Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (34)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Krissy

Miha, eu am adaugat pe prima pagina linkurile alea cu diversificarea; sper sa fie folositoare mamicilor in deriva, si nu motiv si mai mare de confuzie .

Va pup, mai revin.

Cristina, mami de www.totsites.com/tot/sophiantonia" target="_blank">Sophia Antonia (1 martie 2007) si Philip Christian (16 august 2011)

Poze

"The past is history, the future’s mystery, the present is a gift – that’s why it’s called the present"



Sorry Krissy, am confundat!!! Multumim mult. Te pup!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Lisssa, ce fain ca l muti pe Filip in camera cu Ana. Cred ca Ana abia asteapta, nu?
Imi a mea nu e asa de lunga, dar se ridica destul de mult si mi e frica s o mai las in moses basket.
A mea nu vrea sa doarma in travel cot sau in patutul ala cu gratii sub nici o forma!!! :(

Felicitari pentru cei doi dintuci ai lui Filip!!
Ce frumos si povestit de Filip si Ana!! M am indragostit de ei, vreau sa i vad!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:

Krissy si a stat micutza ta la presopunctura? Cu dieta ne-am descurca, dar nu-l vad sa stea sa-i faca cineva presopunctura....I-au trecut Sophiei alergiile? Adica poate bea lapte, manca oua, fara reactii? Eu nu visez sa-i treaca lui Andrei, dar macar sa nu fie la un pas de soc anafilactic, sa stau linistita ca daca mananca ceva din greseala (mai ales cand o merge la scoala si nu mai sunt atat de strict supravegheati ca la gradi), nu face o reactie urata de ajuns la urgente iarasi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Oana, exact si Imi a mea, ce chestie!!! Si a mea da din maini, din picioare intr-una!!! A mea transpira si ea cand doarme, eu stiu poate o fi prea cald pentru ei. Dar nu asa tare cum ai descris tu la Liz. La mine exact asa e acum, doarme la ea in patut pana la prima trezire, care e la ora 12, mai sper sa mai stea si pana la a doua trezire care e in jur de 3, dar daca nu adoarme o iau in pat la mine. Dar tot, cand da semne sa pape, tot ma scol si o pun pe perna la alaptat, caci ma enerveaza senzatia de gadileala la tatze in pozitia orizontala (laterala)....
Daca sunt super de super obosita, atunci poate inghit acea senzatie, dar altfel trebuie sa stau la pozitia verticala sa alaptez. Stiu ca e ciudat, dar ce sa fac???

Andreea, imi pare rau pentru cazatura lui Alex! Sanatate multa la puiut!

Anca

Andy, imi pare rau de Andrei ca face alergie. Sanatate multa!!!

Alexia, multumesc de raspuns. Pare o idee buna, dar aici au fost niste vanturi mari de tot si numai ieri am iesit la cumparaturi 5 ore. Imi a stat exemplar fetelor, incredibil!! A matzait o data, pentru ca i era foame si inca o data pentru ca facuse cacuta! In rest, a dormit, a admirat magazinele si oamenii. Super m am simtit si iar am facut plimbarea aia lunga pe care o faceam in septembrie. M am relaxat ieri tare!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Florina, ai reusit cu pusculeanu sa adoarma mai repede!!! Dinte la Imi inca nu vad, dar s ar putea sa nu mai dureze mult. In legatura cu muzica, ea nu este agitata ziua asa mult, se joaca, mai si doarme (intre 9.30-10.30 si 2-3.30) doar noaptea e problema. Si nu i mai pun si muzica noaptea, ca imi torn eu benzina in cap!! Incerc sa pastrez cat mai intuneric si liniste sa faca diferenta intre zi si noapte. Dar multumesc ca te gandesti la noi si am sa incerc melodiile tale pe timp de zi. Multumesc de recomandare.

Navicula, ieri am iesit cu Imi afara 5 ore si nu a fost nici o diferenta in programul ei de somn. Deci la ea iesitul la aer nu funtioneaza asa de bine. Ma bucur nespus ca Luca a dormit in schimb!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Neata fetelor
Urez si eu bun venit fetelor noi
Eu ieri am fost super obosita pt ca Natalia mea cu o seara inainte m-a tinut treaza aproape toata noaptea, am fost in vizita la parinti si de la ora 16 nu a mai dormit, cand am plecat de acolo pe la 20:30, a adormit in masina iar acasa noi am zis ca doarme dusa, am dezbracat-o si am alaptat-o in somn si ce credeti pe la 22 ea s-a trezit si nu vroia nici cum sa mai adoarma , de pe la 12 era asa obosita si maraita si se freca la ochi de somn, dar adormea la mine in brate si cand o puneam la ea in patut se trezea; pana la urma pe la 2 noaptea am adormit-o la mine in brate si am stat la noi in pat cu ea in brate si asa a dormit vreo 2 ore dupa care am pus-o la ea in patut si a dormit pana la 7 jumate.Si ieri a fost cam maraita se vedea ca a sarit si ea peste o noapte de somn.Aseara a adormit pe la 10 si s-a trezit la 7 cu vreo 2 pauze de miscare peste noapte, aseara eu parca eram zombi, dar m-a lasat sotul sa dorm de la 7 la 8 si ceva si un pic mi-am mai revenit.
Va pup pe toate
Acum ma pregatesc de servici
Va doresc o zi usoara tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Multumim de primire
Scaun de baie i-am cumparat si eu Adei, dar nu am reusit sa il folosesc. Imi parea ca sta foarte incomod in el chiar daca era in apa.
Diversificarea ma agita si pe mine, chiar daca am mai trecut prin aceasta faza. Si cu Ada am inceput la 6 luni. Am avut norocul sa ii pot alapta pe amandoi exclusiv pana la aceasta varsta. Am inceput cu cereale de orez, atunci erau pe piata mai putine sortimente si accesul la produse bio era limitat. Cerealele le faceam cu apa. Am continuat cu legumele fierte pe abur, in steamer si apoi cu fructe din borcanel si coapte pana la 1 an. Cam aceasta schema o sa o urmez si la Robert. Pe la 7 luni am introdus carnita de pui si apoi cea de vita. Branzica i-am facut din lapte pasteurizat cu calciu. Asta asa in mare.
Oricum ma ajuta foarte mult discutiile de aici si situ-rile cu diversificarea.










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Neata

Eu sunt zombiaseara sa trezit din ora in ora urlandeu tot zik ca s dintisorii ..acum el doarme si mi e asa mila de el saracutu,dupa ce i ies incisivii jos urmeaza o pauza nu ?ca altfel o iau razna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

LA MULTE LUNITE SARBATORITILOR DE AZI


NATALIA de anca-28
TUDOR-ANDREI de ilida
MATEI-ALEXANDRE de vn_edelweiss
GABRIEL-CONSTANTIN de Rammy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

La multe lunite fericite pentru sarbatoriti de ieri:

IANIS ANDREI de AlyMih
LUCA-PAVEL de maria2maria
DAVID de mara_d


si de astazi:
NATALIA de anca-28
TUDOR-ANDREI de ilida
MATEI-ALEXANDRE de vn_edelweiss
GABRIEL-CONSTANTIN de Rammy


Mergi la inceput