Aspirante optimiste (748)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Fetele am auzit despre o fetita de 2 ani bolnava de leucemie, va dau link-ul http://www.mariateodora.ro/povestea-mariucai/. Doamne-ajuta sa se faca bine!

Toata nadejdea mea spre tine o pun Maica lui Dumnezeu, pazeste-ma sub acoperamāntul tau.
http://lt3f.lilypie.com/uSCdp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_ana spune:

Buna fetelor,

Sunt noua pe aici, dar va citesc de ceva vreme. Ma bucur enorm pentru cele care au reusit, si sper ca va fi bine pentru cele care incearca in continuare.
Eu astept minunea de 4 ani... defapt 3, pentru ca niste probleme de sanatate m-au tinut pe bara un anisor (o operatie de coloana). Sunt satula de alrgat prin medici si de inghitit pastile. M-am facut cat malul, nu ma mai recunisc. Sotul nu vrea sa faca spermograma, ca deh, ii e rusine... unde este mandria lui de barbat. Uneori ma supar pe el si imi lasa impresia ca nu isi doreste un bb si ca lupt singura de atatia ani.
Am avut ovare polichistice acum ceva vreme... sa tot fie 3 ani de-atunci, dar acum sunt bine, iar medicul meu ginecolog imi spune sa trec la treaba. Nu l-am mai vizitat de 6 luni, si nici nu mai am vointa sa merg curand. Cred ca urmatorul pas va fi sa imi plimb fizicul pana la un laborator de analize si sa testez tot ce medicii nu mi-au dat de testat pana acum (din 4 medici pe la care am umblat, niciunul nu mi-a dat sa fac seturi de analize).
E clar ca ceva nu este normal, dar ce sa-i faci...


sper sa ma primiti si pe mine langa voi

Miracles are not yet to come, because i am waiting too hard.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Roxy_ana, trebuie sa ai o discutie serioasa cu sotul tau referitor la spermograma...chestia cu mandria lui de barbat e o aiureala...eu sunt mai dura, dar doar asa poti schimba ceva! E vorba de copilul vostru, nu e doar al tau! Trebuie sa faci analize, cu siguranta e o mica problema undeva si nu are rost sa astepti...afli despre ce e vorba, rezolvi si gata!
Trebuie sa iti urmaresti si ovulatia, sa aveti contact cand trebuie, cat trebuie...
Bine ai venit la noi si iti dorim sa pleci cat mai repede la odiseea bebelusilor!
O sa observi ca mesajele tale apar mai greu, se intampla pentru ca primele 10 mesaje sunt moderate...asa ca scrie repede cateva pana faci 10 si apoi iti vom vedea mesajele in timp real.


9 saptamani si o zi
_
Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s
Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E 1/zi, Omega3
pentru sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yna85 spune:

Buna fetelor!

Eu tot cu starea mea...poate si mai rau un pic...am fost la endocrinolog si mi-a spus ca 3 luni nu am voie bebe!!! Mie mi se pare foarte mult timp...mai e cineva cu tiroidita autoimuna cu hipotiroidism? Trebuie sa iau tratament si sa tin regim si dupa 3 luni sa verific din nou analizele!Pe deasupra ieri a nascut colega mea, care a fost graviduta deodata cu mine, ma bucur ca sunt bine amandoi...dar simt asa o durere cand ma gandesc ca acum as fi putut sa am si eu in brate bebelasul meu iubit . Simt ca nimeni nu ma intelege...unele prietene si inclusiv bunica imi spun sa nu fiu invidioasa, cand nu e vorba de nici o urma de invidie.
Ylari, felicitari pe baietel! Ce perfect!
MeAlex sa ai o sarcina usoara pana la final! Am vazut ca deja ai 9 saptamani! Sa va ajute Bunul Dumnezeu!
Deny si eu pe stau deoparte ca si tine! Doar ca am mai putine sperante acum, sper sa vad mai incolo si luminita de la capatul tunelului!

Va pup pe toate tare!

http://lagf.lilypie.com/zFnw.png
http://lt2f.lilypie.com/ofWb.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Yna, as zice sa vorbesti si cu ginecologul, s-ar putea sa poti incerca si mai devreme cu tratamment. Am o amica ce a ramas mai repede gravida mai repede decat ar fi avut voie dupa o operatie de tiroida, a luat Eutirox toata sarcina si si-a dozat hormonii tiroidieni, totul a fost OK. De tiroidita nu stiu prea multe, cred ca trebuie sa cauti pe forum ca poate exista subiectul. La Trombofilie era o fata cu tiroidita autoimuna, dar nu o mai gasesc.
Multumesc pentru urari, chiar avem nevoie, avem cateva zile grele si speram sa trecem cu bine de ele.


9 saptamani si o zi
_
Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s
Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E 1/zi, Omega3
pentru sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yna85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex

Yna, as zice sa vorbesti si cu ginecologul, s-ar putea sa poti incerca si mai devreme cu tratamment. Am o amica ce a ramas mai repede gravida mai repede decat ar fi avut voie dupa o operatie de tiroida, a luat Eutirox toata sarcina si si-a dozat hormonii tiroidieni, totul a fost OK. De tiroidita nu stiu prea multe, cred ca trebuie sa cauti pe forum ca poate exista subiectul. La Trombofilie era o fata cu tiroidita autoimuna, dar nu o mai gasesc.
Multumesc pentru urari, chiar avem nevoie, avem cateva zile grele si speram sa trecem cu bine de ele.


9 saptamani si o zi
_
Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s
Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E 1/zi, Omega3
pentru sanatos!





Si eu ma gandeam sa-mi fac in fiecare luna analizele si sa vad, daca merge ok cu tratament, macar in martie la sfarsit sa intru din nou in cursa pentru bebe! Oricum trebuie sa fac analizele in fiecare luna si daca raman va trebui sa-mi creasca doza...dar pana acolo mai e asa un drum lung...
Draga mea, sper din tot sufletul sa treceti cu bine peste zilele astea, si roaga-te la Doamne Doamne sa va ajute! o sa ma rog si eu pentru voi, ca data trecuta m-a ascultat (vreau eu sa cred ca si pe mine - cand ti-a iesit testul pozitiv)! Sa ai parte de un weekend linistit! Te pup!

http://lagf.lilypie.com/zFnw.png
http://lt2f.lilypie.com/ofWb.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Yna e greu, stiu ca e greu, am plans citind postarea ta ca si eu dau de asa momente.
Sunt alaturi de tine




2 sarcini pierdute la 4+

in curand pana la termen cu un sanatos si vioi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

mi-a venit ciclosul
asta e, alta data

eu ma joc cu printesica mea, e plina de energie, o jucausa si o scumpete
asa energie imi da si mie

va pupic pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Imi pare rau Lore pt ziua 1.
Dar ma bucur optimismul tau ca deja m-ai si molipsit

Cat despre mine, eu azi am ovulat, asa ca peste 15 zile imi astept si eu ciclosul.
Abia astept sa dau analizele la Synevo si asa am emotii pt rezultat.
Asa cum zice MeAlex, devii mai linistita cand stii ce ai si ce sa faci mai departe, decat sa nu stii ce "boala" ai si sa stai in stres.

Va doresc pe maine o duminica frumoasa si cu soare.




2 sarcini pierdute la 4+

in curand pana la termen cu un sanatos si vioi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Oii-oii ce tare bate vantul pe aici...

Pe unde sunteti fetele?



2 sarcini pierdute la 4+

in curand pana la termen cu un sanatos si vioi

Mergi la inceput