Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (206)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Fetele? Mai sunteti prin zona?Ocupate in noul an?
Unde o fi Lumi?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Am aparut si noi. Am fost la Niagara de ieri, dar nu la acelasi resort. Am zis ca bugetul de dupa Craciun nu ne permite, asa ca am luat o camera la Sheraton, in care au fost incluse si biletele de intrare la parcul cu apa. Unul mai mic, ala la care am fost anul trecut in vara. Ce dezamagita am fost! Si de parc si de Hotel. Parcul mic, 3 tobogane in care se putea da Victoria, o singura piscina si atat! Hotelul ptr. 4 stele nu era curat conform asteptarilor noastre. Dincolo, la parcul ala mare de apa, nu am gasit nici fir de praf pe nici unde. Aici, baia era dezsatru, urme de apa pe faianta, praf pe blatul ala de langa chiuveta, mocheta nu foarte bine aspirata. In rest, patul curat. Nu aveau nici frigider... Era si frig in camera, am ridicat caldura pana la 28 de grade si nu urca nicicum, mai mult de 22 nu cred ca au fost. Plus ca de la Sheraton pana la parcul cu apa era cam mult de mers, desi inauntru, tot era frig rau. Am plecat eu mai devreme de la piscina si am adus gecile, sa nu o duc pe Victoria din parc (28 de grade) prin frig pana in camera. Erau vreo -30 afara... geeeeer. Greseala mea, nu-mi aminteam numele hotelului care e chiar sub parc si am sunat, mi-a spus nenea ala ca e Sheraton era de fapt, Crown Plaza. Si in final am ajuns cam tot acolo cu cheltuielile, cat am fi platit la Great Wolf Lodge (GWL). Macar acum stim si cred ca luna viitoare mergem la GWL.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA


www.facebook.com/pages/Acute-Lymphoblastic-Leukemia/178051842277685" target="_blank">Acute Lymphoblastic Leukemia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Hello!

Belle, aici sunt! dar daca vad ca nu mai scrie aproape nimeni...nu ma mai bag nici eu in seama ca musca in lapte

Acum am intrat sa-i urez dragei noastre Danicris, in caz ca mai citeste si aici, La multi ani frumosi si fericiti, cu sanatate si bucurii! si mai vreau poze si vesti cu/despre "dongonei"

Nadia, data viitoare stiti ce sa faceti: nu va mai zgarciti si va simtiti bine

edit: mai voim sa va spun ca fii-mea a descoperit baletul (apropo de ce-mi ziceai Doloress); i-am pus alaltaieri pe youtube secvente din "Lacul lebedelor"; a ramas efectiv extaziata, nici nu a miscat cat a durat filmul; sorbea fiecare sunet si ficare miscare; si apoi a inceput sa imite miscarile balerinelor; si in ficare seara imi cere sa-i pun balet.
Cred ca are un talent nativ pt asa ceva; sper sa il pot cultiva, aici sau in Germania, ca sa nu se piarda

Lumi si zulufina Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

La multi ani!!!
Un an nou fericit!

Multumesc mult pt urarile de ziua mea.

lumi felicitari balerinei.
Julia nu le are cu dansul, ea e cu matematica, a inceput mai nou sa citeasca pe litere, deci presupun ca va citi singura povesti pana la scoala ca asa faceam si eu cand eram mica - in loc sa scriu liniute eu citeam povesti nemuritoare pe sub birou
Cand veti pleca in germania?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Eu de la inceputul anului caut o excursie la Disneyland pentru fete. Deocamdata doar ma documentez, as vrea sa le duc prin mai in apropierea zilei Elenei.
Cele care circulati mai des cu avionul va intreb oare merita sa mergem cu Low cost?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Lumi: si mie imi pare tare gratioasa Cristiana. Chiar ar trebui sa o duci undeva. Noi am dus-o pe Ana pe la 4 ani. Cele mai micute nu prea erau concentrate mult timp. Eu fac gimnastica cu Elena si-i place mult. Aseara avea febra musculara si nu prea ne-a lasat sa dormim.

Eu am inceput anul pusa pe fapte mari, mi-am luat abonament la sala, aerobic, piscina, sauna, ....toate alea pe un an. Sper sa ajung, sa nu ma plictisesc repede. Noi am petrecut foarte frumos sarbatorile, dar s-au dus prea repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Danicris: sa ai numai bucurii, sa fii sanatoasa si norocoasa. frumusetile tale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

La Multi Ani pe 2012! Sanatate multa va doresc, voua, piticilor si tuturor celor din jurul vostru, dragi voua!

Si ca sa explic ce caut eu pe aici...spun doar atat: varicela! Si nuuu...nu Iasmina. Mai corect spus, nu doar Iasmina. Ci si subsemnata. Este o boala oribila, pe mine una m-a slabit, m-a terminat psihic si fizic...nu mai vreau sa ma gandesc...acum e oarecum mai bine in sensul ca m-am consolat cu ideea si mai ales suport cu stoicism si resemnare tot ce deriva din manifestarile acestui virus! Iasmina saraca suporta si ea cum poate mai bine, dar e copil si manifestarile la ea nu sunt atat de virulente ca la mine, adult fiind. Spre ex nu a avut cele 2 zile dinaintea eruptiei ca ale mele...eu am fost zguduita puternic, ea le-a dus pe picioare fara pb.
Tot ce pot face este sa astept sa se usuce porcariile astea de bube, ne dam cu solutie alba...aratam de nu se poate amandoua!!

Care ati mai avut...vreun sfat, sugestie...incurajare?!

Belleane cu avionul...lowcostul e cu dus si intors. Depinde mult ce cauti. Noi, adultii, am calatorit cu low-cost-ul si in afara faptului ca au intarzieri si ca nu ai parte de servirea mesei in avion nu as zice ca sunt mari diferente fata de o companie normala. De fapt mai este o diferenta: calitatea oamenilor care zboara cu low-cost. Nu vreau sa intru in detalii aici, oameni de calitate indoielnica si fete dubioase, mirosuri , etc...astea sunt si pe strada, in bus, in metrou, etc. In Bucuresti sunt peste tot.

Cu Iasmina am mers de 5 ori cu avionul pana acum, dar am preferat Taromul de fiecare data cu ea. Am zis ca macar sa n-am parte de asteptari prin aeroport si sa stau oarecum relaxata ca-s oameni ok in jur.

Dar asta tine de perceptia mea si atat.

Nu sunt contra low-costului...mai curand sunt contra low-costului cu diverse 'specimene' de romani in jur!

In rest...tacere mare pe aici...intru si eu o data intr-un an si vad ca tin un monolog aproape!

Ia trezirea everybody...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Inais, sanatate multa! Cristiana a avut anul trecut varicela; nu a fost usor dar nici f greu; eu am facut-o tot mica, asa ca dpdv adult, nu am experienta, nu stiu ce sa-ti zic!

Belle, cum zice Inais, depinde de perceptia fiecaruia;
eu as merge cu low-cost; pentru 2 ore cat dureaza un drum, nu cred ca merita sa platesti mai mult doar ca sa mergi cu cursa de linie...
Fiecare face cum crede...

Va pup! tre' sa plec...


Lumi si zulufina Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Inais: sanatate va doresc!! Nici eu nu stiu daca am avut in copilarie, cert este ca n-am luat de la Ana cand a facut ea. Sper sa treaca repede si fara urme.




Mergi la inceput