Aspirante optimiste (748)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marci1418 spune:

MeAlex daca pina duminica no sami vina CM atunci o sa fac un testulet, iar daca o sa vina pina o sami verific trompa o sa fiu mai atenta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marci1418 spune:

buna dimineata fetelor haideti la un ceiut, cafeluta sau laptic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crismac spune:

Buna fetele ! Diseara vine sotul cu testul si vom vedea !
Mie imi este greata in continuare si sincer imi este tare frica ! Ma rog sa ne dea Dumnezeu copii sanatosi la toate ca asta este tot ce conteaza .
Deja am 8 zile intarziere dar ... De emotie am mainile sloi , inghetate ...
Am inceput de aseara sa iau un No-spa ( cand simt ca incep durerile ).
O sa va tin la curent imediat ce aflu ceva .
Ce putem face ca sa mai ingustam paginile ???? Sunt tare greu de citit !


www.gradinacris.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Crismac, te astept cu II! Il faci diseara? Tu ai ciclu regulat? Nu mai stiu daca ai povestit.Nu stiu daca se pot ingusta paginile.


9 saptamani si 4 zile



Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s
Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 2 g/zi, MagneB6 1/zi, Acid folic 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3, Nospa 3/zi, Scobutil 3/zi, Utrogestan 600 mg/zi
pentru sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Buna fetele!

Ce mai faceti? nu stiu cum sa va zic dar eu nu pot sa stau departe de voi , asa ca am revenit.

Crismac o sa fie sigur sigur II liniute pe testul tau.
Fetele va pe toate.

In curand
Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!
anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex

Miha, si eu stiu ca daca ai tratament cu Eutirox poti incerca sa faci bebe. Cunosc o fata care a facut asa.
Acum nu e problema ca ai ridicat, dar mai incolo si in sarcina nu mai ridica nimic.
Multumesc mult ca ma urmaresti si te bucuri pentru fiecare zi adaugata la semnatura mea, mai ales ca in ultima perioada am avut probleme. Speram ca suntem bine. Iti doresc ca sa ai si tu semnatura ca a mea cat mai repede si sa adaugi mereu cate o zi.
Pup!



9 saptamani si 3 zile
_
Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s
Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 2 g/zi, MagneB6 1/zi, Acid folic 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3, Nospa 3/zi, Scobutil 3/zi, Utrogestan 600 mg/zi
pentru sanatos!




Alex dar ce probleme ai avut? daca poti sa-mi spui, sper ca sunteti bine.

In curand
Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!
anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina85 spune:

Alex nu ne speria,ce probleme ai avut????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Joia trecuta am avut o hemoragie mare, m-am ridicat de pe scaun si am simtit ca s-a rupt o punga cu lichid...am facut un pas si a cazut pe parchet o picatura de sange...a fost mult, a trecut prin pantalonul de trening, au fost si cheaguri mari, ma speriasem ca era bebe. Am ajuns la spital si a zis ca e OK, are activitate cardiaca, ca probabil am avut un hematom care s-a eliminat si am o mica dezlipire de placenta. Cam atat. Mi s-a recomandat sa stau numai in pat (merg doar la baie), sa iau mai mult Utrogestan, Nospa, Scobutil si am scos Aspenterul.


9 saptamani si 4 zile



Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s
Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 2 g/zi, MagneB6 1/zi, Acid folic 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3, Nospa 3/zi, Scobutil 3/zi, Utrogestan 600 mg/zi
pentru sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex

Joia trecuta am avut o hemoragie mare, m-am ridicat de pe scaun si am simtit ca s-a rupt o punga cu lichid...am facut un pas si a cazut pe parchet o picatura de sange...a fost mult, a trecut prin pantalonul de trening, au fost si cheaguri mari, ma speriasem ca era bebe. Am ajuns la spital si a zis ca e OK, are activitate cardiaca, ca probabil am avut un hematom care s-a eliminat si am o mica dezlipire de placenta. Cam atat. Mi s-a recomandat sa stau numai in pat (merg doar la baie), sa iau mai mult Utrogestan, Nospa, Scobutil si am scos Aspenterul.


9 saptamani si 4 zile


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s
Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 2 g/zi, MagneB6 1/zi, Acid folic 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3, Nospa 3/zi, Scobutil 3/zi, Utrogestan 600 mg/zi
pentru sanatos!




Bine ca e totul bine asa ca repaus total....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crismac spune:

Am facut testul ca nu am mai avut rabdare si evident ca a iesit negativ !!!
Nu inteleg de ce mai speram eu ca doar stiu ca am cm neregulat !
Cel mai tare ma enerveaza ca nu sunt si eu ca toata lumea . Sa stiu ca in data de ar trebui sa-mi vina si apoi ... sa-mi vad de treaba in continuare .
Oare este vreo sansa ca testul sa se insele ???
Adica eu am dureri de burta si stare de greata de pe 3 ianuarie . Banuiesc ca atunci ar fi putut embrionul sa intre in contact cu uterul meu . (+/- 1-2 zile ) . Cred ca in 7 zile nivelul da hcg ar fi trebuit sa fie detectabil de teste , nu ? Poate voi stiti mai multe sima lamuriti si pe mine .
Imi pare rau ca deschid anul cu un test negativ !
Ma enervez ca nu-mi vine odata sa stiu ce am de facut mai departe !
Scuzati-mi reactia dar sunt cam demoralizata si un pic nervoasa !

www.gradinacris.blogspot.com

Mergi la inceput