La Multi Ani Fluturasi !!! (103)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Am adus copii, ne-am jucat, ne-am iubit, ne-am gragalit, le-am dat papa si i-am culcat. Ah ce bine e sa fie copii acasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna seara fetelor!
Nu am avut timp sa pun poze sau sa citesc ceva astazi pentru ca am fost plecati la cumparaturi si apoi treaba prin casa ca dupa un concediu lung. Nu am facut prea multe poze de sarbatori ca tot timul se ivea cate ceva, ba dormea Duracell, ba mancam, ba dansam si tot asa. Dar, promit ca am sa pun zilele astea cateva. Am petrecut tare frumos aceste sarbatori dar, sunt varza la capitolul odihna. Ne culcam dimineata si dormeam maxim 3 ore ca apoi ne trezea Eddy plin de energie si veselie.
Sa va spun cate ceva despre minunea mea scumpa care ne umple sufletele pe zi ce trece cu tot si tot mai multa bucurie...a inceput sa mearga , nu mult ci pe distante scurte, face ”bravo„ batand din palmute foarte des, face pa/pa intr-un stil haotic de am impresia ca isi fractureaza incheietura mainii, ma striga mereu-mereu, scoate sunete tare ciudate si ne-a zapacit cu ”ca-ca-ca„ nu stiu ce inseamna dar, repeta la greu. Si mai sunt multe de zis dar, fug sa-i facem baita.
Mi-a fost tare dor de voi toate....va pup si va iubesc mult !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Aaaaaaaaaaaaaa, am uitat sa va zic ca acum cand nu vrea ceva, ca de exemplu nu vrea sa pape, da din cap ca si cum ar zice ”nu, nu„...stiti voi gestul ala de negare .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

pana la urma l-am dus pe luca la spital...are "inceputul inceputului" de bronsiolita a fost bine k l am dus acum pentru ca putea sa o dea intr-o forma mai grava, ne-a dat un tratament cu sirop pastile pentru 5 zile dar ne-a zis k daca e mai rau dupa 3 zile sa il trecem pe aerosoli...sa vedem cum se trezeste maine dupa doza din seara asta...


si noi care ne organizasem weekendul singuri, vroiam sa il ducem la ai mei....acum nici nu imi vine sa il mai las daca e bolnavior, asa mila imi e de el ca tuseste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

pana la urma l-am dus pe luca la spital...are "inceputul inceputului" de bronsiolita a fost bine k l am dus acum pentru ca putea sa o dea intr-o forma mai grava, ne-a dat un tratament cu sirop pastile pentru 5 zile dar ne-a zis k daca e mai rau dupa 3 zile sa il trecem pe aerosoli...sa vedem cum se trezeste maine dupa doza din seara asta...


si noi care ne organizasem weekendul singuri, vroiam sa il ducem la ai mei....acum nici nu imi vine sa il mai las daca e bolnavior, asa mila imi e de el ca tuseste...

Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011


Sanatate puiutului mic!!!Bine ca ati ajuns la timp!!!
Doamne ce de copilasi bolnaviori!!
Ne termina sezonul rece...

Te asteptam cu vesti...sa ne ti la curent cu starea lui Luca.Ce sirop i-a dat???

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

pana la urma l-am dus pe luca la spital...are "inceputul inceputului" de bronsiolita a fost bine k l am dus acum pentru ca putea sa o dea intr-o forma mai grava, ne-a dat un tratament cu sirop pastile pentru 5 zile dar ne-a zis k daca e mai rau dupa 3 zile sa il trecem pe aerosoli...sa vedem cum se trezeste maine dupa doza din seara asta...


si noi care ne organizasem weekendul singuri, vroiam sa il ducem la ai mei....acum nici nu imi vine sa il mai las daca e bolnavior, asa mila imi e de el ca tuseste...

Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011


scrish, f bine ca l-ai dus. Si cata tot bronsiolita a avut..la fel si Andra de miki. La noi s-a rezolvat frumos cu sirop de tuse, aerius si aerosoli. Acum nu mai tuseste deloc. Asta e a sasea zi de tratam dar pana maine cand merg la control nu mai intrerup nimic.

Haraitul acela am inteles ca e specific bronsiolitei...la noi cred ca au ajutat mult aerosolii.
sanatate multa puiului mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

ally, si cata zice mereu ca-ca-ca , dar eu credeam ca spune Cata ...poate si Edy tot Cata spune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

lalely ne a dat propan si aerius

mada offf, imi pare rau ca si cata a avut asta se pare k e un virus care circula foarte rapid in perioada asta tu ce aparat de aerosoli ai? ca oricum tb sa cumpar unul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish


mada offf, imi pare rau ca si cata a avut asta se pare k e un virus care circula foarte rapid in perioada asta tu ce aparat de aerosoli ai? ca oricum tb sa cumpar unul...

Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011


aparatul meu este Nuvita, am dat pe el 250 ron, Farmacistul l-a recomandat ca fiind mai silentios decat Omron..dar tot cam asa face...
e cam dificil de facut la copii mici, tb sa o tin mereu ocupata, cu ceva in manute..sa-i cant, sa-i vorbesc in continuu ...daca nu fac asa imediat da cu manuta la o parte masca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Dragele mele
iata-ma si pe mine in 2012! In sfarsit mi-am schimbat laptopul, cel "vechi"era atat de burdusit cu programe din astea stiintifico-fantastice ca pur si simplu nu mai facea fata...
Noi suntem bine, Petru de cateva zile merge de-a busilea ca un sparnel prin casa, asa ca ne-am largit aia de joaca... Nu vreau sal pun in tarc, ma gandec ca nici mie nu mi-ar placea sa stau intre gratii, si ca trebuie sa exploreze. Noroc ca, ajutata de mama, e mereu cineva pe langa el. Mai nou face baie in cada mare cu un suport din acela de la Mothercare ci spatar si un T in fata, cu ratuste desenate pe el. E incantat, se joaca cu jucarioare de plastic in baie, o minunatie...
Eu iar am de lucru fiindca peste o saptamana plec la alt congres cu o conferinta, deci zilele sunt fff pline.
Scrish, imi pare tare rau sa aud de Luca... Eu nu prea accept sa ne socializam cu persoane cu gripa, fiindca la varsta asta cel mici prind tot... Asa ca mereu inteb prietenii si invitatii dinainte daca sunt OK sau nu (adica daca sunt raciti), si toata lumea intelege. Acum, fiind nasii si revelionu, probabil n-ai putut sa-i refuzi... Sa aveti sanatate muuulta, sa treaca repede si fara mult stres. Pana la urma a iesit deja un dintisor, ca n-am mai apucat sa citesc departe in urma.
Alina, cu merge sarcina? E greu cu unul mic si unul in burtica? dar cred ca si minunat... Cred ca un frate/o sora este cel mai frumos cadou pe care il putem face primului nascut, sa nu fie singur in viata, si la parinti (eu am fost). Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!
Strumphi am vazut ca m-ai uitat la apel... Sper ca ai vazut urarile pentru pishcoata luni! N-apuc eu sa intru asa de des din motive povestite, e greu cand te appuci iar de munca, dar va sunt mereu cu gandul aproape.
Simona, nu stiu exact ce ati patit, dar va doresc sa fiti bine, sanatosi si sa treaca greutatile!
Viss, cat imi plac povestile tale cu gemeneii, trebuie sa fie deja miunat sa te joci interactiv cu ei, si eu sunt fericita de toate jocurile cu Petru.
Lavi, v-ati mutat? ca n-am vazut. Chiar ma gandeam ca primii fluturasi vor implini curand 1 an, ce a trecut timpul, e incedibil!
Va imbratisez pe toate, fara exceptie


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput