Strumfi&prichindei iul-aug'11- An Nou Fericit!(32)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

Pot sa va spun cu mana pe inima ca am cel mai frumos Craciun de cand ma stiu!

Pe langa copiii frumosi pe care ii detin, azi, am primit o veste de ffffff mult timp asteptata.
Trebuie sa va zic :

- prietena mea de-o viata e graviduta. S-a luptat cu endometrioza de ani de zile, FIVuri si injectii cu hormoni, regimuri si multe altele...ca acum sa ramana graviduta fara nik. Dumnezeu e maaaaare!!!!
Va rog eu mult, sa aveti un gand bun pt ea, ca saracina sa decurga cum trebuie si sa aduca pe lume cel mai dorit bb( dupa ai nostrii...of course).



Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Felicitari prietenei tale, sa fie intr-un ceas bun!
Uite ca se intampla minuni de Craciun! Asa-i cu sarcinile pretioase, iti tremura inima in fiecare secunda, dar totul va fi bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Cristina La Multi Ani ,sa fii sanatoasa si sa aveti o zi superba in noua formula!!!

Anda felicitari pentru dintisor.Ce cadou mai frumos putea-i primi???

Craciun fericit si luminos tuturor!!!

Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxidoni spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisssa_ana

- prietena mea de-o viata e graviduta. S-a luptat cu endometrioza de ani de zile, FIVuri si injectii cu hormoni, regimuri si multe altele...ca acum sa ramana graviduta fara nik. Dumnezeu e mare!!!!!!


Felicitari din toata inima pentru prietena ta! Am transmis ganduri bune catre ea, si ma rog sa-i fie totul bine. Si va fi bine, pentru ca Dumnezeu le-a trimis acest copil!

Craciun fericit!

Mami de minune de fetita Miruna-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns squirrel spune:

CRACIUN FERICIT cu multa bucurie si pace in suflete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Bine v-am regasit dragelor,


Sper ca ati petrecut bine si ca mosul v-a adus tot ce v-ati dorit .


Lisssa felicitari prietenei tale , sa aiba parte de o sarcina usoara si de un bebe sanatos !!!


Crisspy multa sanatate Andrei si la multe lunite


Premergator sigur nu insa antemergator da. Am si pus ochii pe unul de la chicco, sa treaca sarbatorile si il luam.

Sper ca sunt bine toti bebeii, ca nu e nimeni bolnavior si ca s-au bucurat de mosu si de cadouri .


Noi am fost la fratele meu toata familia in ajun insa Edu a fost cam marait, ieri la mama si azi la finute , avem 2 si nu stiu cum o sa ne impartim. Apoi revenim la programul nostru de zi cu zi ca tati incepe munca si iar vom fi singurei de dimineata pana seara.

Oana si eu ca si tine sunt mereu singura, si Edu vrea atentia mea maxima, nu prea se joaca singur si doarme putin....treaba o fac la foc automat de-asta seara pic lata de zici ca am fost la camp . Tare bine a fost zilele astea cu tati acasa, mi-am mai tras si eu sufletul .

Ma duc sa-mi tai o felie de cozonac si sa ma mai bag in patut ca vad ca baietii mei .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisssa_ana

- prietena mea de-o viata e graviduta. S-a luptat cu endometrioza de ani de zile, FIVuri si injectii cu hormoni, regimuri si multe altele...ca acum sa ramana graviduta fara nik. Dumnezeu e maaaaare!!!!
Va rog eu mult, sa aveti un gand bun pt ea, ca saracina sa decurga cum trebuie si sa aduca pe lume cel mai dorit bb( dupa ai nostrii...of course).

Sarcina usoara si bebe sanatos prietenei tale.
Eu stiu ce inseamna lupta cu infertilitatea pt ca si eu am ramas insarcinata cu Maria dupa 9 ani de chin, atunci cand imi pierdusem speranta.
Transmite-i din partea mea ca totul va fi bine, nici nu se poate altfel, pt ca e un copil trimis de Dumnezeu asa cum e si Maria mea, un copil facut din rugaciuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Ca tot vorbeati de antemergatoare, Mariei i la adus Mosul pe acesta http://family.webshots.com/photo/2791809580044646607kCKZeT
In afara de functia de baza, aceea de a ajuta copilul sa mearga, are si cateva melodii dragute si alte functii educative, il invata pe bebe literele, cifrele, formele si culorile .
Deocamdata pe matza mea o intereseaza numai melodiile, restul mai tarziu.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Buna dimineatza si La multi ani!!!

Andra felicitari pentru dintzuc!

Alinaoprea antepremergator de-ala avem si noi,f bun,l-a folosit razvi mult acum o sa il dam si lui rares si e in stare f buna...

Lissa felicitari prietenei tale,o sa fie f bine1

Babyblue imi pare tare rau de patania ta,nu iti mai face atatea mustrari de constii ta,fiu-miu la 2 ani si jumatate si-a rupt mana cu mine si cu tasu langa el...se juca in pat si s-a aruncat pe spate si si-a prins mana sub el,apoi pe la 3 ani si vreo 3 luni,invatase sa mearga pe bicicleta fara roti ajutatoare si dupa vreo 2 sapt a cazut direct cu gura de ghidon si rupt buza si i se clatina si un dinte,si asta cu mine langa el,si dupa toate astea Razvi a doua zi cerea bicicleta...asa ca o sa mai fie de-astea...oricum pupam nasucul mic si dulce....

I-a adus mosul o gramada de jucarii lui razvi,iar el a fost tare fericit si se joaca cu toate,asta imi place mult la el...

Va pup si o zi buna sa aveti si azi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Mie-mi place asta de mor http://kiddyshop.ro/index.php?route=product/product&path=57_70&product_id=183 , dar are un scor mama-mama, si oricum il avem p-al Evei

Noi asteptam dintele 2, sper sa vina curand, nu ma vait prea tare, doarme noaptea, dar ziua baleste mai ceva ca un Saint Bernard



Mergi la inceput