Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (34)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Roberta, felicitari pentru deumidificator!! Sa l folositi cu placere, vad ca va ajuta!
Esti o norocoasa ca doarme asa de bine Gabriel!
Tu cand te intorci la munca?

Lori, suna fain intalnire canadianca!!!

Eu ieri uitandu ma pentru niste preturi de avion la o prietena, am vazut ca in aprilie sunt tarife super mici la wizzair cursa Londra Luton-Tg Mures. Pret pentru un drum: £ 13.56. Aseara cand m am uitat din nou a crescut la £ 19.99. Nu mai am curajul sa ma uit si acum....
Aseara nu am luat biletul pentru ca sotul mi a zis ca nu si a imaginat ca i va fi greu fara noi. Mi a zis ca sa stau din aprilie si pana in august (aprox 3 luni jumate) e mult. Ca el o sa moara de dor de amandoua!!! Hm... mi s a pus un nor negru in inima, caci eu vroiam sa profit de perioada asta de concediu sa stau cat mai mult in tara. I am zis ca weekendul asta tre sa luam bilelete ca sa nu se scumpeasca si sunt curioasa la ce negociere o sa ajungem, caci fiecare o s o traga pe a lui.

Navicula, ai dreptate ca britanicii sunt foarte conservatori si inchisi, chiar batuti in cap!!!!

Lori, e frumos acolo la voi in Blainville? Andy voi in ce oras stati in Canada?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

alexia, legat de cojite: ulei de masline,masaj pe scalp cu 2 ore inainte de baie si pus o caciulita. la baie freci bine scalpul cu sapunel, de 2 ori si clatit bine. si stres energic cu prospul. vor cadea.

marturisesc ca eu am stat dupa ce le am inmuiat, juma de ora si i le am decojit incet, incet cu unghia, ff usor, pana n a mai ramas niciuna. avea cateva in jurul fontanelei anterioare. si apoi n a mai facut deloc. dupa l-am spalat bine pe scalp (se inrosise usor, dar nu s a iritat). si asta a fost tot.



_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....




deja 3/4 sunt date jos, i-am dat aseara in cap cu ulei de masaj cu 1 ora inainte de baie si la baita cu sampon bine si peria de par in raspar , si cand am clatit au mai ramas cateva ...cred ca dupa inca 2 operatiuni din astea scapam definitiv....imi recomandase pediatra un sampon derma care costa vreo 61 lei cu reducere (1l )si am zis sa incerc asa pana sa dau banutii astia .
Urez si eu la multe lunite tuturor sarbatoritilor de azi
ieri a papat domnisoara 60ml de supa din legume si azi le pasez sa vedem cum reactioneaza daca este totul ok ma apuc si pasez mai multe si bag la congelator in 2-3 suporturi de gheata si dezghet in fiecare zi 2 cubulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Ilida, uite eu la Imi folosesc asta:
http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/3768662.htm?CMPID=GS001&_$ja=tsid:11527%7Ccc:%7Cprd:3768662%7Ccat:nursery+%2F+feeding+and+bathing+%2F+bathing+and+potty+training+%2F
si tareeeeeeeeee i mai place!!!
O pun in suportul ala, apoi dau drumul la dus si e ca o fantana arteziana. Ii place de numa. Uneori mai pun suportul ala in cadita asta
http://direct.tesco.com/product/images/?R=100-1621
dar a mea inca mai incape in cadita asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Am vazut ca laptele Humana e 100 RON!!!!
Este enorm!!!!

By the way, ieri ne uitam la cereale, baby rice si altele ca sa vedem ce i cumparam lui Imi pentru cand o sa incepem diversificarea. Si in UK se gasesc astea doua marci organice: ORGANIX si HIPP organic. Ambele nu zic ca sunt sugar free, ba chiar la ingrediente zice: carbohidrati, of which sugar..... Deci asta inseamna ca are zahar? Cu asta l am convins pe al meu sa mergem pe indicatiile lui Lisssa si Krissy, adica Earth's best si Holle.
Al meu e tare impotriva americanilor si zice: ca de ce sa incepem cu mancaruri de la ei in loc de Uk, ca de aia sunt copiii americanilor obezi ca au tot felul de ingrediente... si i am aratat ca nu au, ba chiar sunt mai bune in anumite privinte decat cele ORGANIX si HIPP organic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexia_ada

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

alexia, legat de cojite: ulei de masline,masaj pe scalp cu 2 ore inainte de baie si pus o caciulita. la baie freci bine scalpul cu sapunel, de 2 ori si clatit bine. si stres energic cu prospul. vor cadea.

marturisesc ca eu am stat dupa ce le am inmuiat, juma de ora si i le am decojit incet, incet cu unghia, ff usor, pana n a mai ramas niciuna. avea cateva in jurul fontanelei anterioare. si apoi n a mai facut deloc. dupa l-am spalat bine pe scalp (se inrosise usor, dar nu s a iritat). si asta a fost tot.



_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....




deja 3/4 sunt date jos, i-am dat aseara in cap cu ulei de masaj cu 1 ora inainte de baie si la baita cu sampon bine si peria de par in raspar , si cand am clatit au mai ramas cateva ...cred ca dupa inca 2 operatiuni din astea scapam definitiv....imi recomandase pediatra un sampon derma care costa vreo 61 lei cu reducere (1l )si am zis sa incerc asa pana sa dau banutii astia .
Urez si eu la multe lunite tuturor sarbatoritilor de azi
ieri a papat domnisoara 60ml de supa din legume si azi le pasez sa vedem cum reactioneaza daca este totul ok ma apuc si pasez mai multe si bag la congelator in 2-3 suporturi de gheata si dezghet in fiecare zi 2 cubulete

de buburuza Ruxandra Ioana (04.08.2011)



esti o norocoasa cu ruxi, ca iti papa asa bine si iti face diversificarea o placere.
nu cred ca are rost sa mai povestesc ce chix am dat eu, iar, cu iustin...eu fac pauza totala pana la 6 luni-6,5 luni. si de abia apoi incep cu ...habar nu am cu ce....cereale sau sucuri de fructe, date cate 1 picatura pe zi, probabil.
de la supa de morcov cu dovlecel, pe care a mancat o, mi-a urlat 2 zile la rand plin de crampe si partzuri. nu tolereaza nimic. imi vine sa ma impusc.

eu cred ca o sa ajung cu el la 1 ani, voi toate cu diversificarea facuta si eu tot o sa ma plang de crampele lui iustin.

poop fata frumoasa si pe mamica ei!




_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

La multe si pline de bucurii lunite pentru:

NATALIA de anca-28
TUDOR-ANDREI de ilida
MATEI-ALEXANDRE de vn_edelweiss



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

[quote]citat din mesajul lui AlyMih

Neata

Eu sunt zombiaseara sa trezit din ora in ora urlandeu tot zik ca s dintisorii ..acum el doarme si mi e asa mila de el saracutu,dupa ce i ies incisivii jos urmeaza o pauza nu ?ca altfel o iau razna

Mamicuta fericita de baietel Ianis-Andrei(5 iulie 2011)


Alymih imi pare tare rau ,dar o sa treaca!Asa a fost si la noi si dupa ce au iesit primii dintisori(doi odata)totul a fost ok.Suntem aprox ok de doua saptamani,deci...succes si rabdare!Pupam si puiut mic si mamica obosita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Citat:
citat din mesajul lui navicula
Miha se vede ca te-ai relaxat si sa stii ca nici la Luca nu functioneaza intodeauna chestia cu iesitul la aer. Astanoapte cu toata plimbarea si baita, a avut si el o ora si jumatate de nesomn intre doua si trei si jumatate.
In legatura cu patul ei, peste zi tu o mai lasi in el pe Imi? Ma gandesc ca poate are nevoie sa se obisnuiasca cu el. Imi dau si eu cu parerea .
Legat de faptul ca sotul tau este mai tipicar, cred ca tine de educatia si de stilul de viata de acolo si prea putin de zodiac. Eu am un cumnat care de 20 de ani traieste in Germania, si ai zice ca toata viata a trait acolo, are aceleasi "apucaturi" ca un neamt, tipicar, certificate, garantii, returnare de bunuri chiar daca au costat cativa euro. Si cumnata care e de 8 ani acolo incepe sa fie la fel. Dar eu nu pot sa zic ca e un lucru rau, cred ca noi romani suntem mai permisivi si cateodata nu e bine.

Alina , Paula Maria(9 octombrie 2007) si Luca Tudor (25 august 2011)


Navicula, eu nu o pun pe Imi in patutul ei in timpul zilei pentru ca patutul e in camera de sus si noi stam la parter in sufragerie in timpul zilei. Poate ar trebui s o pun.
Aseara programul a fost in felul urmator:
s a culcat pe la 9, s a sculat la 12.30 sa pape, apoi am pus o inapoi la ea in patut. S a trezit la ora 2 sa pape cand am luat o la mine in pat. Apoi s a trezit la 4.30 sa pape si pentru ca am fost mai odihnita am pus o la ea in patut si a stat acolo pana la 6.15 cand s a trezit si am luat o iar in pat la mine.

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


Of Miha ce te mai chinui si tu noptileSi eu ma plang ca se scoala o data/noapte
Te pup si te admir pt tenacitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Fetelor am gasit un site despre cereale si nu stiu cum sa-l pun sa il vedeti si voi, poate ma ajuta cineva si imi zice cum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Lori, suna fain intalnire canadianca!!!


Lori, e frumos acolo la voi in Blainville? Andy voi in ce oras stati in Canada?

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


Si eu sper sa iasa frumoasa intalnirea cu Andy
Oraselul unde stau eu este la 37 km de Montreal,in parte de nord,ff apropae de statiunile de munte care sunt ff apreciate aici(St.Sauveur sau Mont Tremblant).Initial nu a fost ff fericita pt ca eu sunt genul ff plimbaret,dar in timp si dupa studii indelungate, mi-am dat seama ca este unul din locurile cele mai nimerite pentru crescut copii.Este un orasel instarit,viata familiala este ff incurajata,cu multe activitati pentru copii,copii-parinte,etc,ff securitar,verde din toate punctele de vedere....iar Alexiei cand i-am propus sa ne mutam un pic mai langa Montreal nici nu a vrut sa auda
In concluzie este un oras primitor in care ne simtim bine,dar ff linistit din punctul meu de vedere(e si de bine si de rau linistea asta)

Mergi la inceput