Aspirante optimiste (748)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Crismac, repeta testul dimineata. Ce marca de test ai folosit?
Cel mai sigur e sa faci testulde sange.


9 saptamani si 4 zile



Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s
Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 2 g/zi, MagneB6 1/zi, Acid folic 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3, Nospa 3/zi, Scobutil 3/zi, Utrogestan 600 mg/zi
pentru sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crismac

Am facut testul ca nu am mai avut rabdare si evident ca a iesit negativ !!!
Nu inteleg de ce mai speram eu ca doar stiu ca am cm neregulat !
Cel mai tare ma enerveaza ca nu sunt si eu ca toata lumea . Sa stiu ca in data de ar trebui sa-mi vina si apoi ... sa-mi vad de treaba in continuare .
Oare este vreo sansa ca testul sa se insele ???
Adica eu am dureri de burta si stare de greata de pe 3 ianuarie . Banuiesc ca atunci ar fi putut embrionul sa intre in contact cu uterul meu . (+/- 1-2 zile ) . Cred ca in 7 zile nivelul da hcg ar fi trebuit sa fie detectabil de teste , nu ? Poate voi stiti mai multe sima lamuriti si pe mine .
Imi pare rau ca deschid anul cu un test negativ !
Ma enervez ca nu-mi vine odata sa stiu ce am de facut mai departe !
Scuzati-mi reactia dar sunt cam demoralizata si un pic nervoasa !

www.gradinacris.blogspot.com



E normal sa fii asa,suntem toate in aceiasi situatie ca si tine cand vedem testu negativ iar cat despre test parerea mea e ca pana nu vine ciclosul mai e o sansa

Si eu aveam un cm regulat ca un ceas dar de cand am vrut un a inceput sa se schimbe,de la 26zile acum e intre 26-29

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

ceao fetelor


eu nu sunt prea bine
ma gandeam eu ca linistea mea a durat cam "mult"
cred ca am exagerat cu mancarea de sarbatori si acum orice as manca am dureri de stomac urate de tot
simt cum se contracta in capul pieptului si ma inteapa

legat de bb parca iar m-a cuprins o stare din aia, de revolta
dar nu asa ca inainte

voiam sa-mi fac hormonalele dar nu am bani
asa ca daca o sa reusesc sa merg la un control la medic luna asta o sa fie super bine

ma bate un gand: sa intreb un medic daca nu ar fi ok sa-mi faca un chiuretaj
ca sa curete locul ca sunt aproape sigura ca am ceva sechele de la primul chiuretaj
voi ce ziceti?

simt asta pt ca menstra mea e ciudata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Salut, Lore!
Ia-o usor cu mancarea, mananca foarte putin si va trece. Am patit-o si eu asta toamna.
Ai putea sa faci mai degraba monitorizare ecografica sa vezi daca ovulezi, e cel mai sigur, si eventual, progesteronul.
Legat de chiuretaj, de unde stii ca nu vei ramane iar cu probleme? De ce zici ca e ciudata menstra ta?


9 saptamani si 4 zile



Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s
Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 2 g/zi, MagneB6 1/zi, Acid folic 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3, Nospa 3/zi, Scobutil 3/zi, Utrogestan 600 mg/zi
pentru sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crismac spune:

Testul pe care l-am folosit se numeste Optima . Este singurul pe care l-au avut la noi la farmacie !Eu stau la tara si aici se intampla sa nu aiba nici macar algocalmin uneori la farmacie .
Pot fi teste asa de proaste ???
Diseara vine sotul de la servici si i-am spus sa ia Barza sau Sure check .
Poate o sa-l repet maine dimineata daca o sa am taria .
Si cand te gandesti cat am prestat luna asta , a fost cam ca o a doua luna de miere .
Daca acum nu am nimerit pe bebe atunci cand ???
Multumesc pentru incurajari . Este bine sa-ti poti spune of-ul undeva / cuiva .

www.gradinacris.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

alex alta idee nu mai am

inainte de chiuretaj aveam menstra normala, adica sange normal
acum e foarte schimbat, defapt de la primul cm de dupa chiuretaj asa a fost

adica e sange foarte deschis la culoare, roz chiar cu foarte multa mazga, ca niste muci amestecati cu sange

SCUZATI DETALIILE!!!!

nu stiu ce sa zic, doar ca simt uneori ca inebunesc

imi pare rau de problema ta, dar am mai auzit de astfel de probleme aparute si stiu ca e din cauza clexanelui asociat cu aspenter
iar bebe nu a avut nimic

multa sanatate tie si lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Pai asa aveam si eu menstra, Lore! Uneori aveam si cheaguri.
Zau, incearca niste ecografii, faci la 2-3 zile, in functie de cat de mare e foliculul la prima.
Multumesc pentru ce ai zis de hemoragii. Da, si mie mi-au oprit aspenterul, mai sangerasem putin din cauza lui cand luam zlinic, apoi luam la 2 zile. Sper sa fie bine...
Camcris, mai degraba SureCheck.
Testul facut e alb-alb?


9 saptamani si 4 zile



Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s
Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 2 g/zi, MagneB6 1/zi, Acid folic 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3, Nospa 3/zi, Scobutil 3/zi, Utrogestan 600 mg/zi
pentru sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Alex ma bucur ca sunteti bine, sa asculti sfatul medicului si sa stai cat mai mult in pat, multa sanatate!
Crismac si eu zic la fel sa mai faci maine dimineata inca un test.


In curand
Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!
anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

da alex o sa mai incerc si monitorizari dar am mai facut mai demult si era totul ok
si teste de ovulatie pozitive
chiar nu mai stiu

am momente cand nu ma mai gandesc deloc, cel putin in ultimele doua luni iar de ieri iar m-au apucat disperarile si frustrarile si ....toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Ciao fetelor,

Alex ce sperietura, bine ca e buburuzu ok, ai grija de tine. Iti multumesc ptr ajutorul cu e-mailul, mi-a si raspuns, o draguta dna dr, mi-a urat bafta, te pup mult. Noi suntem bine, Eva la fel, e o dragalasa, nu prea ii place la gradi vrea acasa la rasfat

Noi suntem ok, doar ca zilele astea sper voi face amnio ptr ca am fost o cretina si am facut triplu test si a iesit scorul cam naspa ptr trisomia 18 si tot weekendul am plans, asa ca ma duc sa ma intzep ca sa scap de o grija.

De stefulici mai stiti ceva, ce o face? La odisee nu am mai vazut-o ...

Lore n-ar fi rau sa discuti cu un medic, menstra ta e cam dubioasa intradevar. Spune-i si asta, chiar sunt curioasa ce zice.
Micky welcome stiam eu ca nu poti fara noi, lol!
Asa ca sa strigam si pe Mihaelafalt si pe Deny care mai intra dar rarut.
Gina cum e cu fertility friend, te-a prins? Eu nu ma puteam dezobisnui dupa ce am ramas gravi, lol.

Tzuky ce mai faci, mai da-ne o stire, ceva.

Crismac eu as face beta direct sa fiu in locul tau.

Pupici tuturor, fug la doctor ca am o intalnire sa discutam despre amnio.

Pupiiiiiici!!!!

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa

bebedoiu
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput