Strumfi&prichindei iul-aug'11- An Nou Fericit!(32)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Sper ca ati avut un Craciun Fericit!
Multumim pentru urarii
La noi a fost un Craciun frumos. In seara de Ajun an fost la colindat la parintii mei care locuiesc la 35 de km de oras. Am colindat de asemenea pe bunicile mele si pe fratele meu. Paulei i-a placut foarte mult, iar Luca s-a comportat si el exemplar. Ieri au venit la noi nasii, care locuiesc in Slovacia si au si ei 2 copii de 5 ani si 2 ani jumatate. S-au distrat foarte bine picii. Am constatat ca pe Luca il obosesc musafirii ca seara era un pic agitat.
Daca pana acum ii dadeam jucarii la Luca nu prea era interesat de ele. A primit ieri un catel care are muzica si lumini si a fost foarte incantat de el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Buna seara si de la noi

Am avut un Craciun fff frumos..pacat ca nu am avut si zapada.Am fost si cu colidu ..a fost un craciun special..m am simtit implinita ce sa mai sunt fff fericita!!!!!!!!
Bebe e bn a dormit si el in sfarsit la buni..ce i drept a dormit pe la 2 jum noaptea dar a dormit

Spun si eu LA MULTI ANI tuturor celor care poarta numele Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

va pup dragelor si scuze dar nu am mai urmarit ce s-a mai povestit...
Urez sanatate Stefanilor, sanatate celor care au mai adaugat o lunita, va pup tare pe toti cu muuult drag!
Sarmalele si friptura, prajiturile si soricii, cozonacii si tortul cu mere s-a depus pe burta mea de am o burta cat china:)))))))))))))))))))))),...il pun pe sotul sa ma epileze ca eu nu mai vad nimic sub burta :))))))))))))))))
Va pupppppp pe toateeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

Salutare si de la noi
Andra, sper sa va treaca repede mucii si toate cele

noi suntem bine, obositi ca am umblat la colindat si am dus si copiii cu noi. Aseara am avut colindatori care au plecat f tarziua( 2 Am), ne-am simtit fff bine. Avem prieteni f dragi de care o sa ne fie fff dor.

Filip mai are inca muci, dar nu mai e marait. Azi noapte a dormit si el pana la 5.30 cand l-am luat cu mine in pat. Bine, s-a mai trezit in timpul asta dar a adormit relativ repede deci nu se pune...suntem pe drumul cel bun

Si la noi meniul s-a imbogatit, pentru mine e o relaxare sa stau in bucatarie.
Ireth, Ana se joaca singurica, prin apropierea mea ce-i drept. Mai spalam vasele impreuna, mai ii dau un ou la curatat, dar nu ma prea deranjeaza cand gatesc. Filip e cuminte, se joaca si rade non stop. Il aduc in balansoar cu mine in bucatarie unde adca ne vedem pe mine si pe Ana nu mai are nici un del de probleme. Cristi a fost si el pe acasa, dar mai mult pe la biserica a fost. Oricum, a fost f frumos.


Va pup si odihna placuta

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_12 spune:

Fete dragi,

va multumim pt urari ! Sunteti niste scumpe ca intotdeuna!

La multi ani uram si noi celorlalti Stefani si Stefanii din gasca, cu intarziere lui Krissy si celorlalte Cristine si Cristi!

Sper ca ati avut cu toate sarbatori frumoase. Unele dintre voi ati si povestit.

Si la noi a fost un Craciun special, cu veselie, cadouri, dar cadoul cel mai frumos l-am "despachetat" deja din august si ne bucura de atunci fiecare clipa, si ne lumineaza viata! Sa traiesti Stefan, pui scump si iubit!

N-am mai apucat sa intru sa va urez de Craciun fiindca am fost in priza. Am avut musafiri. Pe 25 a venit familia sotului.Pe 26 am respectat traditia de cativa ani incoa de a invita la noi un grup de studenti de-ai sotului, care provin din diferite tari si au ramas in Stuttgart pe perioada vacantei. In perioada asta e campusul atat de pustiu si dezolant, incat se simt tare singuri. A fost frumos atat cu familia cat si cu studentii, iar Stefan s-a comportat exemplar, desi a fost obositor pt el. Despachetatul cadourilor i-a facut o placere deosebita .

