Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***382***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Neatza!

Si eu la birou, dar chef tot ioc. Am fost ieri la eco, am fost un pic dezamagita si initial speriata, in sensul ca s-a vazut clar sacul embrionar, dar fara embrion. Eu uitasem cum a fost la Ana, traiam cu sentimentul ca s-a vazut totul de la 5 saptamani, dar nasa m-a linistit ca si la ea a fost la fel, asa ca mai am rabdare pana saptamana viitoare. Joi am programare la doctor si sper sa se vada si la eco normala.

In rest, incerc sa fiu mai calma si mai linistita, sa nu ma mai framant aiurea pentru lucruri din viitor care nu pot fi controlate.
Si nu stiu exact de ce, dar de cand am aflat au inceput din nou sa ma scoata din sarite socrii. Nu stiu ce naiba se intampla, o fi vreun instinct de conservare sau ceva dar de unde ma impacasem cu ei si imi devenisera chiar simpatici, imi vine din nou sa le crap capul. Oare ce prostie o mai fi si asta

Mami de minune mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Pisik ,probabil esti mai irascibila de la sarcina si de aceea te scot din sarite socrii de care probabil te-ai saturat si dupa convietuirea comuna din perioada renovarii
Cat despre sarcina sunt convinsa ca totul va fi bine, se aranjeaza ele toate


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Novus, si Phiphi a revenit la perioada Shiji (dupa ce renuntzase in favoarea altora cateva luni bune); n-are ea treaba cu batut copiii dar am observat ca tare o distreaza sa aplice ce vede acolo pe noi, mai ales pe tata-so, de genul ca-i mai trage una in cap si rade de se sparge.
Ea adora Shiji, are vreo 5 episoade preferate si le mimeaza efectiv cap-coada (unul care-i place la nebunie e cand da Tom concert si Jerry il tot sacaie; maaama, cand a au fost doua amice la mine a derulat episodul asta de vreo 15 ori si s-a facut ca canta la pian impetuos iar la sfarsit aplauda ca publicul si se apleca gratios, cu mana la piept, ca Tom dupa reprezentatie:)))
Mai are un episod preferat in care Tom il pune pe Jerry intr-o lingura si incalzeste lingura cu chibritul: asa tzopaie si ea si striga "au, au" zici ca pe ea o arde la calcaie:))). Deci ea imita si mimeaza tot din Shiji:)))) Vaaai, acum mi-am amintit, de cand ii place un episod cu bulldogul si fiu'so e jale; de cate ori sta Andrei intins pe burta apare si il mushca de kur, de spate...si dupa cum urla Andrei nu-i de bine!!:)))

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Novus, si Phiphi a revenit la perioada Shiji (dupa ce renuntzase in favoarea altora cateva luni bune); n-are ea treaba cu batut copiii dar am observat ca tare o distreaza sa aplice ce vede acolo pe noi, mai ales pe tata-so, de genul ca-i mai trage una in cap si rade de se sparge.
Ea adora Shiji, are vreo 5 episoade preferate si le mimeaza efectiv cap-coada (unul care-i place la nebunie e cand da Tom concert si Jerry il tot sacaie; maaama, cand a au fost doua amice la mine a derulat episodul asta de vreo 15 ori si s-a facut ca canta la pian impetuos iar la sfarsit aplauda ca publicul si se apleca gratios, cu mana la piept, ca Tom dupa reprezentatie:)))
Mai are un episod preferat in care Tom il pune pe Jerry intr-o lingura si incalzeste lingura cu chibritul: asa tzopaie si ea si striga "au, au" zici ca pe ea o arde la calcaie:))). Deci ea imita si mimeaza tot din Shiji:)))) Vaaai, acum mi-am amintit, de cand ii place un episod cu bulldogul si fiu'so e jale; de cate ori sta Andrei intins pe burta apare si il mushca de kur, de spate...si dupa cum urla Andrei nu-i de bine!!:)))

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.


si eu care vroiam sa te intreb ce desene or mai fi si astea Shiji. Nu intelegeam cum de nu le-am descoperit inca

Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Sarumana, nu-i nevoie, daca zici ca de la HelpNet e luat o sa trec si p-acolo

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Neata!

Tufete, are careva higrometru? Ca io am gasit pe net numai de la 100 lei in sus. O varianta mai cu discount exista?

