Aspirante optimiste (748)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare fetelor
yna eu zic sa vb si cu ginecologul, eu am o colega de munca care are autoimuna hashimoto si a tinut tratament ceva timp, regim , s-a ingrasat si dr endocrino a tinut-o pe pilule (yasmine), faza e ca ea atunci nu-si dorea bebe, nu era casatorita....si la o luna sau 2 dupa ce a intrerupt pilulele a ramas, are o minune de baietel...pe parcursul sarcinii a luat eutirox si a facut analizele, iar glanda a fost fff bine in timpul sarcinii chiar mult mai bine decat in rest...acum dupa sarcina inca n-a apucat sa-si mai faca analizele ca bebe consuma timp, insa a slabit fff mult si trebuie sa vada daca nu cumva o da in hiper...
bafta si sa auzim cat mai repede de II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinuta78 spune:

yna, eu am acelasi diagnostic ca si tine. Chiar daca doctora ar spune ca ai voie la bb imediat, nu vreau sa te descurajez, dar pana nu reglezi tiroida, nu cred ca te lasa natura sa ramai. Eu am asteptat mai bine de un an, bine aveam si alte probleme. TSH-ul il aveam in general in jur de 2 cu 75 eutyrox. Am ramas natural in luna in care TSH-ul era 0.75, iar in ziua 40 cand am facut si beta, TSH-ul ajunsese la 8. Deci sarcina te va deregla foarte mult. Am crescut automat la 100 si 125 eutyrox. Ai mare grija in momentul in care ramai gravida sa cresti imediat doza.(Analizele se fac cam la 6 saptamani dupa schimbarea dozei de eutyrox, deci nu la luna, n-ar avea sens).
Referitor la pierdere, te inteleg perfect. Chiar daca cu mine Doamne Doamne a fost mai bun, asa ca la data cand ar fi trebuit sa nasc, aveam deza un nou sambruel in burtica, durerea a fost tot mare.

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marci1418 spune:

buna fetelor!!! si bine vam gasit in noul an!!! Eu nu am intrat de ceva timp deoarice nu am avut net iar daca aveam net mergea foarte greu si nu mi se deschideau paginile....
- eu ce sa zic mare noutati nu am... astept sa vina luna februarie ca sa ma duc sami verific trompa ramasa... abia de pe 25 decembrie am inceput sa am contact cu sotul,nu ejaculeaza in iuntru, insa dupa al doilea contact a doua zis am avut o scurgere rozalie, de obicei asa e la nidatie... dar nu vreau sa presupun nimic abia pe 12 trebuie sami vina CM am sa astept si sa vedem... Desi recunosc dupa extrauterina mii frica sa nu se mai repete...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina85 spune:

Buna fetelor!!!!

Ce liniste e pe forum,nu imi vine sa cred!!!

Sus fetelor,ridicati-va si faceti-va auzite.

De maine incep cu testele de ovulatie,monitorizez in continuare temp baz si am niste emotii de nu imi vine sa cred.Parca ar fi prima luna de cand il cautam pe.

Va ast cu vesti!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marci1418 spune:

sai bafta multa gina si sa ti se indeplineasca visul de a deveni graviduta cat mai curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui marci1418

sai bafta multa gina si sa ti se indeplineasca visul de a deveni graviduta cat mai curand


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Un copil reprezinta punctul de vedere a lui Dumnezeu potrivit caruia viata trebuie sa continue...



Merci Marci si u la fel,sa ai bafta ca am inteles ca trebuie sa te testezi acusica
Ceva simptome aparte pata rozalie?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marci1418 spune:

gina eu nu am dus cont de nimic, caci neam propus cu sotul sa facem copii dupa verificarea trompei... insa am avut contacte fara eajculari in vagin... dar vad ca asta nui chiar o metoda reusita pentru a ne apara de o sarcina... simtome atunci cand am avut pata era fix ca la cm, a tinut doar o zi scurgerea si atita, dupa care am avut o saptamina dureri ca la CM ce credeam ca o sa vina... si asa simtome nu mai am, doar dureri puternice de sfarcuri si cam asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Hello, girls!

marci, DACA esti nerabdatoare, poti face test chiar de maine dimineata :D iti recomand Dr Baby, sunt bune si ieftine sau surecheck pentru siguranta garantata.
Gina, incearca si-un "leac babesc", il stiu de la Alex : in fiecare zi dupa ce se termina cm pana la ovulatie (sau dupa, ca doar n-o fi foc ) sa bei un pahar de vin rosu.

Wishing for rainbow baby dust !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marci1418 spune:

bob ma aflu acuma in grecia aici nu sunt teste din astea, insa miam luat tese de la Moldova... mam aprovizionat caci aici cel mai eftin test e 12 euro... am rabdare de chair o sa intarzie am sa astept pina pe 17

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Citat:
citat din mesajul lui marci1418

bob ma aflu acuma in grecia aici nu sunt teste din astea, insa miam luat tese de la Moldova... mam aprovizionat caci aici cel mai eftin test e 12 euro... am rabdare de chair o sa intarzie am sa astept pina pe 17


ohooo, deci stai foarte bine cu rabdarea faci cum crezi tu ! Eu iti urez sa ai un rezultat care sa te bucure !

Wishing for rainbow baby dust !

Mergi la inceput