Eu se pare ca n-am fost prea cuminte anul acesta fiindca mie mi-a adus Mosul o inflamatie la cotul drept. Pe 24 seara a inceput sa ma doara. Era prea tarziu sa mai contramandam invitatiile asa ca m-am chinuit cu cotul asa cum era sa termin pregatirile, Stefan isi cerea si el drepturile, iar sotul alerga cand la mine sa ma ajute cand la Stefan...n-a fost deloc usor. Ieri dupa amiaza m-apucase o criza de frustrare, pe care am descarcat-o nemiloasa asupra sotului . Dar aseara, cand au venit studentii la noi, a fost o atmosfera tare placuta si relaxata, asa ca mi-a trecut imediat parerea de rau ca i-am invitat .

Si dupa ce am stat 2 zile cu cotul umflat, rosu si dureros m-am hotarat sa merg totusi azi la dr. cu toate ca era mai bine. Si m-am ales cu o sina de gips de la umar pana la degete, ca sa imobilizeze cotul . Mi-ar fi dat si medicamente dar fiindca alaptez nu prea a avut ce. Noroc ca are sotul concediu ca altfel acum nu ma mai descurc aproape deloc cu Stefan. E o lupta pana reusesc sa-l iau in brate, sa-l schimb sau sa-i fac baie nici nu poate fi vorba . Acum face totul sotul, care e si el la jumate de capacitate din cauza unei raceli . Joi am iar programare la dr si sper sa-mi scoata sina asta, desi nu prea cred sa scap asa repede de ea. Oricum, acum vad cum este sa fii deficient, mai ales de brat drept (dreptace fiind) . Si gandindu-ma la o graviduta pe care am intalnit-o la cumparaturi acum cateva luni, si care nu avea decat un brat, imi imaginez cat de greu trebuie sa-i fie ei, biata. Asa ca-i multumesc lui Dumnezeu ca la mine e doar temporar .

Na ca v-am impuiat capul cu ale mele probleme. Acum va las, si daca nu mai reusesc sa intru pana la rev, va urez tuturor sa aveti un an frumos, cu sanatate, iubire, belsug si bucurie.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Miha a gatit mult, iar eu cred ca mai putin ca de Craciunul asta n-am gatit niciodata:)))

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamutz

Adra sanatate, sa treaca repede.
Ramona pup nasturelul umflatel, care cred ca a trecut de ceva timp.
Frumos premergator.
Apropo de bucatareala eu am avut
1. toba, lebar, carnaciori, slaninuta, cotlete afumate (toate de casa), branzici, legume, ceapa rosie, sorici, chiftelute, salate.
2. ciorbita de gaina a la grec
3. sarmale evident
4. rulada de curcan cu sos de smantana cu tarhon
5. friptura de porc si cartofi cu rozmarin la cuptor
6. rata cu gutui
muraturi, salate
7. tort si cozonaci

fiecare a mancat ce a vrut, eu mai nimic. Si inca mai vin musafiri.
Eu acum vreau sa ma odihnesc si noi maine trebuie sa facem vaccinul de 6 luni, am un stres. Initial am zis sa il facem dupa sarbatori, dar dr a zis ca mai bine acum ca sunt ceva probleme cu vaccinurile si nu or sa fie o perioada. Bine ca puteam sa le si cumpar, o sa mai vedem maine daca facem sau nu.



Mami fericita de Petru Nectarie (30.06.2011)


Super Mamutz! A propos, cartofii la cuptor mai sunt buni si cu sage (cica traducerea e salvie) si cu thyme (cimbru)...
Dar mai ales cu cimbru!!!
Sotului meu ii plac mult cu rozmarin si cimbru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX


Chiar eram curioasa Miha!Ma bucur din tot sufletul ca a fost bine si ca te-ai simtit minunatCa ai bucatarit si toate celelalte nici nu mai se pun daca tu te-ai simtit bine.Te pup si -ti urez distractie placuta in continuara
Ah,si un penru Imi caci inteleg ca a fost cumintica

Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Sarbatori fericite!
[/quote]

Pupici si tie Lori.
Numa ce am zis pe FB ca ma duc sa ma culc si iacata ma si aici!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui navicula
La noi a fost un Craciun frumos.
Alina , Paula Maria(9 octombrie 2007) si Luca Tudor (25 august 2011)


Ma bucur mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih

Buna seara si de la noi

Am avut un Craciun fff frumos..pacat ca nu am avut si zapada.

Mamicuta fericita de baietel Ianis-Andrei(5 iulie 2011)


Ma bucur AlyMih.... Intr adevar nici aici nu a fost zapada. :( ba ca au fost intre 8 si 10 grade!!!!!!

Mergi la inceput