Buburuze - LMA IRINA,NATALIA,TUDOR,ANDREI ! (121)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:


LA MULTI ANI, IRINA!!! SA CRESTI MARE, SANATOASA SI NOROCOSA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

DanGABI..te-am cerut eu pe facebook..pe urma te adaug si la grup.
ma bucur sa mai aud de voi,am vazut si pozele..ai pozele public. sunteti superbi,iti seamana piticul tare





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dangabriela spune:

Pup Shines! multam frumos de aprecieri! Acum intru sa va vad!Daca poti sa-mi dai si parolele de la Picassa, ca am vazut ca s-au schimbat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Buna seara mamici.
Poate are careva dintre voi timp sa ma lumineze si pe mine.
Diversificare- cu ce tip de cereale ati inceput? Eu i-am dat aseara Nestle orez, l-a papat tot dar parca nu sunt impacata cu el, sa incerc Organix sau ceva ecologic in orice caz? II dau cereale pt ca nu mai ia bine in greutate, e inca in grafic dar in ultimele doua luni a luat doar cate 300 g. E super vioi, se misca incontinuu, doar cand doarme e linistit. Papa tot tzitzi si de doua saptamani mar copt dimineata, supica de legume la pranz si aseara i-am dat si cereale. E putin cam constipat, vad ca dupa cerealele de aseara azi a avut scaun normal, culmea.
Dr mea nu m-a lamurit mare lucru. As vrea sa ii dau avocado, ea imi zice sa nu ii dau pana la 1 an, dar sa incep de acum cu carne si galbenus.
Sunt cam in ceata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

mamutz
avocado poti da cu incredere in combinatie cu mar e super bun
carnita am dat de la 6 luni, galbenush de pe la 7 luni, dar o data pe saptamana si la inceput incepi cu un sfert apoi o jumatate si mai tarziu unul intreg
legat de cereale, ai mei le au mancat in lapte la inceput, apoi nu le au mai vrut, acum am revenit la cereale in lapte, cele simple, in rest le pun dimineata in fructe, folosim ca marca cele de la milupa, am incercat si organix si topfer si humana si nestle, dar ne am axat numai pe milupa


mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Merci mult Mirelus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dangabriela spune:

SHines am vazut pozele pe FB sunteti minunati toti 4, o familie super frumoasa iar Edu este demential!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dangabriela spune:

Mamutz, si eu i-am dat la inceput cereale simple doar cu orez si porumb de la Milupa, apoi am incercat si de la Nestle, acum am revenit la Milupa. Despre avocado, i-am dat abia de pe la 8 luni, ii place cu branzica si iaurt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Mamutz, orez de la Nestle i-am dat si eu la inceput. Acum mancam cereale de la Humana (gris cu banane, gris cu mar). Dupa un an ma gandesc sa-i fac gris cu lapte (gris obisnuit, lapte obisnuit). Orez obisnuit cu legume (gen pilaf) a mancat deja.

Noi am inceput cu mar, morcov si banana, pe urma carnita de pui, radacina de patrunjel, piersica. Cred ca pe la opt luni am bagat galbenusul, nu mai stiu. I-am dat si spanac, sfecla, cartofi, dovlecel, ficatel de pui.

La amestecaturi - mar ras sau banana cu cereale sau cu branzica, piure de legume cu sau fara carnita, cu sau fara galbenus, iaurtel cu fructe (iaurt obisnuit la care am adaugat eu fructe pasate), mar copt, compoturi (fara zahar).

Vre-o 2-3 luni l-am tinut numai cu 3-4 alimente solide (mar, banana, morcov, cartofior, mai rar carnita), pe urma am bagat cam un aliment nou pe saptamana.

Nu zic ca-i reteta ideala, dar poate mai zic si fetele si iti faci o idee...




"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Citat:
citat din mesajul lui dangabriela

Pup Shines! multam frumos de aprecieri! Acum intru sa va vad!Daca poti sa-mi dai si parolele de la Picassa, ca am vazut ca s-au schimbat

Cea mai fericita mamica de Andrei


iti trimit acusi pm




Mergi la inceput