Brumarei si craciunite nov-dec 2011 (1)BV. Altesa!

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

Citat:
citat din mesajul lui arleza

Buna seara tuturor!
MIRE,e o scumpa Nadia,e tare frumoasa,sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa,iar Aidan e deja baiatel mare,sunt ambii tare dragalasi.

LIA,eu la nasi le-am luat aspirator,ca stiam ca i s-a stricat cel pe care il aveau.
La noi la mir sau la baita de a doua zi pe care o face nasa dupa botez,i-am luat un prosop,ca cica tre sa se stearga pe maini dupa ce spala copilul.
I-am luat cadou si moasei doua seturi de tacamuri ca asa se face la noi.

Noi avem botezul pe 11 februarie si cel putin eu abia astept sa vina odata evenimentul ca poate dupa nu o sa mai tresara asa in somn,sa se sperie asa de tare din orice etc.

LIA imi pare rau pt Matei,dar fii tare ca o sa fie bine pana la urma.Voi cand faceti botezul?

Va pup pe toate,si o seara buna!

fericita de Sara Elena

pe 25 feb avem botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carola spune:

Lia, am vazut ca folositi Humana. Iti atasez niste link-uri cu lapte mi ieftin. Poate iti sunt folositoare.

http://www.produsehumana.ro/formule-de-lapte-praf/
http://www.lapteprafhumana.ro/lapte-de-baza/humana-1 - de aici cumpar eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rania_s spune:

Buna dimineata!
Deci ne-am dus ieri la doctor!I-am dat acolo sa pape,apoi dupa ce a scos aerul a pus-o la ecograf monitorizata timp de 10 minute sa urmareasca laptele in stomacelul ei,de ce se intoarce si nu sta acolo.Are reflux gastric,ne-a dat un siropel de 3-4 ori pe zi,si-a zis sa nu schimbam laptele,ca mai bun ca asta de mama nu gasim.
I-am dat aseara si azi dimineata si pana acum n-a mai dat decat o gurita mica de lapte.
Acum pot linistita,imi era frica inainte sa nu se inece in somn.
Cam atat de la noi...asteptam vara sa venim in Ro.O zi buna va doresc si va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Citat:
citat din mesajul lui rania_s

Buna dimineata!
Deci ne-am dus ieri la doctor!I-am dat acolo sa pape,apoi dupa ce a scos aerul a pus-o la ecograf monitorizata timp de 10 minute sa urmareasca laptele in stomacelul ei,de ce se intoarce si nu sta acolo.Are reflux gastric,ne-a dat un siropel de 3-4 ori pe zi,si-a zis sa nu schimbam laptele,ca mai bun ca asta de mama nu gasim.
I-am dat aseara si azi dimineata si pana acum n-a mai dat decat o gurita mica de lapte.
Acum pot linistita,imi era frica inainte sa nu se inece in somn.
Cam atat de la noi...asteptam vara sa venim in Ro.O zi buna va doresc si va multumesc.

VANESSA Katerina


eram sigura!... ma bucur ca-s destupati la minte si te-au linistit dr aia, laptele de la tine NU are cum sa-i faca vreun rau, nu exista asa ceva, iar intarcare si trecut pe formula ptr reflux, mie mi se pare o ineptie din partea unui medic!!.. acum relaxeaza-te sa ai laptic ptr frumoasa ta, ca e bine, o sa vezi!

Iubirile mele Matei Cristiansi Bogdan Gabriel

Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nov.dec.2011 spune:

Poftiti la un nou capitol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Salutare!

Citat:
citat din mesajul lui luny

Rania, si Matei a fost exact asa cum descrii tu! regurgita dupa fiecare alaptat, de mai multe ori... nu o data am ajuns cu el la dr banuind probleme mnasoale.. si nu a fost decat o regurgitare mai accentuata, care a incetat cand am inceput diversificarea la 6 luni... asta cred ca e si la voi, va tin pumnii!

Iubirile mele Matei Cristiansi Bogdan Gabriel

Life is to precious to worry about stupid Shit!


Si David a fost asa...am ramas numai pe alaptat si bine am facut
Cred ca este a 10 oara cand scriu despre asta...poate ajuta totusi pe cineva , in sensul ca mai linisteste mamicile speriate (cum a fost si cazul meu la vremea respectiva)

Mergi la inceput