum ma bucur ca am si eu pe cineva caruia sa i spun La multi ani de ziua mea
MA scuzati fetele ...m a apucat un dor de tata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Tot 17 ianuarie? Tare!

si eu stiam tot de ulei, poti incerca eventual unul mai natural, migdale, sau masline...

Mergi la inceput