Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 18

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chitosenia spune:

Buna fetele mele,

Anunt astazi a2a zi de munca pe anul asta... eu tot sper sa vad cineva lipsa mea de interes si sa-mi curme suferinta sa ma lase acasa... acum oricun am productivitatea luminii stinse si a melcului in marsalier .
Maine imi vad strengarul... sunt curioasa cum o sa fiu cu energia ca pana la 2 sunt la munca si la 5 am programare... sa vad unde mai bag si un mini shopping.... planuri de racheta supernova .
Bebe e un dansator ...simt ca nu ii place pozitia de la birou dar trebuie sa mai reziste un pic pana ne intoarcem pe canapea...plus sculatul asta dimineata il confuzeaza profund ... de abia se obisnuise cu sculatul tarziu... ca iar l-am facut om al muncii .

Pup fetele si strengarii

Mamica de Bu minunat si de strengar +27

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Dia si eu as fi lasat mai multe zile de concediu dupa nastere doar ca nu ma ajuta cu nimic pentru ca eu ma intorc la serviciu dupa un an si trebuie sa ma intorc inainte sa implineasca copilul 1 an. Asa ca oricate zile de concediu medical mi-as lua dupa nastere tot in aprilie ma intorc la serviciu.

Cristina 25+ Karina, comoara noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Buna fetele,

Oanace, multa sanatate!

Eu tocmai ce am avut o .. chestie.. sper sa ma puteti ajuta voi cu un raspuns. Cum stateam eu in pat bine mersi, am simtit cum mi se scurge ceva - incolor, inodor - dar in cantitate suficient de mare incat sa ma alarmeze.. mi-am patat pantalonii si cearsaful cam de marimea unui pumn. M-am ridicat in picioare si s-a oprit, am mers nitel, m-am asezat iar la orizontala si nu s-a mai intamplat nimic.. Nici acum, dupa ~20 min, nu se mai intampla nimic. Ati auzit de asa ceva? Aveti idee ce ar putea sa fie?

Mersi mult!

28+ cu Gaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

O fi o scurgere mai abundenta, era gelatinoasa ? Stiu ca dopul ar trebui sa aiba ceva culoare daca l-ai fi pierdut , dar eu zic ca nu e o problema.

2004- ovarectomie dreapta din cauza unui chist; urmari: ocluzie intestinala si multe aderente!
-tratament 2 luni cu clostybegit fara rezultat +20 kg acumulate gratis
-2010- 3 inseminari nereusite la clinica Promed + 1 FIV nereusit
2011-ET reusit la clinica Promed

Multumesc Bunului Dumnezeu!
27+ Victor Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Oana, eu stiu ca in trimestrul 3 creste secretia si am mai citit ca au mai fost fete cu ceva asemanator cu pierderi de lichid, dar poate e util sa verifici la medic totusi?



25+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.4 seara, Aspenter 2/zi seara, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, L-arginina*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Dana, pentru mai mare siguranta, verifica cu dr. tau - e cel mai sigur (chiar si numai telefonic, oricum e mai in masura sa iti dea un raspuns util). Probabil nu e cazul sa te alarmezi, dar e mai bine sa fi sigura ca e totul ok.

Chitosenia, iti tin companie...si eu in a doua zi de munca, fara prea mult spor sau entuziastm...(sunt si multi colegi inca in concediu saptamana aceasta, poate si din cauza asta se simte in aer ca nu e chiar momentul de lucrat cu spor maxim)

Diana - mami de Adriana(n.14.02.2006) si (DNP.12.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Multumesc, fetele.
Ma duc azi la 16 la dr si vad ce si cum.. Sper sa fie totul ok, tineti-mi pumnii

28+ cu Gaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanace spune:

Dana, sper sa fie totul bine. Mai citesc pe la bulgarasi, si acolo cateva fete se plangeau ca scapa cantitati mici de pipi fara sa isi dea seama, poate fi asta? Tin pumnii.
Dara nu am febra, dar am luat paracetamol si stau sub plapuma, si cred ca din cauza asta transpir la greu. Oricum deja ma simt mai bine, mai stau si azi in casa sa fiu sigura.

29+ Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Buna fetele!

Oanace: multa sanatate cat de rapid!
Monna: si eu zic sa nu te mai uiti la ac datile urmatoare si vei trece cu bine peste intepaturi!
Amy: pantalonii de stofa cred ca merg bine
Si eu am inceput de ieri sa identific contractiile BH, dar mi-a luat ceva pana sa-mi dau seama care-i faza, ca eu cum am uter dublu mi se intareste doar juma' de burtica, e asa haios si disproportionat Oricum n-ai de ce sa-ti faci griji pt ele, cata vreme nu sunt dureroase sunt normale din ce am citit peste tot.
Dia_tm: cred ca-ti va fi tare greu sa te desparti de bebe dupa doar 20 sapt si sa revii la servici, dar macar poti fi linistita ca acolo exista crese bine pregatite pt. bebelusi mici. Aici s-a votat legea care sa motiveze mamicile sa se intoarca la servici dupa un an dar inca nu exista infrastructura bine pusa la punct care sa aibe grija de un numar mare de bebei de 1 an, iar cei ca mine care nu au parinti / socri in oras nu stiu cum se vor descurca, cred ca peste 1 an va fi un an fff bun pt bone in RO.
Dana_cp: eu una n-am nicio idee, sper sa te linisteasca medicul

29+ Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Salutare!!!
La multi ani!!! Sa avem parte de un AN NOU plin de vesti bune.
Eu sunt intr-o stare de somn cat e ziua de lunga...si cum vine seara imi sare somnul si ma simt de parca abia m-am trezit.
De vreo 2-3 zile am cosmaruri...ca nasc si nu am bagajul gata...ca nu am stabilit numele... Si uite asa m-am apucat de facut liste...ocazie cu care intreb mamicile din Iasi cu ce avem nevoie in spital pt noi si pt bebe.
Mai trebuie sa caut si un medic pediatru care sa nu imi indoape copilul cu antibiotic de la primul semn de raceala....astept recomandari dak aveti.
Simt ca mai am asa de multe de facut...si asa putin timp...

Mami fericita de strumfita si 28+ cu Motzata

Mergi la inceput