Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (34)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea_tc

Buna dimineata,

Noi raportam cea mai ingrozitoare noapte de pana acum . Cred ca ii iese si al-2-lea dinte si saracul s-a trezit din ora in ora scancind gemand si chiar tipand.
Eu am o durere de spate destul de nasoala asa ca sotul meu s-a trezit pana pe la ora 3 sa il linisteasca apoi eu am reusit sa il adorm pe la 4 dupa care nu am mai putut sa adorm pana pe la 6.30..
Mai am putin si ma lasa puterile si ma gandesc cu groaza ca dupa data de 23 treb sa ma duc si la serv dupa asa nopti. Eu sunt cam rea de somn

Ilida si eu am momente cand imi vine sa-mi iau campii dar asa cum au spus si fetele incerca sa iesi putin. Ajuta ff mult. Eu saptamana asta am iesit si marti si miercuri la un suc. Marti cu nana lui Alex si miercuri m-am vazut cu fostele mele colege de liceu. N-am lipsit mult, vreo 2 ore, dar nu stii cat de bine mi-a facut.

Voi folositi ceva geluri sau altceva pt bebei mofturosi din cauza de dinti??

Va pup



Mamica de Alexandru Andrei 27 Iunie 2011

noua ptr dinti ne-a dat dr 2,5ml de nurofen (calmeaza instant) si gengigel aplicat pe gingie de 3-4 ori/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

UREZ LA MULTI ANI tuturor Ioanelor in primul rand, caci avem vreo cateva pe aici!

Multa sanatate, fericire si pupici!!!

La multe lunite si sarbatoritilor de azi!!!! Numai bine si sanatate puiutilor!!!


O zi buna tuturor!!! Revin curand sa citesc ce ati scris, caci am fost super de super busy!! L am avut pe finutul meu la mine si nu va pot descrie cum a fost seara de ieri, noaptea si acum dimineata!!! Va puuuuup!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tc spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexia_ada

Citat:
citat din mesajul lui andreea_tc

Buna dimineata,

Noi raportam cea mai ingrozitoare noapte de pana acum . Cred ca ii iese si al-2-lea dinte si saracul s-a trezit din ora in ora scancind gemand si chiar tipand.
Eu am o durere de spate destul de nasoala asa ca sotul meu s-a trezit pana pe la ora 3 sa il linisteasca apoi eu am reusit sa il adorm pe la 4 dupa care nu am mai putut sa adorm pana pe la 6.30..
Mai am putin si ma lasa puterile si ma gandesc cu groaza ca dupa data de 23 treb sa ma duc si la serv dupa asa nopti. Eu sunt cam rea de somn

Ilida si eu am momente cand imi vine sa-mi iau campii dar asa cum au spus si fetele incerca sa iesi putin. Ajuta ff mult. Eu saptamana asta am iesit si marti si miercuri la un suc. Marti cu nana lui Alex si miercuri m-am vazut cu fostele mele colege de liceu. N-am lipsit mult, vreo 2 ore, dar nu stii cat de bine mi-a facut.

Voi folositi ceva geluri sau altceva pt bebei mofturosi din cauza de dinti??

Va pup





noua ptr dinti ne-a dat dr 2,5ml de nurofen (calmeaza instant) si gengigel aplicat pe gingie de 3-4 ori/zi

de buburuza Ruxandra Ioana (04.08.2011)



Gengigel i-am luat si eu dar nu prea are efect. L-am mai dat si cu calgel. Azi-noapte ma gandeam si eu sa ii dau nurofen dar am zis sa nu ii dau asa de capul meu.

Daca mai am vreo noapte de asta ii dau ca altfel ajung la balamuc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea_tc

Citat:
citat din mesajul lui alexia_ada

Citat:
citat din mesajul lui andreea_tc

Buna dimineata,

Noi raportam cea mai ingrozitoare noapte de pana acum . Cred ca ii iese si al-2-lea dinte si saracul s-a trezit din ora in ora scancind gemand si chiar tipand.
Eu am o durere de spate destul de nasoala asa ca sotul meu s-a trezit pana pe la ora 3 sa il linisteasca apoi eu am reusit sa il adorm pe la 4 dupa care nu am mai putut sa adorm pana pe la 6.30..
Mai am putin si ma lasa puterile si ma gandesc cu groaza ca dupa data de 23 treb sa ma duc si la serv dupa asa nopti. Eu sunt cam rea de somn

Ilida si eu am momente cand imi vine sa-mi iau campii dar asa cum au spus si fetele incerca sa iesi putin. Ajuta ff mult. Eu saptamana asta am iesit si marti si miercuri la un suc. Marti cu nana lui Alex si miercuri m-am vazut cu fostele mele colege de liceu. N-am lipsit mult, vreo 2 ore, dar nu stii cat de bine mi-a facut.

Voi folositi ceva geluri sau altceva pt bebei mofturosi din cauza de dinti??

Va pup



Mamica de Alexandru Andrei 27 Iunie 2011

noua ptr dinti ne-a dat dr 2,5ml de nurofen (calmeaza instant) si gengigel aplicat pe gingie de 3-4 ori/zi





Gengigel i-am luat si eu dar nu prea are efect. L-am mai dat si cu calgel. Azi-noapte ma gandeam si eu sa ii dau nurofen dar am zis sa nu ii dau asa de capul meu.

Daca mai am vreo noapte de asta ii dau ca altfel ajung la balamuc


Mamica de Alexandru Andrei 27 Iunie 2011

si eu la fel am zis sa nu ii dau, dar cand am auzit si pe dr , gata , in max 10 min se calmeaza . Bafta multa sa aibe si la voi efect !
cineeeee face capitol nou ???????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

La multi ani Ioanelor. Si mie, desi imi lipseste un I, ca si Oanei B :))

Fac capitol nou, rabdare ca si alaptez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug2011 spune:

Ramurica noua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Citat:
citat din mesajul lui fecian

Ilida... cred ca pur si simplu nu vrea.
Totusi sunt cateva lucruri importante la care sa te poti uita.
1. Eye-contact. Daca face si urmareste cu privirea ceva ce il intereseaza atunci e ok.
2. Cand il tii in brate, isi tine capul bine?
3. Cand apuca jucariile, le apuca bine?

Sau mai bine zis ce ii place lui Tudor sa faca?

Eu ca sa o mai stimulez pe Ana o mai puneam in fundulet...vai si ce ii mai place! La voi merge?


Of, face toate punctele enumerate de tine, care sunt de baza, dar din cele pentru varsta lui sare prea multe.
Ca atare eu de azi mi-am declarat depresie crunta, a venit sotul de al serviciu la jumatatea programului ca sa-l scoata afara ca eu pur si simplu nu mai voiam sa-l vad! Dupa 6 luni in care mi-am pompat si creierii ca sa am copil sanatos si normal (ca bineinteles si suptul la san i-a fost prea mare efort), cand ma uit la el simt ca o iau pe pereti. Imi fac tot felul de analizari ale modului cum l-am crescut pana acum dar tot nu-mi da ceva cu virgula.
A, si dupa ce ma stoarce pe mine de energie o zi intreaga, cand vine taica-su e tot un zambet si chiote! Parca el e maica-sa, nu eu! Si ai vostri tot asa reactioneaza cand le vin tatii acasa? Oare al meu confunda pe mama cu tata?
Am o mie de intrebari neraspunse, de frustrari si ganduri negre, chiar acum cand ar trebui sa ma focusez pe focumentarea despre diversificare.

Voi ziceti ca doctorul il stie cel mai bine: in tara asta doctorii sunt complet ignoranti, trateaza totul superficial. Cand i-am cerut al ultima vizita sfaturi pt mai departe, raspunsul a fost: arata foarte bine, ce ati facut si pana acum faceti si in continuare - asta in conditiile in care si ce sa facem pana atunci nu ne spusese, ci tot am invatat noi de aici si de pe unde am mai putut.



Felicia si toate fetele care aveti mai mult de un copil: va admir din tot sufletul pentru cum va descurcati si pt copii frumosi pe care-i aveti. Eu bag seama ca nici unul nu sunt in stare sa cresc


din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"




Ilida,draga mea,incearca sa te relaxezi un pic si sa-ti scoti gandurile negre din cap.Stiu ca nu-i usor,iar copii in nici un caz nu-i usor sa-i crestem indiferent ca-s unu,doi sau mai multi
Eu zic sa te relaxezi si sa iei totul incet pentru ca toate au o rezolvare.Eu personal,te ajut cu tot ce pot numai rogu-te nu cadea in butoi

Mergi la inceput