Aspirante optimiste (748)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

deja suntem 5 candidati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Pe ce site e? Daca e ejobs, vezi la ce posturi au mai candidat...s-ar putea sa te mire...


9 saptamani si 4 zile



Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s
Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 2 g/zi, MagneB6 1/zi, Acid folic 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3, Nospa 3/zi, Scobutil 3/zi, Utrogestan 600 mg/zi
pentru sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabyv

Buna fetele
Am terminat si eu cu botezul si baita, asa ca acum pot sa incep sa ma mai relaxez.
Gina, nu cred ca o sa-ti arate FF ca urmeaza sa ovulezi, asta e o optiune pe care o ai dupa cateva luni, pentru ca situl invata din ce ai notat tu. Daca ai platit, atunci ai mai multe atentionari, iar calcularea ovulatiei este mai precisa. Si eu sunt f multumita de site.
Acum, tu rebuie sa iti iei temp aproape de ora care ai stabilit-o, ca altfel nu este acurata. Mai intreaba daca nu intelegi cea.
Restul fetelor va
Alex, sper ca esti mai bine
Si poate ne mai animam si noi, ca e cam pustiu pe aici



Aha tre sa platesc,partea asta nu am inteles-o,nu prea am inteles in general cum functioneaza.Am intrebat-si pe ylari dar cred ca nu a mai intrat....imi arata doar graficul cu temp si atat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

da, pe e-jobs este dar nu stiu cum sa vad
stiu ca imi mai apare cand aplic la un job la ce au mai aplicat si ceilalti dar cum eu am aplicat prima nu stiu cum sa vad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

O fi Polisano? Am gasit postul pe ejobs si am vazut ca nu e rubrica cu joburile la care au postat ceilalti.


9 saptamani si 4 zile



Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s
Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 2 g/zi, MagneB6 1/zi, Acid folic 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3, Nospa 3/zi, Scobutil 3/zi, Utrogestan 600 mg/zi
pentru sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

nu e polisano ca aia intotdeauna spun cand au posturi
dar aici e trecut ca si confidential si sigur nu sunt ei
sau asa cred

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miky82

fetelor am si eu o intrebare sucul de citrice sau cel de mere cu morcovi facut in casa, daca fac cantitate mai multa, cat pot sa il pastrez la frigider?

Multumesc anticipat!


In curand
Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!
anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi



Miky, dupa o ora devine nociv, isi pierde proprietatile si devine nociv

eu asa zic, asa am citit cand mi-am luat eu storcatorul

Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Fetele,va rog ajutati-ma si pe mine cu un sfat.Am renunat la anticonceptionale adcum 2 luni,prima luna dupa ce le-am oprit mi-a venit menstruatia la 28 de zile exact,iar acum sunt 34 de zile si nimic.sanse de sarcina nu sunt deloc pentru ca ne-am protejat,mai avem inca o luna de asteptat pana sa incepem proiectul bebe,am facut totusi un test de sarcina si e negativ.Pot sa apara dereglari atat de mari dupa pastile?Eu mereu am avut ciclu la 28 de zile,in ultimii ani chiar 26-25 de zile.Si daca sunt dereglari de la pastile cum de in prima luna dupa ele a venit normal?nici nu stiu cat sa mai astept pana sa ma duc la medic.
In alta ordine de idei, Ylari,eu te-as sfatui sa nu faci amnio,dar e strict bazat pe experienta mea,eu una nu mai risc niciodata.Daca nu faceam amnio probabil acum l-as fi tinut in brate pe Lucas.

Mami de Cosmin (03.07.1997) si de ingeras Lucas (15.02.2011-17.04.2011)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_23 spune:

buna fetelor,
am intrat sa va salut,
Me alex ms pentru incurajari aseara eram obosita rau. Eu iti tin pumnii sa fie bine, adica sa fi cuminte sa faci ce zice medicul.
pentu voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Buna seara fetele.
Sunt si eu pe aici, doar seara dupa job pot sa scriu ceva.
Intru si in timpul zilei, de pe telefon, atunci doar va citesc.

Ylari, eu la fel nu-ti recomand amnio.
Asculta mai bine de la cele patite.

MeAlex, ce sperietura mi-ai tras si mie cand am citit ca ti-a fost rau. Multumesc lui DD ca sunteti bine, si ca bebe este bine.
Sa va ajute DD sa ajungeti sanatosi pana la termen.

Lorena, tin pumnii pt tine la job.

Pretysunshine, eu nush ce sa zic. Asteptam sa intre fetele care au "experienta" cu AC.

Tin pumnii la fetele care se testeaza si sa ne anuntati cu II frumoase


Va pup pe toate.

P.S. cat despre mine, deocamdata nimic nou, doar ca sunt tare obosita, dublu (de la job), pt ca de luna asta am grija si supraveghez dupa 2 copii acuma(frati, 1an8luni si 2ani11luni), ambii baieti, nu reusesti sa te poti imparti in doua ca amandoi odata in acelasi timp cer atentie, joaca, activitati si este si mai greu. Ca ala mai mare a si devenit gelos rau, ca mereu il bate, ii trage de par, il musca, il impinge pe ala mai mic. Ufff razboi mereu intre ei. Mai ales cu jucariile se fura unul de la altul de parca e ultima jucarie de pe raft. Plus ca sunt si un pic racita ufff taman acuma cu raceala la mine?
Cineva mi-a zis ca sa ai grija de baieti(mai ales 2 la nr si cu distanta mica intre varste) este mult mai greu decat de fetite. Nah, fac un off topic cu intrebarea asta, ce parere aveti mamicile de baieti si mamicile de fetite?




2 sarcini pierdute la 4+

in curand pana la termen cu un sanatos si vioi

Mergi la inceput