La mine in casa e condens, cu toate astea caloriferele duduie si aerul pare uneori uscat. As vrea sa ma prind si eu cum e si cred ca la un moment dat imi va fi necesar un dezumidificator.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way


Neata !!!

am io Monnvas, ti-l imprumut daca vrei ca si asa sta nefolosit, l-am luat de la Helpnet cu vreo 35 ron, asta in perioada cand credeam ca ne trebuie umidificator dar de fapt aveam nevoie de dezumidificator

Haideti si la o cafea !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Neata gagici!

Inca nu am vazut pozele, aseara m-am pus la citit si pina la 11 n-am mai lasat cartea din brate.
Izia a plins iara aseara cind am pus-o la nani, dar cind am scos-o din patul ei de nervi si a vazut ca si io tot in pat eram si ca nu se intimpla nimic interesant s-a bagat singura inapoi la nani si nu a mai zis nici pis

Nu inteleg ce e atita invalmaseala si aruncat cu rosii la subiectul pisiciigrix... si inca o data ma minunez cum la noi in odisee, desi avem opinii diferite, reusim sa ne facem intelese fara sa ne batem bravo noua si bine ca ne-am adunat asa, mai pline de inteligenta emotionala :))



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

am uitat sa zic ca am vazut si eu pozele excursionistelor, foarte frumoase, si locatia si cazarea si tinutele, dar mai ales protagonistii! se vede ca va simtiti tare bine impreuna

Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

Nu inteleg ce e atita invalmaseala si aruncat cu rosii la subiectul pisiciigrix... si inca o data ma minunez cum la noi in odisee, desi avem opinii diferite, reusim sa ne facem intelese fara sa ne batem bravo noua si bine ca ne-am adunat asa, mai pline de inteligenta emotionala :))



Da, am citit si eu putin si am vrut sa mai zic una alta dar m-am abtinut ca sigur mi-o iau in freza plus ca nu-mi racesc gura de pomana cu niste necunoscute pana la urma, aici e altceva, ma simt ca intre prietene cu care pot discuta si in contradictoriu ca e normal sa nu avem aceleasi opinii si sa nu ne placa aceleasi lucruri

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Chatonel, exact la asta ma gandeam si eu de dimineatza!!! Si ma gandeam ca de fapt e asa de aiurea, s-a facut asa o falsa "dihotomie" cu: "mamele de profesie mame" si "mamele de cariera", cand de fapt cred ca extremele sunt foaaaarte putine (prin "extrema" intelegand femei care au renuntat TOTAL la profesie (sau mai mult de 3 ani) pentru a se ocupa de familie si femei care au lasat bebelushul de 2-3 luni pe mana altora pentru a se intoarce vijelios "la cariera", plictisite sau neadaptate de fapt la viata cu copilul). In rest...toate suntem si mame si avem si profesii. Bine, unele au un substrat dureros si de aceea sunt atat de vehemente (din postari vechi pe forum stiu ca una dintre cele mai mushcatoare de pe acel forum si-a lasat bebelushul in Ro la parinti si a plecat in USA la doctorat/cariera si nu l-a mai vazut cativa ani, vreo 5, pana l-a luat acolo- nu tin minte amanuntele deci probabil datele date de mine nu sunt chiar exacte, dar cam asta este rezumatul. Normal ca fiecare vorba spusa la topic are conotatii dureroase pentru ea si fara sa vrea se simte atacata/ judecata si incearca sa ia totul in raspar/la bashcalie).
Revenind la oile noastre...da, Alexandra, Phiphi le sintetzeaza, "Tom si Jerry"= "Shiji", Pongo si Perdita= "goshi" sau mai nou "gogoshii" si acum recent a fost o faza tare, au eram in alta camera si o auzeam pe Phiphi repetand din ce in ce mai tare si mai nervosa:"bidu...bidu...BIDU!!!" si sotzul disperat ii enumera:"daaa, shiji vrei? sau Tarzan? " si tot isi incerca norocul, Phiphi mai sa explodeze urland:"bidu!!!" Ma intreaba distrus sotzu':"oare ce-i aia?!"
Eu:"habar n-am..." si intr-un moment de iluminare, chiar cand izbucnea Sophia in plans:"Scooby Doo!!!!!!!!"
Aia era!!!:)))

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Las' ca mi-o racesc io. Ma rog, in general nu prea sunt bagata in seama

Citat:
citat din mesajul lui novus

Da, am citit si eu putin si am vrut sa mai zic una alta dar m-am abtinut ca sigur mi-o iau in freza plus ca nu-mi racesc gura de pomana cu niste necunoscute pana la urma, aici e altceva, ma simt ca intre prietene cu care pot discuta si in contradictoriu ca e normal sa nu avem aceleasi opinii si sa nu ne placa aceleasi lucruri

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput