Decizii dificile

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Eu nici nu m-as uita inapoi!M-as duce fara probleme,mai ales ca aici nu ai satisfactzie profesionala,iar viatza de familie e mai mult de weekend!

Bonei i-ai facut propunere si a refuzat?

Eu cred ca vei gasi ceva si in locul in care va mutatzi,poate nu repede insa in orice caz,se va gasi cineva care sa indeplineasca conditziile si viziunea ta de bona!

Mult succes!

Dana Vio,urit ai vorbit de bucuresteni!Or fi unii arogantzi ,dar nu-i baga pe totzi in aceasi oala!Nu...nu sunt bucuresteanca!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit


Imi pare rau daca s-au suparat unii sau altii, dar eu am umblat mult prin Bucuresti, aveam relatii de afaceri, ca-sa-zic-asa si in viata mea nu mi-a fost dat sa vad atata mojicie ca in Bucuresti. Indiferent ca eram la piata sau la Intercontinental.

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Twix

Minusuri, din punctul meu de vedere, ar fi asa:
- nu-s atatea magazine etc- dar se compenseaza acum ca exista cometr online, thank God for Internet! :)
- nu am gradi privata, deci voi fi obligata sa grabesc potty training-ul desi l-as fi lasat in ritmul lui.
- nu am cateing deci voi fi obligata sa gatesc :)) Nu radeti, urasc bucatareala, da' asta e
Altceva care sa ma sperie pe mine nu ar fi. Am spus mai devreme ce-i sperie pe ceilalti.


- faceti 2 plimbari pe luna intr-un oras mare si va aprovizionati cu ce nu gasiti la magazinele din apropiere (+comenzile on-line)
- mai e mult pana in toamna. Daca copilul e pregatit, decurge totul rapid in 2-3 saptamani, deci poti lasa actiunea asta pt la vara
- cat ar fi orasul de mic, o terasa, un restaurant tot are. Apoi sigur gasesti o doamna harnica, dispusa in banii pe care ii dadeai pe caterig, chiar mai putini, sa va faca niste mancaruri delicioase macar de 2-3 ori pe saptamana.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana vio




Imi pare rau daca s-au suparat unii sau altii, dar eu am umblat mult prin Bucuresti, aveam relatii de afaceri, ca-sa-zic-asa si in viata mea nu mi-a fost dat sa vad atata mojicie ca in Bucuresti. Indiferent ca eram la piata sau la Intercontinental.

Alexandra Maria
14.12.2007



ceea ce era de demonstrat!

nu caracteriza un oras intreg,din puntul tau de vedere,ca nu ai stat tu de vorba cu totzi bucurestenii sa le stabilesti gradul de mojicie!
Daca ar fi sa generalizam si sa mergem pe teorema aplicata de tine,acelasi lucru s-ar putea spune si despre unii ardeleni!

Dar n-o facem,ca nu-i frumos!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Twix(tare-mi mai plac)vei gasi si pe cineva sa gateasca in oraselul ala!

In orasele micutze de provincie,penuria de locuri de munca e foarte mare,cred ca-tzi vei gasi si bona si pe cineva la menaj,muult mai repede decit crezi tu!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Twix spune:

@ Dana (andacos)- bona are familie, nu poate pleca. :( Cred si eu ca voi gasi bona acolo, daca nu din sat macar din orasele invecinate. Sper, cel putin. Din pacate, bona chiar nu o pot cauta din Bucuresti cu inetrnetul, trebuie sa ajung acolo.

@ Laura - ma cam sperie potty training-ul pentru ca eu nu l-am fortat ("stimulat") sa faca nimic, nu l-am tinut de maini sa invete sa mearga, a invatat el singur de mobila, nu ma fac ca nu-l inteleg sa vorbeasca, ma rog, in principiu l-am asteptat sa fie el pregatit. Dar sper si eu sa se rezolve de la sine, daca nu o sa "tip" dupa ajutor :))
Exista restaurante, ai dreptate, sunt chiar mai ieftine ca aici.

PS: Nickname-ul mi se trage de la un joculet de pe facebook, ala cu "ce porecla ti se potriveste", l-am facut chiar ieri la birou :)

@ Dana Vio - eu inteleg de ce gandesti asa, desi sunt bucuresteanca (prin adoptie): e un oras mare unde gasesti tot felul de oamnei si unde "nu te stie nimeni" sa-ti fie rusine. Sigur, nu-s toti asa, dar sunt destui. Eu am fost surprinsa foarte placut de oamenii de acolo, sunt mai calmi, mai politicosi, ma rog, au si ei uscaturile lor dar una peste alta impresia a fost pozitiva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui dana vio

Imi pare rau daca s-au suparat unii sau altii, dar eu am umblat mult prin Bucuresti, aveam relatii de afaceri, ca-sa-zic-asa si in viata mea nu mi-a fost dat sa vad atata mojicie ca in Bucuresti. Indiferent ca eram la piata sau la Intercontinental.

Alexandra Maria
14.12.2007



ceea ce era de demonstrat!

nu caracteriza un oras intreg,din puntul tau de vedere,ca nu ai stat tu de vorba cu totzi bucurestenii sa le stabilesti gradul de mojicie!
Daca ar fi sa generalizam si sa mergem pe teorema aplicata de tine,acelasi lucru s-ar putea spune si despre unii ardeleni!

Dar n-o facem,ca nu-i frumos!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit


Zau ca n-am inteles pentru ce te-ai simtit ofensata, daca tot nu esti bucuresteanca?! Dar eu chiar sunt ardeleanca, sa stii!
Scuze de off-topic.

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Da,stiu ,ca ne-ai spus chiar tu la un subiect!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

"dana vio&andacos" ramaneti on topic va rog.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Twix, eu stau cumva la tara (in Franta, nu in Ro) si am stat vreme de ani intr-un oras mare si poluat (Mexico). Orasul e aici la 15 minute cu masina, copii fac 6 minute cu masina pina la scoala.

Pot sa-ti spun ca statul la tara are foarte multe avantaje si itit rebuie ceva bani in plus (pentru benzina si pentru cineva care sa va ajute). Nu ezita o secunda ! O sa-ti lipseasca shopping-ul si viata culturala, insa poti compensa luind concedii culturale si nu de odihna.


Complet offtopic : in rarele cazuri in care am trecut prin Bucuresti am fost placut impresionata de cit de saritori sunt bucurestenii, oamenii normali de pe strada si din autobuz.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana vio

imi pare rau daca s-au suparat unii sau altii, dar eu am umblat mult prin Bucuresti, aveam relatii de afaceri, ca-sa-zic-asa si in viata mea nu mi-a fost dat sa vad atata mojicie ca in Bucuresti. Indiferent ca eram la piata sau la Intercontinental.

Alexandra Maria
14.12.2007


si in restul tarii umbla cain ii cu covrigi in coada aka oamen ii sunt numai lapte si miere


Mergi la inceput