Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (33)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

La multi ani 2012, noul an sa va aduca tot ce va doriti, sanatate multa si fericire langa puii vostri !


Multumesc pentru urari


Am petrecut revelionul acasa in 3 , ora 12 ne-a "prins" deasupra patutului tinandu-l pe iubitul nostru mic de manuta.

Am fost si inca sunt putin stresata si supi, nepotelul meu a contactat rotavirus , nu se stie de unde. In fine este bine acum, a stat internat 24 de ore, a fost perfuzat ca era f deshidratat si sa speram ca Edu nu va lua si el .
Se discuta in capitolul trecut daca sa se dea apa sau nu bebelului, cumnata mea a facut greseala sa nu-l obisnuiasca pe bebe cu apa astfel ca s-a deshidratat foarte tare pentru ca refuza sa bea apa si alte lichide . Dr a fost foarte mirata ca la vrasta asta (8 luni jumate) refuza apa. Eu una m-am hotarat sa incep sa-i pun putina apita in canita si sa-i dau zilnic macar sa fie invatat cu gustul, Doamne fereste in caz de ceva.

Va doresc toate cele bune in noul an.

Eu o sa fac o pauza de forum, simt nevoia sa stau putin in umbra, va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Neata!

Imi este gandul numai la avocado :))))))))))
Am facut doua retete , una pt aperitiv, o crema care sa pune pe paine si un desert superbbb, ambele fff rapid de facut.
prima:

Avocado bine copt #351;i pisat, cu ulei de m#259;sline, sare, zeam#259; de l#259;mâie, ustururoi sau ceap#259; #351;i condimente. De asemenea, se pot ad#259;uga dup#259; preferin#355;e iaurt, smântân#259;, brânz#259; moale crema, ce aveti prin frigider. Masurile le puneti dupa preferinta. Ceapa eu am pus una micuta. Atata de buna a iesit incat mai vreaaaauuusa faaac.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

aveti aici linkul mai bine, sunt mai multe retete


http://www.newstream.ro/be-healthy/sanatate/194-avocado.html

eu am facut doua dintre ele si ambele ff bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Neatza...va aduc cafeluta calda si tare buna!

Pufi dar ce s-a intamplat de vrei sa intri in umbra???

Andra i miss you.....

o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

un capucinnooo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Neata si de la noi!
Un ceai cald cu lapte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

La multe lunite tuturor bebelusilor care isi sabatoresc ziua azi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Buna dimineata si de la noi!

Maria2mami, dar prune unde sa gasesc, si am voie sa-i dau la 5 luni?

Gliana pt reteta.am facut si eu odata fara nimic, doar avocado si am papat pe paine cu o felie de rosie si sare...mi-a placut tare mult.Insa nu prea mai gasesc mai copt...
Imi pare rau pt toate fetele care au anuntat ca mai au putin si trebuie sa mearga la serviciu...eu de exemplu azi dimineata m-am desprins plangand de [puiul meu mic.
toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Am cumparat un borcanel de mancarica de la DM pere+prune bio de la Babylove si i-a placut fooooarte mult....si si-au facut efectul imediat.
Nu am de unde sa gasesc prune moi si gustoase dar am gasit pere romanesti la piata la tarani aromate si foarte gudtoase.
Pe borcanel scrie ca pot fi papate de bebelusi de la 4 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

La multi ani! si Noul An sa fie plin de sanatate, impliniri si liniste

Noi am petrecut revelionul impreuna cu nasi care locuiesc in strainatate, cu copii lor si sora mea. Pentru copii a fost distractie mare, primul lor revelion cu sampanie si chef. A fost foarte dragut sa vad 3 pusti de 5, 4 si 2 ani jumatate cu paharele de sampanie ...de copii binenteles... ciocnind la miezul noptii si bucuranduse ca fac ca si oamenii mari. A fost o seara foarte frumoasa cu niste oameni minunati.

Au urmat doua zile in care am dormit din orice pozitie. Am profitat ca a fost sora mea si sotul sa se ocupe de copii si eu doar il alaptam pe Luca si ma odihneam.

Anul Nou a venit si cu primul incident. Sora mea a cuzut de pe scaun cu Luca in brate, nproc ca-l tinea bine si nu s-a lovit doar s-a speriat, si noi pe langa el. l-am luat in brate si s-a linistit repede. Speram ca incidentele sa nu se tina tot anul.

Am citit tot dar de retinut ... Imi pare rau ca sunt bebei bolnaviori sa treaca repede
Salutam bebelusi miscatori si pe cei cu dintisori la purtator

Mergi la inceput